درحال بارگذاری ...
دریافت مشاوره
همه چیز درباره بیمه بیکاری را اینجا بخوانید

اصلا بیمه بیکاری چیست؟ 

شاید شما هم تصور نمی‌کردید نیاز به گرفتن بیمه بیکاری داشته باشید، اما امروز نیاز دارید که از این تسهیلات در نظر گرفته شده استفاده کنید. هستند افراد زیادی که به علت عدم اطلاع از قوانین و شرایط بیمه بیکاری، از این تسهیلات قانونی محروم می‌شوند.

در ابتدا بد نیست بدانیم که اصلا بیمه بیکاری چیست؟ این نوع از بیمه، تسهیلاتی قانونی بوده که قانون‌گذار برای آن دسته از کارگران و شاغلان که به صورت غیر ارادی مجبور به ترک شغل خود شده‌اند، در نظر گرفته است.

ضمن آنکه فرد بیکار باید آماده برای کار و پذیرفتن شغل جدید نیز باشد. این تسهیلات می‌تواند مزایا و معایبی را برای کارگران و افراد شاغل به همراه داشته باشد.

به گونه‌ای که برخی افراد اعتقاد دارند که بهتر است شاغلین حتی در صورت بیکاری نیز از دریافت این تسهیلات خودداری کنند. اما برخی دیگر خلاف این نظر را داشته و اعتقاد دارند حقوق بیمه بیکاری می‌تواند فرد را تا زمان پیدا کردن شغل جدید یاری دهد.

استفاده از بیمه بیکاری شاید در ابتدا ساده به نظر برسد، اما وجود حالت‌ها و موارد استثنا در آن، باعث شده تا بسیاری از افراد ابهامات و سوالات زیادی در این خصوص داشته باشند. مهم‌ترین سوالات و ابهاماتی که ممکن است این افراد در ذهن داشته باشند، به صورت زیر است: 

 • عواقب گرفتن بیمه بیکاری 
 • بیمه بیکاری به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟
 • معایب استفاده کردن از بیمه بیکاری 
 • مزایای استفاده نکردن از بیمه بیکاری 
 • قانون جدید بیمه بیکاری 
 • آیا بیمه بیکاری جزء سابقه محسوب می‌شود.

ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا به تمامی این سوالات و برخی موارد دیگر پاسخ بدهیم. پس با ما تا پایان همراه باشید. 

شرایط بیمه بیکاری چگونه است؟ 

 به طور کل برخی از شرایط وجود دارند که باعث می‌شوند شما مستحق دریافت مستمری بیمه بیکاری شوید و برعکس. حتی ممکن است در حین دریافت مستمری شرایط دریافت آن را از دست دهید یا آنکه حالت دیگری رخ دهد.

در ابتدا به شرایط افرادی اشاره می‌کنیم که می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. 

بیمه بیکاری تامین اجتماعی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

 1. بیکاری غیرارادی: یکی از شروط مهم غیرارادی بودن ترک شغل است که به آن اشاره شد. منظور از واژه غیراداری دو حالت خاص دارد. یک حالت آن است که شما به علت حوادث غیرمترقبه مانند سیل، حریق، زلزله و امثال آن از کار بیکار شده باشید. حالت دیگر آن است که شما به علت تغییرات ایجاد شده در واحد محل کار از کار بیکار شده باشید. به عنوان مثال، یک کارخانه به علت کاهش تقاضا نیاز به تعدیل نیرو و کاهش هزنیه‌ها دارد و شما را اخراج می‌کند. البته این تغییرات از ناحیه واحد محل کار باید به تایید وزارت کار و همچنین شورای عالی کار برسد. 
 2. داشتن تابعیت ایرانی: برای استفاده از این مستمری نیاز است که شما دارای تابعیت ایرانی بوده و افرادی که تابعیت ایرانی ندارند نمی‌توانند آن را دریافت کنند. البته این دسته از افراد ممکن است حالت‌های مختلف داشته باشند. 
 1. تابع قانون کار: نیاز است که افراد قبل از بیکار شدن در واحد محل کار تحت پوشش قانون کار و قانون تامین اجتماعی بوده باشند. یعنی برای آنها توسط واحد مربوطه اصطلاحا بیمه رد شده باشد. بنابراین کسانی که به صورت غیررسمی فعالیت می‌کنند، از دریافت این مزایا محروم می‌شوند. 
 2. سابقه بیمه: افراد باید قبل از آنکه بیکار شوند، به مدت 6 ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی داشته باشند. البته افرادی که به علت حوادث غیرمترقبه که به آن اشاره شد بیکار می‎شوند، از داشتن این شرط معاف هستند و نیازی به سابقه بیمه ندارند. 
 3. در صورت امکان بعد از سربازی: افراد مجردی که در دوران دریافت بیمه بیکاری به خدمت اعزام شوند، مستمری آنها قطع خواهد شد. بعد از پایان خدمت چنانچه باز هم واحد کار از اشتغال آنها امتناع کند، می‌توانند ادامه مقرری خود را دریافت کنند. در واقع ادامه همان مستمری بوده که قبل از سربازی پرداخت می‌شده است. 

