درحال بارگذاری ...
دریافت مشاوره
برای صادرات به عراق چه باید کرد؟

آنچه قبل از صادرات به عراق باید بدانیم 

عراق کشوری است که طولانی‌ترین مرز خاکی را با کشورمان دارد. به نحوی که از شمال غرب کشور تا مناطق جنوبی را در برمی‌گیرد. همین مساله مهم‌ترین دلیل جذابیت صادرات به عراق برای تجار و تولیدکنندگان ایرانی است. 

رابطه ایران و عراق در صد سال اخیر فرازونشیب‌های زیادی را به خود دیده، اما می‌توان ادعا کرد که در حال حاضر بهترین روابط سیاسی، تجاری، اقتصادی و فرهنگی را با یکدیگر دارند.

برای اثبات این ادعا تنها کافی است بدانیم که بیشترین میزان صادرات کشورمان به این همسایه غربی است. این مساله نشان‌ از مزیت بالای سود صادرات به عراق دارد. 

ما در این مقاله قصد داریم تا به صفر تا صد صادرات به عراق اشاره کنیم. اما در ابتدا نیاز است که با ساختار سیاسی، اجتماعی و اقتصادی این کشور مقداری آشنا شویم. 

سیاست، جمعیت و اقتصاد عراق 

 عراق کشور بسیار متنوعی به لحاظ اجتماعی و فرهنگی است. اطلاع از ویژگی‌های جمعیت‌شناختی و فرهنگی، مساله مهمی در خصوص صادرات به این کشور بوده که نیاز است در خصوص آن اطلاعات کافی داشته باشید.

ترکیبی از اقوام و گروه‌های مختلف دینی و مذهبی، جمعیت عراق را تشکیل داده‌اند. کردها، اعراب اهل سنت و اعراب اهل تشیع سه ترکیب جمعیتی اصلی عراق را تشکیل داده‌اند. قدرت سیاسی این کشور نیز بیشتر از این سه گروه جمعیتی نشات می‌گیرد. 

ساختار حکومت در عراق به صورت فدارال بوده و دارای حکومت مرکزی در بغداد و حکومت محلی اقلیم کردستان در اربیل است. ضمن آنکه شوراهای استانی نیز از قدرت و اختیارات قابل‌توجهی برخوردار هستند.

جدول زیر نشان‌دهنده ویژگی‌های جمعیت‌شناختی، اجتماعی و فرهنگی عراق است. 

ویژگی‌های جمعیت‌شناختی  ویژگی‌های فرهنگی اجتماعی 
جمعیت کل 40 میلیون نفر  دین اصلی اسلام 
جمعیت زنان و مردان به ترتیب (49 درصد)، (51 درصد) زبان‌های رایج کردی و عربی 
جمعیت شهری 65 درصد اقوام: عرب، کرد، ترکمن، آشوری، مندانی
جمعیت روستایی 35 درصد مذاهب: شیعه، اهل سنت، مسیحی، ایزدی
میانگین سنی جمعیت 21 ساله شهرهای مهم بغداد، اربیل، سلیمانیه، بصره، موصل 

 اقتصاد عراق بیشتر بر نفت و منابع طبیعی دیگر متکی است. عراق هم‌اکنون یکی از اعضای اصلی گروه اپک بوده که میزان صادرات آن چیزی در حدود 5 میلیون بشکه است.

این کشور همچنین از طرف سازمان‌های بین‌المللی از جمله صندوق بین‌المللی پول و سازمان ملل تسهیلات مختلف دریافت می‌کند. ضمن آنکه کشورهای منطقه و کشورهای غربی از جمله آمریکا نیز به آن کمک مالی می‌کنند.

اطلاع از متغیرهای اقتصادی این کشور، به تجار و بازرگانان کشورمان دید بهتری در خصوص صادرات به عراق خواهد داد. جدول زیر نشان‌دهنده این متغیرها است. 

متغیرهای اقتصادی  توضیحات
میزان تولید ناخالص داخلی عراق 234 میلیارد دلار 
نرخ تورم  یک درصد
نرخ بیکاری  7.9 درصد
سهم بخش صنعت، کشاورزی و خدمات از GDP 40/6، 4/8 و 54/6 درصد
مهم‌ترین محصولات معدنی  گوگرد و نفت 
مهم‌ترین محصولات کشاورزی  خرما، پنبه، گندم، جو 
مهم‌ترین محصولات صنعتی نفت، چرم، نساجی، مصالح ساختمانی، کود شیمیایی

تجارت عراق با جهان به چه صورت است؟ 

برای صادرات به عراق نیاز است که آشنایی خوبی نسبت به میزان و نحوه تجارت این کشور با کشورهای مختلف جهان داشته باشید.

در میان کشورهای مختلف جهان که با عراق تجارت دارند، نام برخی از کشورها از قبیل چین، هند و ترکیه بیشتر دیده می‌شود. 

نکته مهم در این خصوص مربوط به تجارت عراق با ایران بوده که در آمارهای جهانی، داده‌های کمتری در مورد آن وجود دارد.

علت این موضوع را می‌توان در تجارت غیررسمی بین دو کشور و همچنین برخی مسائل مربوط به تحریم‌ها دانست. با این حال، قطعا ایران و عراق دو شریک تجاری بسیار مهم برای هم محسوب می‌شوند. 

بیشترین صادرات عراق به کدام کشورها است؟ 

 مهم‌ترین محصول صادراتی عراق، نفت است. کشورهایی از قبیل چین و هند بیشترین میزان خرید نفت از این کشور را دارند.