بیمه بیکاری به چه کسانی تعلق نمی‌گیرد؟ 

 1. صاحبان مشاغل آزاد: بسیاری از افراد جامعه مانند کسبه بازار یا کسانی که به هر نحوی شغل آنها آزاد محسوب می‌شود، نمی‌توانند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنند. همچنین کسانی که جزء بیمه اختیاری محسوب می‌شوند نیز از مشمولان دریافت آن خارج هستند. 
 2. افراد اتباع خارجی: همانطور که قبلا هم ذکر شد افرادی که اتباع سایر کشورهای دیگر بوده و فاقد تابعیت ایرانی هستند، نمی‌توانند از این مزایا استفاده کنند. هر چند ممکن است این مساله نیز حالت‌های خاص خود را داشته باشد. 
 3. ترک کار اختیاری: چنانچه شما به صورت ارادی اقدام به ترک کار کرده باشید، از این نوع بیمه محروم خواهید شد. به عنوان مثال، اگر شما از شغل خود به هر دلیل استعفا داده باشید، قادر به استفاده از مستمری بیمه بیکاری نخواهید بود. 
 4. بازنشستگان و از کار افتادگان: افرادی نیز که بازنشسته شده‌اند خارج از دایره مشمولان این مزایا قرار دارند. همچنین افرادی که تحت عنوان از کار افتادگان کلی نیز شناخته می‌شوند، قادر به استفاده از آن نیستند. هر چند بیمه بیکاری و بازنشستگی حالت‌ها و موارد مرتبط زیادی دارند. 
 5. رد درخواست: ممکن است درخواست شما بنا به هر دلیلی از جانب اداره کار رد شود و به این ترتیب نمی‌توانید از این مزایا استفاده کنید. هر چند در این خصوص نیز سازوکارهای لازم برای اعتراض در نظر گرفته شده است.

آیا بیمه بیکاری جزء سابقه محسوب می‌شود؟ 

بسیاری نگران هستند که استفاده از بیمه بیکاری در میزان سوابق بیمه‌ای آنها اثر منفی داشته و بدین صورت دیرتر بتوانند از مزایای بازنشستگی استفاده کنند. از این رو برای آنها سوال است که آیا بیمه بیکاری جزء سابقه محسوب می شود یا خیر؟

در این خصوص باید گفت که براساس قوانین و مقررات فعلی، مدت زمان دریافت این مقرری نیز جزء سوابق بیمه‌ای فرد جهت بازنشستگی یا موارد دیگر محسوب می‌شود. بنابراین جای نگرانی نیست.

ضمن آنکه مسئولان وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی نیز همواره در صحبت‌های خود بر این حق بیمه‌شدگان تاکید دارند.  

بیمه بیکاری بعد از چند ماه تعلق می‌گیرد؟ 

افرادی که بیکار می‌شوند تمایل دارند هر چه زودتر مقرری و مستمری در این خصوص را دریافت کنند تا بتوانند از پس هزینه‌های زندگی خود برآیند. این مدت زمان تا حدودی به خود شما و پیگیری‌های لازم از جانب شما نیز بستگی دارد.

در قانون اینگونه ذکر شده که فرد بیکار باید نهایتا در مدت 30 روز بعد از بیکاری خود مدارک و مستندات لازم را به اداره کار و تامین اجتماعی محل سکونت تحویل دهند.

دقت کنید که چنانچه در طرف مدت 30 روز اقدام نکنید، کار شما به مشکل برخواهد خورد. یعنی در این صورت تا 3 ماه پس از بیکاری فرصت دارید که مدارک خود را مبنی بر داشتن عذر موجه جهت عدم اقدام، به همان اداره کار محل سکونت خود تحویل دهید. حال در اینجا ممکن است عذر شما را بپذیرند یا خیر! 

به هر حال، بعد از تحویل این مدارک به اداره کار محل سکونت، این سازمان موظف است نهایتا 30 روز بعد از تحویل مدارک از جانب شما، نظر خود را در خصوص واجد شرایط بودن یا نبودن شما اعلام کند.

در صورت احراز شرایط باید شما را با معرفی‌نامه کتبی به سازمان تامین اجتماعی جهت دریافت مقرری معرفی کند. سپس این سازمان نیز پس از بررسی‌های لازم و در صورت داشتن شرایط، نهایتا پس از 10 روز نسبت به پرداخت مقرری شما اقدام خوهد کرد.

با این اوصاف می‌توان گفت چنانچه خود شما در اولین زمان ممکن برای این کار اقدام کنید، نهایتا بین 40 تا 50 روز بعد می‌توانید مقرری خود را دریافت کنید. اما قطعا این زمان می‌تواند بسیار کمتر و حتی بیشتر از این بازه زمانی گفته شده باشد. 

 قانون جدید بیمه بیکاری چه می‌گوید؟ 

بسیاری از افراد به دنبال مطالعه قانون جدید بیمه بیکاری و مقررات جدید در این حوزه هستند که شاید شما نیز یکی از آن دسته افراد باشید. اما باید بگوییم که هیچ قانون جدیدی در این خصوص به تصویب نرسیده است.

در این رابطه یک قانون و یک آیین‌‌نامه اجرایی وجود دارد که سال‌ها قبل به تصویب مجلس رسیده و در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم. اما آن چیزی که هر ساله تغییر می‌کند، همان میزان و مبلغ بیمه بیکاری است که در ادامه به طور مفصل به آن اشاره می‌کنیم.

اما در خصوص دو منبع قانونی ذکر شده باید دقت کنید که مطالعه آنها برای افرادی که خواهان استفاده از این مزایا هستند کاملا ضروری بوده و بهتر است بندهای مختلف آن را با دقت مطالعه کنید. 

قانون اصلی بیمه بیکاری 

اصلی‌ترین و تنهاترین قانون این حوزه در سال 1369 توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و هم‌اکنون هم در حال اجرا بوده و قانون جدید دیگری به تصویب نرسیده است. این قانون دارای 14 ماده قانونی و بخش‌های مختلف است.

در این بخش‌ها در مورد شرایط، مراحل و نحوه استفاده از این نوع بیمه توضیح داده شده است. ما تلاش کرده‌ایم تا در اینجا از تمام بندهای مختلف این قوانین استفاده و استناد کنیم که نیازی به مطالعه آن نداشته باشید.

با این حال، مساله این است که امکان دارد در برخی از نقاط مسئولین ادارات کار و رفاه اجتماعی به صورت شخصی یا سلیقه‌ای برخورد کنند که قطعا میزان این نوع رفتارها بسیار کم خواهد بود. 