داده‌های رسمی از نهادهای بین‌المللی نشان می‌دهد که در سال 2018 بیشترین میزان صادرات عراق به کشورهای چین (25/26 درصد)، هند (24/36)، کره جنوبی (8/8 درصد)، آمریکا (7.98 درصد)، ایتالیا (5.89 درصد)، سنگاپور (4.35 درصد) و برخی کشورهای دیگر است. 

صادرات به عراق، مهم‌ترین مقاصد کالاهای صادراتی عراق به کدام کشورها است؟ 

 بیشترین واردات عراق از کدام کشورها است؟ 

در بحث صادرات به عراق نیاز است که تجار و بازرگانان ایرانی رقبای خود در بازار این کشور را بیشتر بشناسند.

در حال حاضر و براساس داده‌های جهانی، بیشترین میزان واردات عراق از کشورهای مختلف جهان از جمله چین (28.64 درصد)، ترکیه (27/24 درصد)، هند (6 درصد)، کره جنوبی (5.88 درصد)، آمریکا (4 درصد)، آلمان (3 درصد)، عربستان، برزیل و ایتالیا (2 درصد) صورت می‌گیرد. 

صادرات به عراق، بیشترین واردات عراق از کدام کشورها است؟ 

سود صادرات به عراق؛ آمار صادرات به همسایه غربی چگونه است؟  

 از سال 2003 و از زمان سقوط حکومت صدام حسین به بعد تاکنون عراق یکی از شرکای اصلی تجاری ایران بوده است.

 آمارهای رسمی از گمرک نشان می‌دهد که ارزش دلاری صادرات کالاهای غیرنفتی ایران به عراق در سال 98 بیش از 9 میلیارد دلار بوده که رقم قابل‌توجهی است. اما برای بسیاری سوال است که بهترین راه صادرات به عراق از چه طریقی است.

اکثر خبرگان این حوزه پیشنهاد می‌دهند که برای شرکت‌های کوچک تا متوسط بهترین راه صادرات به این کشور، صادرات غیرمستقیم و از طریق واسطه است. در غیر اینصورت، صادرات مستقیم راه‌حل مناسبی خواهد بود.

بیشترین میزان صادرات به همسایه غربی معمولا از گمرکات خسروی، مهران، غرب تهران، باشماق، کرمانشاه و پیرانشهر صورت می‌گیرد که معمولا مواد غذایی، معدنی و قطعات صنعتی در صدر اقلام صادراتی هستند.

در حوزه تولیدات کشاورزی، محصولاتی از قبیل سیب‌زمینی، خیار، گوجه‌فرنگی، پرتقال، هندوانه و سبزیجات در صدر قرار دارند.

ما در تصویر زیر براساس داده‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران میزان آمار صادرات به عراق را در چند سال اخیر نشان داده‌ایم که نشان‌دهنده حجم بالای تجارت بین دو کشور است. 

آمار صادرات به عراق

روند صادرات به عراق در سالیان گذشته _ 89 تا 98 

 

اما در میان لوازم خانگی نیز کولر آبی و لوازم آشپرخانه جزء اقلام مهم صادراتی به عراق بوده است. انواع کاشی و سنگ‌های معدنی، میله‌های آهنی و فولادی و سنگ‌های ساختمانی از جمله اقلام مهم معدنی و صنعتی بوده که به این کشور صادر شده‌اند.

سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران و سایت اتاق بازرگانی تهران اطلاعات مربوط به تجارت با کشورهای مختلف از جمله عراق را ارائه می‌دهند که از طریق آن می‌توان به جزئیات بیشتری در خصوص نوع و میزان کالاهای صادراتی دست یافت.

توریسم سلامت و ارائه خدمات فنی و مهندسی نیز از جمله زمینه‌هایی هستند که در چند سال اخیر رشد قابل‌توجهی داشته است.

در زمینه توریسم سلامت سالانه تعداد زیادی از شهروندان عراقی برای انجام مراحل درمان به شهرهای مختلف ایران مسافت می‌کنند. توریسم مذهبی نیز یکی دیگر از انواع توریسم است که در چند سال اخیر بین ایران و عراق رشد قابل‌توجهی داشته است.

صادرات به عراق با سرمایه کم؛ بهترین کالا برای صادرات به عراق 

از آنجا که عراق دارای مرزهای زمینی بسیار زیادی با کشورمان بوده و گمرکات زیادی جهت صادرات کالا به عراق وجود دارد، بنابراین بسیاری از واحدهای تولیدی و خدماتی کوچک و افراد شخصی نیز به فکر تجارت با این کشور هستند. 

ما براساس داده‌های بین‌المللی لیست مهم‌ترین کالاهای صادراتی ایران به عراق در سال 2018 را در تصویر زیر شرح داده‌ایم. در میان آنها کالاهایی وجود دارند که می‌توان با سرمایه کم نیز به فکر صادرات آنها به عراق بود. 

علاوه بر این موارد، جهت صادرات به عراق با سرمایه کم می‌توان بر روی برخی محصولات دیگر از قبیل آرد، غلات، محصولات پلاستیکی و فرآورده‌های غذایی نیز تمرکز کرد. 

بهترین کالا برای صادرات به عراق

بهترین کالا برای صادرات به عراق چیست؟ 

گمرکات صادرات به عراق 

مرز ایران با عراق دارای چندین دروازه رسمی و غیررسمی بوده که عمده صادرات از طریق این دروازه‌ها صورت می‌گیرد. هر چند که بخشی از صادرات به این کشور نیز از مبادی غیررسمی و همچنین بازارچه‌ها و گذرگاه‌های غیررسمی صورت می‌گیرد.