همه چیز در مورد بیمه بیکاری 

آیین‌نامه اجرایی قانون بیمه بیکاری 

معمولا قوانین مختلف بعد از تصویب در مجلس نیاز به نوشتن یک آیین‌نامه دارند تا در آن مراحل و نکات اجرایی و عملیاتی در خصوص چگونگی اجرا کردن آن قانون توضیح داده شود.

در همین راستا بعد از تصویب قانون فوق در مجلس، در اواخر همان سال آیین‌نامه اجرایی قانون بیمه بیکاری نیز توسط هیئت وزیران به تصویب رسید.

این آیین‌نامه نسبت به قانون یاد شده تفضیلی‌تر بوده و به نکات بیشتری در این رابطه اشاره کرده که اکثر آنها در این مقاله ذکر شده است. 

 مبلغ بیمه بیکاری چقدر است؟ 

خوب به نظر می‌رسد به بخش شیرین داستان نزدیک شده‌ایم! در این خصوص قانون اینگونه توضیح داده که باید به اندازه 55 درصد از متوسط مزدی که فرد به صورت روزانه دریافت می‌کند، به عنوان مقرری بیمه بیکاری به وی تعلق می‌گیرد. اما این موضوع دو شرط اساسی دارد.

ابتدا آنکه نباید میزان مبلغی که فرد دریافت می‌کند کمتر از حداقل دستمزد همان سال باشد. یعنی به عنوان مثال، اگر حداقل دستمزد سال 98 به میزان یک میلیون و 500 هزار تومان است، فرد نباید کمتر از این مقدار را دریافت کند.

بنابراین اگر 55 درصد از دستمزدتان مبلغ ناچیزی خواهد بود نگران نباشید. این مبلغ نباید از یک میلیون و 500 هزار تومان کمتر شود. 

اما شرط دیگر آن است که نباید میزان مقرری دریافتی فرد از 80 درصد متوسط دستمزد وی بیشتر باشد. به عنوان مثال، ممکن است فردی بسیار بیشتر از حداقل دستمزد حقوق بگیرد و 5 میلیون حقوق ماهانه وی باشد.

این فرد نهایتا باید 80 درصد از این مبلغ را دریافت کند. بنابراین به نوعی یک کف و یک سقف برای آن در نظر گرفته شده است تا چندان با هم اختلاف نداشته باشند.

بحث دیگری که بر روی میزان مبلغ بیمه بیکاری تاثیرگذار است، مجرد یا متاهل بودن و همچنین تعداد فرزندان یا افراد تحت تکفل است که بر روی میزان مبلغ دریافتی تاثیرگذار خواهد بود. 

مبلغ بیمه بیکاری سال 99 چقدر است؟ 

با توجه به توضیحاتی که ارائه دادیم مبلغ بیمه بیکاری سال 99 تا حد بسیار زیادی به میزان حقوق دریافتی شما بستگی خواهد داشت.

یعنی هر اندازه که متوسط حقوق بیشتر باشد، میزان مقرری دریافتی نیز بیشتر خواهد بود و برعکس. برای سال 99 این مبلغ دست کم برابر با حداقل دستمزد 99 خواهد بود که همان یک میلیون و 911 هزار تومان است. 

 عیدی بیمه بیکاری چقدر است؟! 

اگرچه بسیاری از بیکاران تصور می‌کنند که می‌توانند در این دوران عیدی دریافت کنند، اما باید بگوییم که شما عیدی یا پاداش خاصی را در طول این دوران دریافت نمی‌کنید.

علت این موضوع به قانون «تعیین عیدی و پاداش سالانه کارگران شاغل در کارگاه‌های قانون کار مصوب سال 1370» و همچنین قانون بیمه بیکاری برمی‌گردد.

در قانون اول تاکید شده که مزایایی همچون عیدی، یک پاداش از جانب کارفرما بوده که باید به فرد کارمند یا کارگر پرداخت شود.

این در حالی است که قانون دوم تاکید دارد که مقرری بیمه بیکاری نه از جانب کارفرما بلکه از جانب سازمان تامین اجتماعی در قبال پرداخت حق بیمه اعطا می‌شود. بنابراین یک نوع حمایت اجتماعی محسوب شده و فاقد عیدی یا پاداش است. 

 عواقب گرفتن بیمه بیکاری چیست؟ 

این سوال نیز جزء سوالات بسیار پرتکرار در بحث بیمه بیکاری است. متقاضیان استفاده از این تسهیلات معمولا این سوال را در ذهن دارند که معایب استفاده از بیمه بیکاری یا به عبارتی دیگر مزایای استفاده نکردن از بیمه بیکاری چیست؟ 

در پاسخ باید گفت که در این خصوص چندان جای نگرانی نیست. اینگونه نیست که استفاده از این مستمری تاثیر بسیار منفی در آینده داشته باشد. همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، مدت زمان دریافت مستمری جزء سابقه افراد محسوب می‌شود. 

اما نکته اساسی در خصوص عواقب گرفتن بیمه بیکاری به حقوق بازنشستگی افراد برخواهد گشت. میزان مستمری بازنشستگی براساس پرداختی دو سال آخر کار محاسبه خواهد شد.

در اینجا اکثر کارشناسان توصیه می‌کنند که بهتر است در دو سال آخر قبل از بازنشستگی از بیمه بیکاری استفاده نکنید. با این حال بهتر است برای اطلاع دقیق‌تر از عواقب گرفتن بیمه بیکاری یا مزایای نگرفتن آن، از مشاوران خبره کمک بگیرید. 

 ما به تمام پرسش‌های اصلی و پر تکرار در خصوص استفاده از این مقرری پاسخ دادیم. با این حال ممکن است همچنان برخی پرسش‌های دیگر نیز وجود داشته باشد.

همچنین به علت گستردگی و پیچیدگی مواد قانونی، بسیاری از حالت‌های خاص وجود دارند که پاسخ به آنها نیاز به استفاده از خدمات مشاوره بیمه و قانون کار دارند. 