برخی از گمرکات این کشور مخصوص اقلیم کردستان و برخی دیگر برای صادرات به مناطق مرکزی یا جنوب عراق بهتر است. از جمله گمرکات مهم در تجارت با عراق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • گمرک باشماق در مریوان 
 • گمرک پرویزخان در قصرشیرین 
 • گمرک مهران در ایلام 
 • گمرک اروندکنار 
 • گمرک تمرچین در پیرانشهر 
 • گمرک بازرگانی 
 • گمرک خسروی در قصرشیرین 
 • گمرک شلمچه 

دو زبان عربی و کردی زبان‌های رسمی عراق هستند که کردی در شمال و عربی در مناطق مرکزی و جنوبی کاربرد دارد. تجارت با این کشور نیازمند تسلط به یکی از این دو زبان رسمی است.

همسایه غربی ایران دارای خرده‌فرهنگ‌ها، ادیان و مذاهب مختلف است. بنابراین بالا بردن اطلاعات عمومی و آشنایی با شرایط سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آن برای تجار ایرانی کاملا ضروری است.

مشکلات صادرات به عراق چیست؟

اگرچه تجارت با کشور عراق همواره از حاشیه سود قابل‌توجهی برای تجار ایرانی برخوردار بوده، اما شرایط خاص این کشور از جمله نبود ثبات، تنوع قومی و مذهبی و شرایط خاص جغرافیایی ایجاب می‌کند که قدم‌ها را اندکی با احتیاط برداشت.

به عنوان مثال، از آنجا که نظام سیاسی کشور عراق فدرالی بوده و استان‌های این کشور از اختیارات ویژه‌ای برخوردار هستند، گاها مشاهده شده که یک قانون تجاری در یک استان خاص اجرا شده، اما در سایر استان‌ها به روش دیگری عمل می‌شود.

ضمن آنکه در بسیاری از موارد قوانین حکومت مرکزی این کشور با حکومت محلی اقلیم کردستان متفاوت بوده و به دو روش مختلف عمل می‌کنند. اینگونه محدودیت‌ها تنها در صورتی رفع می‌شود که شما در ابتدای راه از کسی که راه و چاه کار را بلد است، مشورت بگیرید.

به طور کل می‌توان مشکلات صادرات به عراق را در چند زمینه کلی خلاصه کرد: 

 • قوانین خلق‌الساعه و تفاوت در اجرای آن در استان‌ها
 • آشنا نبودن تجار ایرانی با بافت فرهنگی و سیاسی 
 • مشکلات امنیتی در برخی مناطق خاص 
 • تفاوت مقررات تجاری در عراق و اقیلم 

مدارک لازم برای صادرات به عراق چیست؟ 

تجارت و بازرگانی با هر کشوری نیازمند برخی مدارک و مجوزهای قانونی است که صادرات به عراق نیز از آن مستثنی نیست. از طرفی مدارک لازم برای صادرات به عراق ممکن است به علت تغییرات قوانین این کشور به مرور زمان تغییر کند. 

با این حال به صورت کلی معمولا شما باید نسبت به تهیه برخی مدارک و مجوزها اقدام کنید از جمله: 

کارت بازرگانی 

داشتن استانداردهای محیط زیستی 

مجوز از سازمان استاندارد عراق 

اخذ گواهی بهداشت و سلامت برای محصولات غذایی 

اخذ مجوزات لازم از گمرک و وزارت صمت 

داشتن گواهی مبدا و فاکتور فروش به زبان عربی و انگلیسی 

سپردن تعهد ارزی 

داشتن لیست اظهار کالا و مشخصات آن 

 در خصوص مدارک لازم برای صادرات به عراق ممکن است موارد و گزینه‌های دیگری نیز وجود داشته باشند که بسته به هر کالا یا محصول متفاوت خواهد بود. 

اطلاعات مهم صادرات به عراق 

در کشور عراق و همچنین در ایران، نهادها، افراد و سازمان‌هایی وجود دارند که می‌توانند به شما در امر صادرات و تجارت کمک کنند. در جدول زیر به لیست این افراد و نهادها اشاره کرده‌ایم. 

نهادها، سازمان‌ها و افراد مرتبط توضیحات 
دبیر میز عراق در سازمان توسعه تجارت  تلفن: 22664010  فکس: 22662566
اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق 

آدرس: تهران، خیابان مفتح، پایین‌تر از میدان هفت تیر، کوچه افشار پلاک 8 طبقه دوم 

تلفن: 88814181  فکس: 88814180

کارشناسان اقتصادی سفارت‌خانه‌ها و کنسول‌گری‌های ایران در عراق 

علی نوری کارشناس اقتصادی ایران در اربیل 

تلفن: 00964662222444  فکس: 00964662551444 

علی کاظمی کارشناس اقتصادی سفارت ایران در بغداد 

تلفن: 00964780632842  فکس: 0096415376341

اتاق بازرگانی عراق 

iraqbritainbusiness.org

مشاوره صادرات به عراق 

مشکلات زیادی در امر تجارت با این کشور همسایه وجود دارند که باعث شده در چند سال اخیر بسیاری از صادرکنندگان و شرکت‌های مختلف از مشاوره بازرگانی استفاده کنند.

در این زمینه، علاوه بر شرکت‌های خصوصی مشاوره‌ای، یکی از نهادهای رسمی مرتبط برای تجارت با این کشور، اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عراق است.

این نهاد دارای چندین کمیسیون در زمینه‌های مختلف انرژی، فناوری اطلاعات، صنایع غذایی، خدمات فنی و مهندسی و صنعت ساختمان، گردشگری و تجارت و بازرگانی بوده و جلسات آنها هر چند وقت یکبار برگزار می‌شود.

با این حال، دسترسی به این نهادها و اخذ مشاوره صادرات به عراق از آنها همراه با پیچیدگی و بروکراسی خاصی بوده و بیشتر افراد تمایل دارند تا راه‌های دیگری را امتحان کنند. ضمن آنکه هزینه مشاوره از آنها معمولا بسیار زیاد است. 

ما به شما مشاوره حضوری و تلفنی صادرات به کشور عراق از طریق پلتفرم الوبیزنس را پیشنهاد می‌دهیم که با استفاده از آن می‌توانید در هر زمان و مکان با کمترین هزینه و زمان از خدمات مشاوران خبره این حوزه بهره بگیرید.

ضمن آنکه با مشاهده رزومه و سوابق مشاوران، امکان بررسی مقایسه‌ای بین آنها نیز وجود دارد. چنانچه با مشکل یا ابهام خاصی در این خصوص برخورد کردید، آن را با همکاران ما در میان بگذارید.

در فهرست زیر می‌توانید لیستی از مشاوران این حوزه و اطلاعات مربوط به آنها را مشاهده کنید.

نام مشاور  صفحه مشاور 
محسن شهرابی فراهانی  دریافت مشاوره
هادی نیلی احمدآبادی  دریافت مشاوره

 

صادرات به هند را چطور انجام دهیم؟

صادرات به هند را چطور انجام دهیم؟

همکاری‌های دوجانبه ایران و هند در بحث توسعه بندر چابهار و سایر موارد، نشان می‌دهد که در آینده نزدیک صادرات به هند افق روشن‌تری پیش رو دارد.

روش‌های مرسوم صادرات را بشناسیم

روش‌های مرسوم صادرات را بشناسیم

یکی از اولین سوالاتی که در ذهن صادرکنندگان تازه کار ایجاد می‌شود این است که چه روش هایی برای این کار وجود داشته و مراحل صادرات کالا به چه صورت است؟

صادرات به عمان؛ چرا و چگونه؟

صادرات به عمان؛ چرا و چگونه؟

دسترسی به آبهای آزاد، فاصله نزدیک با بنادر مهم ایرانی و ثبات اقتصادی، باعث شده تا صادرات به عمان یکی از بهترین گزینه‌ها برای تجار ایرانی باشد.

برای واردات از چین چه باید کرد؟

برای واردات از چین چه باید کرد؟

حجم بالای تجارت دو کشور در کنار رابطه پایدار سیاسی و اقتصادی؛ باعث شده تا واردات از چین در سالیان اخیر از جذابیت زیادی برای تجار و فعالان اقتصادی ایران برخوردار باشد.

برای واردات کالا چه باید کرد؟

برای واردات کالا چه باید کرد؟

آشنایی با مراحل واردات کالا و قوانین مرتبط با آن؛ از نخستین الزامات برای ورود جدی یک شرکت یا فرد تازه‌کار به دنیای تجارت و بازرگانی است.

چگونه به قطر صادرات کنیم؟

چگونه به قطر صادرات کنیم؟

صادرات به قطر، در زمینه‌های مختلف محصولات کشاورزی، مواد غذایی، کالاهای صنعتی و معدنی می‌تواند گزینه بسیار پربازدهی برای تجار ایرانی باشد.

 • سوال خودتون رو به با جزئیات کامل مطرح کنید تا مشاوران برتر الوبیزنس به اونها جواب بدهند

 • برای مشاوره صادرات به عراق چکار کنیم؟

 • برای دریافت مشاوره صادرات به عراق می‌توانید از طریق مجموعه الوبیزنس به صورت تلفنی، حضوری یا آنلاین با بهترین مشاوران این حوزه مشورت کنید. امکان مشاوره با مشاوران برتر در سایر زمینه‌های صادراتی و غیرصادراتی نیز از طریق الوبیزنس فراهم است.

 • سلام
  وقت بخیر
  صادرات چه محصولاتی؟
  کارت بازرگانی دارید؟

 • عمده مشکلات صادرات به عراق چه مواردی است؟

 • بیشتر مشکلات صادرات به عراق مربوط به عدم آشنایی تجار ایرانی با فرهنگ و بازار عراق، قوانین خلق الساعه بازرگانی در عراق؛ تفاوت‌های قوانین تجاری عراق و اقلیم کردستان و برخی موارد از این قبیل است.

 • آیا صادرات به عراق با سرمایه کم امکان‌پذیر است؟

 • بله؛ برای صادرات به عراق با سرمایه کم بهتر است از طریق شرکت‌های واسطه‌ای صادراتی اقدام کنید. در غیر اینصورت بهترین کار صادرات مستقیم خواهد بود. هر چند حجم و میزان محصولات صادراتی شما نیز در این خصوص تاثیرگذار است.