مشاوران مرتبط
علیرضا زنگنه ابراهیمی - مشاور کار و تامین اجتماعی
علیرضا زنگنه ابراهیمی
مشاور کار و تامین اجتماعی

سوابق کاری و تحصیلی علیرضا زنگنه ابراهیمی باعث شده تا او بتواند در زمینه‌های مختلفی حقوقی خصوصا قانون کار و تامین اجتماعی مشاروه تخصصی ارائه دهد.

درخواست مشاوره 5,000 تومان در دقیقه
بیشتر
قاسم موذنی - مشاور بیمه، امور مالی و مالیاتی و حسابداری، مطالعات امکانسنجی و کسب و کار
قاسم موذنی
مشاور بیمه، امور مالی و مالیاتی و حسابداری، مطالعات امکانسنجی و کسب و کار

قاسم موذنی از سال ۱۳۸۳ تاکنون به عنوان مشاوره بیمه و قانون کار در زمینه های تامین اجتماعی، مالی و مالیات فعالیت دارد.

درخواست مشاوره 10,000 تومان در دقیقه
بیشتر
آرمین خوشوقتی - مدیر منابع انسانی سینره، عضو مراجع حل اختلاف وزارت کار
آرمین خوشوقتی
مدیر منابع انسانی سینره، عضو مراجع حل اختلاف وزارت کار

آرمین خوشوقتی از سال ۱۳۷۳فعالیت خود در زمینه بیمه، قانون کار و تامین اجتماعی را شروع کرده و هم اکنون مدیر منابع انسانی شرکت طبیعت زنده (سینره) است.

درخواست مشاوره 15,000 تومان در دقیقه
بیشتر
 • سوال خودتون رو به با جزئیات کامل مطرح کنید تا مشاوران برتر الوبیزنس به اونها جواب بدهند

 • سلام با شکایت در اداره کار رای گرفتم که ۴سال ابتدایی ورود به کارم از طریق کارفرما پرداخت شد بیمه سالهای ۸۶ تا ۹۰ با مراجعه به دادگاه توانستم حق بیمه‌ام را وصول کنم. حال بابت سال ۹۰ تا ۹۹ شامل ۱۸ ماه دریافت حق بیمه بیکاری شدم. کارفرما برای ۴سال ابتدایی ورود به کار من نزد اداره بیمه تامین اجتماعی حق بیمه بنده را تقسیط کرد چنانچه سابقه من از سال ۸۶ تا ۹۹ باشد بنده محتسب دریافت ۲۶ماه میباشم که کارمندان بیمه میگویند تا اخرین چک کارفرما پاس نشود مابقی حق بیمه بیکاری پرداخت نمیشود که چک تاریخ اردیبهشت ۱۴۰۱ میباشد چرا نباید بیمه بیکاری من مستمر پرداخت شود؟ بنده به بازرسی کل شکایت کردم که در جواب من این متن امده
  ا سلام طبق بند ۳۸ بخشنامه ۲۰ امور بیمه شدگان در مورد آن دسته از بیمه شدگانی که به استناد آرائ مراجع حل اختلاف قانون کار مشمول دریافت حق السعی ایام بلا تکلیفی می‌گردد واحد وصول حق بیمه باید به استناد ماده ۱۸ آیین نامه اجرایی قانون بیمه بیکاری نسبت به مطالبه حق بیمه ایام مذکور اقدام و در کلیه موارد درصورت قطعیت بدهی احتساب سوابق مورد نظر جهت برقراری بیمه بیکاری بلامانع بوده و تقسیط بدهی کار فرما مانع ارائه تعهدات مذکور نیست
  بنده در جوابیه این متن چی بنویسم که حقم ضایع نشود. متشکرم از راهنمایی شما

 • سلام خسته نباشید. من از اردیبهشت بیکار شدم و مراجعه کردم کارامو انجام دادم الان مهر ماه کارایه بیمه بیکاریم تموم شده آیا این چندماه گذشته حقوق بیمه بیکاریم واریز میشه که عقب افتاده؟

 • سلام
  بنده از اول تیر ماه ۱۴۰۰ بیکار شدم. دو بار حقوق را دریافت کردم. ۱۵ مرداد و ۱۵ شهریور، در تاریخ ۶ شهریور بنده اعلام کردم که کار پیدا کردم. ایا حقوق ۵ روز شهریور را برای بنده واریز میکنند یا باید جهت تسویه به اداره بیمه مراجعه کنم؟
  ممنون از راهنماییتون

 • سلام من دوسال و خورده‌ای سابقه بیمه دارم والان نزدیک یکساله ک دگ سرکار نمیرم و دگ نمیخوام ادامه بدم یا بازم سرکار برم ایا راهی هست ک الان اقدام کنم واسه بیمه بیکاری؟ بعد یسال میتونم بیمه بیکاری بگیرم لطفا راهنمایی کنین ممنون

 • سلام وخسته نباشین اینجانب حسین شالپوش سچالها پیش از یه شرکت خصوصی که به مدت شاید حدود ۶/۵ سال کار کردم اخراج شدم و تا الان نیز بیکار هستم و نتوانستم از بیمه بیکاری استفاده کنم لطفا مرا راهنمائی بفرمائید چگونه میتوانم از این بیمه بیکاری استفاده کنم و واقعا نمیتوانم امرار معاش کنم با تشکر.