 • بهترین کالاها برای صادرات به عراق شامل چه مواردی است؟

 • بهترین کالا برای صادرات به عراق مواردی از قبیل محصولات کشاورزی، لوازم خانگی؛ کاشی‌ها و سنگ‌های معدنی؛ مصالح ساختمانی و مواردی از این قبیل هستند. البته ترکیب محصولات صادراتی بنا به دلایل مختلف از جمله اعمال برخی محدودیت‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

 • سلام خدمت شما و خسته نباشید
  بنده تولید کننده اسباب بازی چوبی و رنگ شده هستم
  میخوام کالای خودم رو به صورت مستقیم به بازارهای خارجی برسانم امیدوارم که بهترین راه کار رو برای انجام این صادرات پیدا کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام خدمت شما
  دراهواز زندگی میکنم باتوجه به نزدیکی بک کشورعراق راهنمایی بفرمایید برای یکنفر جوان که توان مالی انچنانی هم ندارم. ایا راهی وجود داره تا با کمترین هزینه صادرات مایحتاجی مانند گوشت مرغ وماهی وگوسفند. اجیل ومیوه وووو هرچیزی که امکان داشته باشد انجام بدهم. ازقوانین دست وپاگیر اداری اطلاع چندانی ندارم

 • با سلام، تولید کننده رنگ ساختمانی هستم، در مبحث استاندارد به مشکل خوردم، در بحث آیا میتونم به عنوان مواد اولیه صادرات داشته باشم به کشورهای همجوار؟. لطفا راهنمایی بفرمایید. ۰۹۱۴۳۲۳۷۶۱۹

 • سلام وقت بخیر
  بنده می‌خواهم در زمینه کشمش فعالیت کنم و البته با روش مشتری یابی اینترنتی
  عراق، هند، روسیه و کشور‌های حاشیه خلیج فارس و اقیانوسیه کشور‌های هدف بنده هستند.
  به نظر شما بنده در این زمینه می‌توانم موفق شوم یا خیر؟

 • سلام چگونه می‌توانم به یک بازاریاب که در کشور عمان، قطر و دبی فعالیت دارد دسترسی داشته باشم؟ آیا شما در مورد فعالیت در این کشورها اطلاعات دارید؟

 • سلام
  بنده در زمینه واردات و فروش دستگاه‌های پزشکی (اعم از دستگاهای لیزر زیبایی- ژل و فیلر- تجهیزات مطب و کلینیک …) حدود ۱۱ سال هستش در سراسر کشور فعالیت میکنم
  تمایل همکاری با اربیل و سلیمانیه عراق را دارم
  لطفا راهنمایی بفرمائید
  ۰۹۱۲۹۳۴۵۱۷۱ مهندس صمصام ناظمی
  [email protected] com

 • با سلام
  من تولید کباب پز و منقل را دارم
  می خواستم بدونم برای صادرات محصولم به عراق یا کشورهای مناسب اطراف باید چه کاری انجام بدم؟؟؟

 • سلام
  گروه تولیدی ما د ر ضمینه تولید و چسبدار کردن pvc فعالیت دارد
  که در دیزاین و دکوراسیون داخلی ساختمان مصرف دارد
  و از لحاظ قیمت کاملا قابل رقابت با کشور‌های مشابه تولید کننده میباشد
  و مطمعنیم در کشور عراق بسیار پر مصرف میباشد که با قیمت بالاتر از ترکیه تهیه میشود
  در همین خصوص نیاز به راهنمایی و کمک شما دوستان را دارم
  با تشکر صفری ۰۹۱۲۶۳۰۳۴۳۶

 • سلام وقت بخیر می‌خواستم بدونم برای صادرات ابزار و یراق کابینت (دستگیره، پایه کابینت، آبچکان …) و این قبیل اجناس آیا عراق مناسب هست و اگر اینطوره چطور باید اقدام کنیم

 • سلام
  شرکت تولید قطعات بتنی در کرمانشاه دارم امکان فروش بلوک‌های سبک ساختمانی به سلیمانه عراق وجود دارد ممنونم راهنمایی فرمایید

 • سلام وقت بخیر
  ببخشید حقوق ورودی کالا‌های وارداتی عراق از کجا قابل مشاهده است؟
  مثلا اگر من بخوام سیب زمینی به عراق صادر کنم در گمرک عراق باید چند درصد حقوق ورودی بدم؟

 • سلام. ببخشید ما یه شرکت تجهیزات پزشکی هستیم و مجوز صادرات هم داریم ولی فعلا هیچ راه ارتباطی پیدا نکردیم. باید چیکار بکنیم؟

 • سلام من میخوام ماهی گرم آبی صادر کنم به عراق، از چه راهی و چگونه و به چه مدارکی نیاز برای صادرات ماهی گرم ابی به عراق؟ از گیلان پیام میفرستم

 • باعرض سلام واحترام برای شروع صادرات به عراق حداقل چقدر سرمایه لازم است آیا می‌توان با سرمایه اولیه مثلا ۱۰۰ میلیون تومان هم شروع کرد

 • سلام و وقت بخیر
  برای صادرات، چگونه می‌توان شرکت‌های وارد کننده _ خریدار) و یا واسطه‌ها را پیدا کرد و وارد معامله شد؟

  با تشکر

 • سلام
  وقت بخیر
  از طریق اتاق بازرگانی و سامانه‌های معتبر اینترنتی.
  با احترام
  قشلاقی

 • سلام بنده در زمینه انواع کت و شلوار مردانه و بچه گانه و نوجوان و کاپشن مردانه و بچه گانه فعالیت دارم میشه راهنمای کنید ممنون میشم

 • سلام و درود تولیدی قاشق چنگال کارد یکبارمصرف داریم چطور میتونم به کشور عراق صادر کنم ایا راهی هست
  شرایط صادرات به عراق چطوریه
  از کردستان ایران به کردستان عراق

  ممنون میشم کمک کنید

 • سلام
  ما در کار تولید لباس زیر زنانه فعالیت می‌کنیم می‌خواستم ببینم برای صادرات به عراق البته از طریق واسط چه کاری باید انجام دهم

 • سلام
  من قصد صادرات خشکبار به کردستان عراق را دارم. از چه راهی وارد شوم که بازاریاب خوبی باشم تا بتونم محصولم را به خوبی بفروش برسانم و سرمایه‌ام را از دست ندهم.

 • با عرض سلام و خسته نباشید
  من یک اطلاعات جامع در خصوص صنایع بالا دستی و پایین دستی کشور عراق میخواستم تهیه کنم
  سوالم اینه که شما میتونید کمکم کنید تو این زمینه؟

 • با سلام واحترام
  بنده مایلم سبزی و میوه جات خشک کرده را به کشور عراق صادر کنم.
  خواهشمند است در صورت امکان راهنمایی بفرمایید
  سپاسگزارم

 • با سلام و عرض ادب
  بنده حدود دویست و پنجاه کیلو پسته
  خام، انس ۲۶ - ۲۸ احمد آبادی میخواستم به اقلیم کردستان عراق بفرستم لطفا راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

 • سلام
  من تو کار سنگ هستم و انواع سنگهارو تولید دارم سنگ‌های ساختمانی تایل و اسلب و سنگهای تزئنی مثل نرده سنگی گوی کله شیر و ….
  میخواستم ببینم چطوری میشه صادر کرد به کشور‌های عربی مثل عراق

 • با سلام ۱- بازاریابی حضوری ۲- ثبت محصول در وب سایت‌های B۲B صادراتی مثل: https: //iexportify. com/

 • سلام من یک باغدارمازندران هستم ۱۵تن پرتقال دارم میخوام صادرکنم به عراق چیکاربایدبکنم لطفا راهنمایی بفرمایید

 • با سلام
  ۱- بازاریابی حضوری
  ۲- ثبت محصول در وب سایت‌های B۲B صادراتی مثل: https: //iexportify. com/

 • سلام وقت بخیر من یک شرکت پیمانکار اب باگرید ۵دارم میخواستم ببینم کشور عراق یا عمان کار میشه کرد

 • با سلام باید در عراق و عمان شرکت خود را با یک هویت حقوقی جداگانه تحت قانون ثبت شرکت‌های عمان به ثبت برسانید تا بتوانید از امتیازات آن بهره مندشوید

 • با سلام
  شرکت سپاهان جارو به قدمت ۳۰ ساله در تولید جارو برقی در تلاش هست که تولید خودرا صادر نمایید.
  ۱-راهنمایی بابت صادرات؟
  ۲-ایا امکان معرفی تجار عراقی هست؟
  ۳-رهکار همکاری در عراق؟

 • برای مشاوره صادارت از طریق وب سایت تماس بگیرید
  برای محصول خود به تجار عراقی در وب سایت زیر ثبت محصول کنید
  https: //iexportify. com

 • سلام وقت بخیر
  در زمینه پرنده زینتی (فنج) میخواستم صادرات به کشورهای همسایه رو بدونم
  کدام کشور برای این فعالیت مناسبه؟

 • صادرات پرندگان زینتی فعلا مجاز نیست ولی قبل از تصویب این قانون کویت بازار مناسبی برای کالا بود

 • با سلام
  عرض ادب و احترام
  من مدیر فروش شرکت تولید کننده کود و سموم شیمیایی کشاورزی هستم، ما برای صادرات ۴ تا از کودهامون مجوز صادرات گرفتیم و میخواهیم صادرات داشته باشیم، چطور میتوانیم واسطه‌ها را پیدا کنیم؟ شما چه راهکاری رو مناسب میدونید؟ میشه لطفا ما رو راهنمایی بفرمایید؟

 • سلام ثبت محصول در وب سایت‌های B۲B مثل
  https: //iexportify. com/shop/contact

 • با سلام بنده در سال ۹۲ شرکت خدماتی و بازرگانی با مسولیت محدود را ثبت نموده‌ام اما به دلیل مشکلات مالی نتوانستم این شرکت را فعال کنم حال با توجه به شرایط اقتصادی ایران با مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان توان راه اندازی و صادرات به کشورهای همسایه را دارم و اگر امکان پذیر است به چه نوع محصولات و کالا هایی استارت شود نتیجه مطلوبتری دارد؟؟

 • سلام
  وقت بخیر
  بله اگر برنامه ریزی و بیزنس پلان داشته باشید میتوانید از یک نقطه کوچک شروع کنید.
  مهم مطالعه بازار‌های کشورهای همسایه، دانستن زبان، و اشراف به بازاریابی است.

  با احترام قشلاقی

 • سلام. میخوام صادرات خشکبار به عراق انجام بدم. آرد. گندم. عدس …. هزینه اولیه برای اینکار چقدر است. چطوری میتونم صادراتم تو کشور عراق بفروشم. خشکبار را میتونم بصورت غیر بسته بندی بفروشم. ممنون میشم

 • سلام دوست عزیز اول باید کیفیت محصولات شما مطابق با استانداردهای عراق باشد و سپس بازاریابی صادراتی رو آغاز کنید
  برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق (web. alobiz. ir) اقدام بفرمایید

 • سلام
  در زمینه صادرات نساجی، پتو و … راهنمایی فرمایید.