 • باسلام بنده۴ سال در شرکتی کارکردم که تعدیل نیور زدند اخراجم کردند ۲۰ روز بعد شرکتی بغلی ۵ ماه کار کردم الان اخراجم کردند. بیمه بیکاری بر حسب سنوات و بیمه است یا ۵ ماه آخری میتوانم بیمه بیکاری بگیرم

 • سلام بر شما بزرگواران. بنده. به. علت بیکاری مجبور بع گرفتن بیمه بیکاری شدم وسنم ۵۱سال هست ۲سال دیگه هم بازنشست میشم ودیسک گردن وکمر هم دارم. وبیمه بیکاریم هم اضاف. میارم. وبازنشست میشم. میهوام بدونم خیلی رو حقوقم تاًیر داره بنده واقعا توان کار کردن ندارم. من دوسال دیگه که بازنشست شوم که میگن حقوق دوسال آخر حساب میشه بفرمایین چقدر از حقوقم کسر میشه وا یا کسری همیشگی هست یا نه؟ ممنون میشم واضح توضیح بفرمایین

 • با سلام بنده ۵۸ سال دارم بعداز کرونا بیکار شدم از ثبت نام بیمه بیکاری بعد ازدوسه ماه مبلغ برایم واریز شده کد رحکیری برایم آمد و باید مدارک رامیفرستادم سابقه‌ام نزدیک به ۲۵ سال است ولی مدارک رانفرستادم الان بیمه قط و بیکار متوانم بیمه بیکاری دریافت کنم

 • با سلام بنده ۵۸ سال دارم بعداز کرونا بیکار شدم از ثبت نام بیمه بیکاری بعد ازدوسه ماه مبلغ برایم واریز شده کد رحکیری برایم آمد و باید مدارک رامیفرستادم سابقه‌ام نزدیک به ۲۵ سال است ولی مدارک رانفرستادم الان بیمه قط و بیکار متوانم بیمه بیکاری دریافت کنم

 • سلام.
  آیا استفاده از بیمه بیکاری، سنوات مشاغل سخت و زیان آور را که ضریب ۱٫۵ میخوره، از بین میبره، در زمان احتساب بازنشستگی. بیمه بیکاری بگیرم، سابقه کار سختی و زیان آور من در کارخونه، عادی حساب میشه؟

 • سلام من در یک فروشگاه کار میکردم ک متعلق ب دوشریک بود ک قصد بیمه کردن نداشتن ومجبور شدن بخاط رگزارش بازرسی منو بیمه کنن بعد از شیش ماه شریک دیگه از طرف کارخونه همه رو بیمه کردومن ک قرار دادم تموم شده بود برای بیمه بیکاری اقدام کردم اما گفتن چون ب اسم دونفر هست یکیش از فروشگاه تو کرج یکیش از کارخونه بیمه بیکاری بهت تعلق نمیگیره در صورتی ک من همه اون مدت تو فروشگاه مشغول کار بودم حالا یهو تصمیم گرفتن ک همه رو از طرف کارخونه بیمه کنن مشکل من چیه خیلی دوندگی کردم اما آخرش بی نتیجه مونده واقعا افسرده شدم ونمیدونم چیکار کنم با این اوضاع کرونا وب مشکل خوردن بیشتر کاسبی‌ها قبول نکردن ک دوازده ماه منو حساب کنن درصورتی ک مشکل از من نبود این دوتا شریک یکیش ب اسم خودش وآدرس فروشگاه بیمه رد کرد واونیکی ب اسم خودش وآدرس کارخونه اگه میشه لطف کنید راهنماییم کنید چه بکنم؟؟؟

 • متن نامه عدم نیاز که مورد تایید اداره کار برای دریافت بیمه بیکاری قرار بگیرد به چه نحوی است که بتوان از کارفرما درخواست کرد.
  لطفا در صورت امکان یک نمونه از متن نامه عدم نیاز که مورد تایید اداره کار قرار گیرد در پاسخ ارائه فرمائید
  پیشاپیش از لطفتان سپاسگذارم
  با احترام

 • سلام
  من در پروژه کار می‌کنم و ۱۵ روز مونده به پایان قرارداد، نامه عدم نیاز بنده را صادر کردند. آیا برای اداره کار و تایید بیمه بیکاری، شرطی مبنی بر بازه زمانی (مدت زمان) باقیمانده به پایان قرارداد وجود دارد یا اینکه مدت زمان باقیمانده به پایان قرارداد مطرح نیست.
  با تشکر از راهمنایی شما

 • باسلام
  چطور میتونیم پرونده بیمه بیکاری رو که کافی نت اشتباها به اداره کاریه استان دیگه ارسال کرده به استان خود ارجاع داد. ایا باید دوبار ثبت نام کرد؟ من از ۱۹/۴ثبت نام کردم وهر روز یه مشکل پیش میاد

 • با سلا م بیست و نه سال سابقه و ۵۵ سال سن با بیست ونه روز حقوق میتوانم بازنشسته شوم اگر در یک سال اخر منتهی به سی سال از بیمه بیکاری استفاده کنم فقط یک سال اخر که بعد سی سال سابقه پر شد ایا حقوق من بعداز رسیدن به سابقه بازنشستگی همان حقوق بیمه بیکاری محاسبه میشود یا با حقوق دو سال اخر کاری با تشکر از شما

 • باسلام واحترام من الان دارم بیمه بیکاری می‌گیرم. برایم کاری پیداشده تدریس در هنرستان کل دستمزدش برای ۵ روزدرهفته از ساعت ۸ صبح تا۱ بعدازظهر حدود یک میلیون هفتصداست بیمه هم به همین اندازه رد می‌کنند درصورتی که حقوق بیکاری من دومیلیون و ششصداست و بیمه هم کامل رد می‌شه. اما الان موندم اگر قبول کنم حقوق بیکاری وبیمم قطع می‌شه'؟ باتشکر

 • باسلام من حدودا ۵ سال پیش از بیمه بیکاری استفاده کردم، ایا الان هم می‌توانم درخواست بیمه بیکاری بدم به من تعلق می‌گیره یا نه؟

 • سلام با ۶سال سابقه کار دفتری در شرکت پیمانکاری و تا شش ماه قبل بیمه روی ردیف پیمان ارسال شده و فقط ۶ماه روی دفتر مرکزی آیا بیمه بیکاری تعلق میگیرد؟