 • تشک مسافرتی هم تولیدمیکنید؟ دوست عزیز

 • سلام
  وقت بخیر
  در زمینه نساجی و پتو کشورهای آسیای میانه بازار خوبی هستند. ارائه و معرفی کالا باید بصورت تخصصی باشد در قالب کاتالوگ و وب سایت.

  با احترام قشلاقی

 • با سلام
  کار و تخصص ما تجهیزات پزشکی می‌باشد، برای صادرات تجهیزات مصرفی پزشکی که از نظر حجمی هم کم حجم باشند و بتوان آنرا با سواری صادر کرد، میخواستم بدونم که چه مراحلی را برای مجوز و باقی مراحل صادرات بایستی طی کرد.
  باتشکر از شما

 • سلام
  وقت بخیر
  به هر حال شامل تمام مراحل انجام گمرکی میشود. این قبیل محموله‌های صادراتی با ارسال هوایی میشوند. باید بعاد بار و وزن آنرا را با شرکت‌های حمل هوایی مطرح کنید و مجوزهایی لازم باید اخذ شود.

  با احترام قشلاقی

 • سلام ما تولید کننده لوله‌های فلکسی. با روکش هستیم لطفا جهت بازاریابی و صادرات به ما در این زمینه مشاوره دهید با تشکر

 • سلام
  وقت بخیر
  در قدم اول باید مطالعات بازار را انجام دهید و کشور هدف را مشخص کنید در صورت توجیح صادرات به بازاریابی بپردازید.

  با احترام قشلاقی

 • سلام من تولید کننده صنایع دستی خانه و اشپزخانه هستم شامل جاکلیدی. جاحوله‌ای , جاقاشقی , دکوری و جاسوئیچی. خواستم چند نمونه از کارای پرفروشم رو به کشور عراق صادر کنم. ناگفته نماند که قبلا پیشنهاد صادرات از طرف یک تاجر عراقی داشتم که به دلیل نداشتن سرمایه از دست دادم. من هیچ سر رشتهای در خصوص صادرات ندارم اما مصمم هستم که حتما کارم رو صادر کنم

 • سلام و وقت بخیر
  سوال شما نیاز به بررسی تخصصی دارد
  لطفا از طریق صفحه دریافت مشاوره اطلاعات و عارضه خودتون رو بیان کنید تا تیم ما مشاوره تخصصی به شما ارائه دهند
  با احترام

 • سلام. خسته نباشید.

  آیا امکان صادرات زغال سنتی وفشرده به اقلیم کردستان هست. باتشکر

 • سلام بله
  لطفا از طریق (web. alobiz. ir) با آقایان کامران هاشمی، محسن شهرابی و حسن آل مناف مشاوره بگیرید
  با احترام

 • با سلام تولید کننده سرویس پارچه‌ای آشپرخانه و عروس (پیش بند، دم کنی، دستکش فر، رطوبت گیر ظروف و …) و چادر نماز هستم. این محصولات قابلیت صادر شدن دارند؟

 • سلام محصول خود را در سایت‌های B۲B ثبت نمایید
  https: //iexportify. com/shop/contact

 • سلام وقت بخیرمن تولیدکننده آبپاش پروت هستم میخواستم درموردصادرات آبپاش ولوازم بارانی مستقیم به عراق رویادبگیرم ازکجابایدشروع کنم باتشکر

 • سلام محصول خود را در سایت‌های B۲B ثبت نمایید https: //iexportify. com/shop/contact

 • با سلام تولید کننده پیاز وسیب زمینی هستم چگونه محصولاتمو به عراق صادر کنم

 • سلام و وقت بخیر
  ببینید دوست عزیز اول باید کیفیت محصولات شما با استانداردهای عراق یکی باشه شما میتونید از طریق (web. alobiz. ir) با اساتید و مشاوران حوزه صادرات به عراق مشاوره بگیرید

 • سلام
  وقت بخیر
  من در یک شرکت تولیدی کود و سموم کشاورزی فعالیت دارم و کارشناس فروش هستم، در راستای فروش داخلی به دنبال ارتباط با بازرگانان جهت صادرات محصولات به عراق و افغانستان میباشم، چطور میتونم به بازرگانان دسترسی پیدا کنم و آیا میتونید در این رابطه کمکی بهم کنید؟

 • با سلام برای ارتباط با تجار این حوزه میتوانید در وب سایت‌های B۲B ثبت محصول نمایید
  https: //iexportify. com/shop/contact

 • سلام و وقت بخیر بله چرا که نه
  لطفا با پشتیبانی ما تماس بگیرید

 • سلام وقت بخیر بنده تولید کننده سیب زمینی و گرجه فرنگی و خیار و گردو هستم چگونه میتوانم انها را مستقیم به عراق صادر کنم

 • سلام و وقت بخیر ببینید دوست عزیز اول باید کیفیت محصولات شما با استانداردهای عراق یکی باشه شما میتونید از طریق (web. alobiz. ir) با اساتید و مشاوران حوزه صادرات به عراق مشاوره بگیرید

 • سلام وقت بخیر. برای صادرات فیلتر هوا و فیلتر بنزین انواع خودروها از تهران به عراق چه اقداماتی لازم است. لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

 • سلام دوست عزیز
  یکی از مشاورین ما (آقای محسن شهرابی) تخصصشون صادرات قطعات خودرو به عراق هست پیشنهاد میکنم باهاشون از طریق (web. alobiz. ir) مشاوره تخصصی بگیرید