 • سلام من یک سال و ۱۱ ماه و ۱۳ روز در فروشگاهی سابقه بیمه دارم، اماچون کارگر ساعتی هستم، یک سال اخر ۳۳۴ روز بیمه رد شده برام. الانم بهم نامه عدم نیاز دادن.
  آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیره؟

 • با سلام و احترام
  چنانچه فردی برای بیمه بیکاری اقدام کند و بعد از چندماه (مثلا۳ماه) مجددا مشغول بکار شود و دوباره بیکار شود آیا مشمول بیمه بیکاری خواهد شد؟ یا به صرف استفاده همان مثلا ۳ماه حق استفاده کاملا از بین خواهد رفت؟

 • سلام وعرض ادب واحترام من هفت سال پیش از بیمه بیکاری استفاده کردم ایا الان باز هم بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام من از فروردین ۹۹به مدت یک سال کامل بیمه دریک شعبه واریز کردن با یک شماره کارگاه ولی در فروردین ۱۴۰۰دریک شعبه دیگه ولی با همان شماره کارگاه ودر ادامه قراره در همان شعبه قبلی بیمه واریز بشه ایا با وجود اون یک ماه درشعبه دیگه می‌توانم برج هشت می‌توانم ازبیمه بیکاری استفاده کنم؟ ممنون

 • نزدیک بازنشستگی پدر من هست وکارفرما بیمه ایشان اگریکسال پرداخت نکرده اگراخراج شود بیمه بیکاری به اوتعلق می‌گیرد باتوجه به اینکه نزدیک بازنشستگی اوست

 • سلام من الان ۱۲ ماهه دارم از بیمه بیکاری استفاده میکنم و ۶ ماه دیگه‌ام دارم تا تموم بشه میخواستم بدونم اگه تو این مدت باردار بشم بازم ۶ ماه دیگه بهم تعلق میگیره یا ن؟
  ممنون از راهنماییتون خسته نباشید

 • با سلام، بنده از تاریخ ۹۹/۱۱/۱ از محل کارم به علت عدم نیاز، بیکار شده‌ام، که پس از پیگیری‌ها و کارهای انجام شده، در اواخر فروردین ۱۴۰۰ و پس از اعلام میزان حداقل حقوق که ۲۶۵۰ بود، برایم پیامکی مبنی بر تایید بیمه بیکاری با حقوق ۲۴۰۰ آمد و در اردیبهشت ماه مبلغ ۷۴۵۰ برای سه ماه واریز شد، بیمه اعلام کردکه حقوق اردیبهشت در خرداد واریز میشود و حقوق هر ماه ماه بعد واریز میشود، حال سوال بنده این است که آیا میتوانم به مبلغ حقوقم اعتراض کنم و آیا این گفته که حقوق هر ماه، ماه بعدش واریز میشود صحت دارد، در ضمن بنده سابقه ۱۲ سال بیمه و دارای سه فرزند هستم، با تشکر

 • سلام.
  من از اسفند۹۸ تا شهریور۹۹ به مدت ۶ ماه بیکار بودم.
  تامین اجتماعی، بیمه بیکاری سه ماهه دوم این ۶ماه را پرداخت کرد و در سوابق من منظور شد.
  بنا به تصمیم دولت، مقرری بیمه بیکاری سه ماهه اول این ۶ ماه نیز توسط دولت تحت عنوان بیمه بیکاری کرونایی، اسفند ۹۹ پرداخت شد ولی متاسفانه هنوز سابقه این ۳ ماه در سیستم اعمال نشده است.
  آیا من بایستی از تامین اجتماعی پیگیری کنم یا اینکه بایستی همچنان منتظر بمانم.
  سپاس از راهنمایی شما

 • سلام ازاول برج ۷ پارسال بیکارشدم تمام مراحل هم انجام دادم امروز رفتم کافی نت زده موافقت بامقرری از۷/۲۰ولی الان ۷ماهه خبری نشده چکارباید بکنم

 • سلام وقت بخیر
  من مسئول فنی شرکت هستم با قرار داد ۱ساله الان دو ماه مونده به قرار دادم تمام شه نیم سال دوم بیمه ریخته یعنی تا پایان قرار داد ۷ماه بیمه دارم میتونم نامه عدم نیاز بگیرم و بیمه بیکاری بگیرم؟

 • آیا ۳ ماه بیمه بیکاری کرونا که دادندجزو حقوق بیکاری حقه ما هست. یعنی من که قراره ۱۲ ماه حقوق بیکاری بگیرم، اون ۳ماه رو هم حساب میکنن و ۹ ماه میدن؟

 • سلام وقت بخیر
  من ۱'۱۲'۹۸از کارم اخراج شدم
  و اقدام برا بیمه بیکاری
  حقوق ۹رو به بنده دادن
  ولی میگن حقوق برج ۱۲سال ۹۸
  و حقوق برج ۲و۱سال ۹۹
  رو معلوم نیست کی واریز میکنن؟؟
  تکلیف چیه؟؟؟

 • سلام بیست و یک سال سابقه کار در شرکت نساجی دارم چون برای سختی کار اقدام کردیم شرکت ما را اخراج کرد الان ۱۴ماه است بیمه بیکاری میگیریم اگر اکنون به نتیجه برسیم و
  سختی کارمان تایید شود با چند روز حقوق بازنشسته می‌شویم وما که بیست سالمان را سختی کار داریم و ۱۴ ماه بیمه بیکاری حداقل حقوق چهارملیون امسال به بازنشستگان می‌دهند به ما تعلق میگیرد

 • سلام وقت بخیر
  من در یک شرکت تولیدی کار میکنم ۱۴ سال سابقه بیمه دارم
  شرکت ما سه ماهی هست حقوق نداده الان به مشکل برخوردم
  من میتوانم از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنم
  با تشکر از راهنمایی شما ممنون