 • سلام و عرض ادب من دارای شرکت تولیدی گرانولهای پی وی سی با ظرفیت ۸۰۰۰ تن سالیانه با مجوز رسمی از صنایع با کارت بازرگانی هستم. آیا محصولات گرانولی در عراق مورد مصرف واقع می‌شود اگر جواب مثبت است چگونه می‌توانم بازار داشته بدشم. ضمنا یک بخشی از تولیدات نوارهای آببندی هم دارم که به عراق صادر میکنم. با تشکر

 • سلام و وقت بخیر
  سوال شما نیاز به بررسی تخصصی دارد
  لطفا از طریق صفحه دریافت مشاوره اطلاعات و عارضه خودتون رو بیان کنید تا تیم ما مشاوره تخصصی به شما ارائه دهند
  با احترام

 • سلام من تولید میوه خشک دارم چطور میتونم صادر کنم با کیفیت بالا

 • سلام و وقت بخیر
  برای دریافت مشاوره تخصصی لطفا از طریق صفحه دریافت مشاوره درخواست خودتون رو ثبت کنید
  با احترام

 • سلام، برای صادرات حبوبات و اقلام خوراکی ومیوه به کشور عراق از مرزباشماق مریوان چه باید کرد لطفا راهنمایی کنید

 • سلام و وقت بخیر
  آیا شما کارت بازرگانی دارید!؟
  اگر دارید نیاز هست که اطلاعات جامع‌تری از شما داشته باشیم لطفا با ما تماس بگیرید یا از طریق صفحه دریافت مشاوره درخواست خودتون رو ثبت کنید
  با احترام

 • باسلام وعرض ادب.. اعیادمبارک باشه.. ممنون ازاین همه کمک وبزرگواری شماعزیزان.. بنده درزمینه نبات وآبنبات کمک میخواستم.. مشهدمقدس.. حسینی ….

 • سلام و وقت بخیر
  ببینید نیاز هست که اطلاعات جامع‌تری از شما داشته باشیم
  لطفا با ما تماس بگیرید یا از طریق صفحه دریافت مشاوره درخواست خودتون رو ثبت کنید
  با احترام

 • سلام برای فروش برنج به کشور‌های همسایه ایا میشه بصورت نقد و به ارگان دولتی که مورد اعتماد باشه معامله کرد

 • سلام و وقت بخیر
  بله مانعی ندارد
  فقط نیاز هست شما هم کمی به قوانین صادرات و واردات و فرآیند پیچیده آن آشنا باشید
  برای دریافت مشاوره تخصصی میتونید روی کمک ما حساب باز کنید
  با احترام

 • سلام من تولید کننده عمده لوازم چوبی هستم مثل میز ال سی دی جا کفشی کنسول و....میخواستم بدونم چگونه میتونم مستقیم به عراق صادر کنم و مشتری بگیرم از عراق ممنون میشم کمک کنید

 • سلام و وقت بخیر
  تیم الوبیزنس می‌تواند در زمیه مشاوره بازاریابی صادراتی به شما مشاوره تخصصی ارائه دهد
  لطفا با ما تماس بگیرید یا از طریق صفحه دریافت مشاوره درخواست خودتون رو ثبت کنید
  با احترام

 • سلام
  برای صادرات واردات چگونه از کارت مرزنشینی استفاده کنیم

 • سلام و وقت بخیر
  کالاها توسط بازرگانان وارد کشور میشوند و در بازارچه‌های مرزی دپو می‌شود، سپس مرزنشینان عزیز میتونند با در دست داشتن کارت‌های الکترونیکی به بازارچه‌ها مراجعه کنند و کالا را تهیه کنند
  با احترام

 • برای‌صادرات خشکباربه عراق چه بایدکرد؟؟

 • سلام و وقت بخیر
  دوست عزیز برای ارائه مشاوره تخصصی نیاز به اطلاعات بیشتری داریم لطفا با ما تماس بگیرید یا از طریق صفحه دریافت مشاوره درخواست خودتون رو ثبت کنید
  با احترام

 • باسلام تولید گز داریم با استاندارد و سیب سلامت برا صادرات و داشتن مشتری مستقیم چکار باید کرد

 • سلام و وقت بخیر
  تیم الوبیزنس می‌تواند در زمیه مشاوره بازاریابی صادراتی به شما مشاوره تخصصی ارائه دهد
  لطفا با ما تماس بگیرید یا از طریق صفحه دریافت مشاوره درخواست خودتون رو ثبت کنید با احترام

 • باسلام ...درمورد صادرات گز به عراق یاکشورهای همسایه راهنمایی میخاستم

 • سلام و وقت بخیر
  دوست عزیز برای ارائه مشاوره تخصصی نیاز به اطلاعات بیشتری داریم
  لطفا با ما تماس بگیرید یا از طریق صفحه دریافت مشاوره درخواست خودتون رو ثبت کنید
  با احترام

 • با سلام و عرض ادب و احترام
  من تولید کننده کلمن هستم برای صادرات به عراق باید از کجا باید شروع کنم

 • سلام دوست عزیز
  برای ارزیابی محصول شما لطفا از طریق (web. alobiz. ir) اقدام به مشاوره بفرمایید

 • با سلام و احترام.
  لطفاً می‌خواستم بدونم صادرات خیار گلخانه‌ای و گوجه گلخانه‌ای (گوجه زیتونی) به کشور عراق توجیه اقتصادی داره؟

 • سلام دوست عزیز
  شما باید تحقیقات بازار گسترده‌ای در عراق داشته باشید

خانه دسته‌بندی پروفایل