 • سلام من درحال حاضر از بیمه بیکاری استفاده میکنم و تا برج ۳ سال ۱۴۰۱ بیمه بیکاری من تمام میشه و سابقه من دقیقا ۲۹ سال میشه و سن من ۵۳ سال است آیا با همین سابقه منو باز نشسته میکنن یا اینکه باید برم دنبال کار بگردم لطفا راهنمایی کنید متشکرم

 • سلام وقت بخیر. من حدودا ۱۸ ماه در شرکتی کار میکردم اوایل کرونا به یک شرکت دیگه رفتم و ۴ماه بیمه بودم. زایمان کردم و ۹ماه مرخصی زایمان دارم. بعد مرخصی زایمان بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره؟ چون ۱ سال باید برام از یک کارگاه بیمه رد بشه میخواستم بدونم بیمه مرخصی زایمان جزو اون یکسال محاسبه میشه؟

 • سلام به مشاوران عزیز
  سوال من در خصوص بیمه بیکاری هست.
  کارفرما هستم وکارگرخود رابدلیل مسایل اقتصادی تعدیل نیرو کرده ایم و او برای خودش اتمام کار را آخر اسفند را گزارش کرده است و در حالیکه اسفند ماه تا ۱۲ برج مرخصی استعلاج بوده تا اخر برج اسفند حضور نداشته و ما تا از ۱۲ قطع کار زده و بیمه واریز نشده ایا در صورت قطعی بیمه او میتواند از بیمه بیکاری استفاده کند

 • سلام من در شرکتی بدون قرارداد کار کردم میخواستم بدونم به کارگران بدون قرارداد درسال۱۴۰۰ بیمه بیکاری تعلق میگیرد یانه

 • سلام من ۴۵ سالمه از ۸ سالگی دارم قالی بافی میکنم دو سالو نیمه که تو یه گارگاه قالی بافی تو روستا توسط کارفرما بیمه شدم پارسال به علت کرنا ۳ماه بیمه بیکاری کرفتم الان در حال حاضر دستام همیشه مومور میشه قالی بافی دیگه برام سخت شده می‌خوا بدونم اگه نتونم برم سرکار چطور میشه اگه از طرف کار فرما ترک کار بزنه بیمه بیکاری بهم تعلق می‌گیره یا نه؟ ممنون میشم پاسخ بدین

 • سلام
  من با ۶ ماه سابقه پرداخت بیمه دارم با کار فرمایان متفاوت ۳ ماه از سوی یک کار فرما و ۳ ماه از سوی کارفرمای دیگه آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد؟

 • سلام. وقت بخیر.
  من ۳۸ ماه سابقه بیمه داشتم
  ۹۹. ۳. ۱ اقدام به بیمه بیکاری کردم. ۲۰ اسفند حقوق ۷ ماه رو به صورت یکجا واریز کردند. در حالی که باید ۹ ماه واریز میکردن.
  اصولا میتونم ۱۲ ماه بیمه بیکاری بگیرم.
  علت کسر ۲ ماه چی میتونه باشه.

 • سلام وقت بخیر، بنده۲۴سال سابقه بیمه دارم البته ۹سال مربوط به کار دریک شرکت۱۴ سال دیگر را بیمه رانندگان بود ۱ سال اخیر بیمه اجباری اداره برق بودم بیکارشدم چند سال بیمه بیکاری میگیرم

 • سلام من یه خانم متاهلم فرزندی ندارم. ۲سال مکرر بیمه م رد شده، ۳سال و ۴ماه سابقه دارم میخواستم بدونم چقدر بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره

 • با سلام من ۸ سال و ۸ماه (۹۸ماه) در جایی که مشغول بکار بودم بیمه بودم ولی به علت نخواستن از کار بیکار شدم و برا بیمه بیکاری اقدام کردم ۶ ماه شاملم شد خواستم بدونم این درسته یا نه البته من یکبار دیگه از بیمه بیکاری استفاده کردم ولی از زمان ان ۸ سال گذشته
  ممنونم

 • سلام بزرگوار.
  من حدود ۱۵ سال سابقه فعالیت در چند کارگاه داشتم و دریافتی حدود ۷ میلیون بود.
  در پایان سال ۹۹ نامه عدم نیاز زدن و متاهل هستم با یک فرزند.
  لطفا راهنمایی بفرمایید که چند ماه میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم با چه مبلغی.

 • سلام وقت بخیر میخواستم بدونم چنانچه کارفرما کارگری رو اخراج کنه و کارگر هم شکایت برای حق و حقوق و هم برای بیمه بیکاری کنه ولی بعد از یک ماه برای مطالباتش با کارفرما توافق کنه بعد تکلیف بیمه بیکاریش چی میشه؟

 • سلام وقت بخیر
  مدت ۴ سال در شرکتی مشغول به کار هستم ولی قرارداد کتبی ندارم کارفرما اعلام کرد که از سال جدید دیگر نیایم و تعدیل کرد
  می‌خواستم بدونم که بدون قرارداد کتبی بیمه بیکاری به من تعلق می‌گیرد یا نه؟ و آیا نیازی به نامه عدم نیاز از طرف کارفرما هست؟
  ممنون

 • سلام خسته نباشید
  من چند ماه که بیمه بیکاری میگیرم میخواستم بدونم بعد عید حقوق بیمه بیکاری افزایش پیدا میکنه یا نه؟؟
  ممنون

 • سلام من خودم قبلا بیمه بیکاری گرفتم بله هرسال حقوق کسانی که بیمه بیکاری استفاده میکنن افزایش پیدامیکنه

 • باسلام من در یک شرکت در حدود چهارده سال کار می‌کنم و یکبار هشت سال پیش از بیمه بیکاری استفاده کردم و الان کارفرما گفته از بعد عید دیگر نیاین آیا باز بمن بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد و سابقه بیمه من هفده سال است متاهلم پنجاه دو سالم سن دارم ممنون از پاسخ گویی شما

 • سلام بله

 • سلام علیکم ببخشید شوهرم با ۳۲ سال سابقه تقریبا با بیمه بیکاری بازنشسته حقوقشون چقدر است ایا تمام شرایط بازنشستگان بیمه اجتماعی برای ایشان هست مثلا ۲۵ درصد اضافه شدن حقوق و یا هر حقی که برای بازنشستگان اعمال میشود شامال حال اینها میشود منطور اینها که با بیمه بیکاری بازنشسته شدند فرقی دارند و یا از همون مزایای بقیه‌ی بازنشستگان میتونند استفاده کنند ممنونم راهنمایی بشیم

 • سلام در هرحال، ملاک محاسبه مستمری ایشان، حقوق دو سال آخر کارکرد ایشان نزد کارفرما، می‌باشد

 • سلام و عرض خسته نباشید سوالم این است اگر در کارگاه نانوایی مادرم مشغول کار باشم و سابقه بیمه دارم روز به من احتیاج نباشد از بیمه بیکار میتوانم استفاده کنم

 • سلام اگر بغیر از شما یک فرد غریبه هم در آنجا کار می‌کند بله

 • سلام. من در شرکتی مشغول به کار هستم و میخوام به‌ی شرکت دیگه برم و اونجا کار کنم. و ادامه بیمه من ازشرکت جدید رد میشه. اگه از این شرکت جدید بعد دو ماه بنا به دلایلی بیام بیرون. بیمه بیکاری شامل من میشه

 • سلام خیر

 • سلام من ۲۱سال در شرکتی مشغول کار بودم به علت کرونا موقتا نعطیل شد بعد از سه ماه مجبور شدم جای دیگر مشغول کار بشم شرک اول برام بیمه تا الان رد کرده شرکت دوم هم همان دو ماه رو رد کرده که اونجا مشغول بودم شرکت اول داره هنوز رد میکنه تا سه ماه دیگه ولی میگه کاری برای من نداره چون بعضی از سرویس هامون از دور خارج شده است در صورتی که بیکار هستم و بدون درامد در ضمن رزمنده بودم ودرصد کمی جانبازی الان سوالم از جنابعالی این هست لطف کنید و راهنمایی کنید من میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم سوال دوم میتونم بدون اینکه کارفرما احتیاج داشته باشه برگردم سرکار سپاسگزارم

 • سلام اگر قرارداد دارید باید به همکاری با شما ادامه دهند

 • سلام وقت بخیر. ایا کسی که بیمه بیکاری دریافت میکند ایا میتواند به کار دیگری مشغول شود. ایا بیمه بیکاری قطع میشود یا خیر تشکر از جواب شما

 • سلام بله اگر تامین اجتماعی متوجه شود قطع می‌شود

 • سلام. من در یک مرکز ۱ سال کار کردم و بیمه پیوسته داشتم تا ۱ ماه قبل که درحین انجام کار، کارفرما توبیخ از کار کرد منو اما گفت باید هر روز بیام تا قراردادم تموم بشه وگرنه ترک کار رد میکنه. در نهایت ۲ هفته‌ی پیش قراردادم تموم شد و بدون پرداخت حق و حقوق از مرکز ترد شدم بدون هیچ مدرکی. الان ثبت نام توی سایت
  وزارت کار کردم ۱ هفته میشه که هنوز در قسمت تعیین نوبت مانده. و در همون سایت وزارت کار ثبت نام بیمه بیکاری هم کردم.
  آیا نباید به مرکزی مراجعه کنم؟
  با وزارت کار تماس گرفتم گفتن تاریخ مراجعه میاد برات اما نگرانم که زمان ۳۰ روزه نگذره.
  میشه لطفا راهنماییم کنید

 • خیلی به این سیستمهای انلاین جدید اعتمادی نیست و اگه مراجعه کنید بهتره. هرچند چون ثبت نام کردید بعداز ۳۰ روز هم معتبره ثبت نامتون ولی حتما اخرین قرارداد و فیش واریز حقوق و نامه عدم نیاز از کارفرما بگیرید

 • سلام. من با ۱۴سال و ۸ ماه که در یک شرکت کار میکردم بعد این مدت عدم نیاز زدند والان حدود ۱۳ ماهه ار بیمه بیکاری استفاده میکنم. به سایت تامین اجتماعی که مراجعه کردم. دوران بیمه بیکاری سابقه برام رد نکردن. لطفا راهنمایی فرمایید.

 • مشکلی نیست معمولا تو سامانه دیر میاد ولی اگر در پایان بیمه بیکاری تون تو سامانه قابل مشاهده نشد مراجعه کنید

 • سلام
  وقت بخیر
  بنده ۵۲ سال سن دارم و متاهل، همراه همسر و دوفرزند
  دارای ۲۶ سال سابقه کار در ۳ کارگاه مختلف، که در کارگاه آخر با ۵ سال و ۹ ماه سابقه نامه عدم نیاز برای بنده صادر شده و بیکار شده‌ام، طبق بررسیهایی که انجام داده‌ام متوجه شده‌ام که حداکثر ۵۰ ماه مقرری بیکاری برای بنده اعمال خواهد شد، با این حساب در صورت برقراری مقرری بیکاری و عدم اشتغال مجدد در اواخر این ۵۰ ماه حین دریافت مقرری بیکاری بازنشسته خواهم شد، متوسط دریافتی بنده قبل از بیکاری ماهانه ۱۳ میلیون تومان بوده، برای بنده این سوال مطرح است که با توجه به شرایط فوق در زمان بازنشستگی تاثیر این ایام بیکاری در محاسبات مقرری بازنشستگی چطور خواهد بود؟

 • شما تا ۶۰ماه و ۵سال میتونی بیمه بیکاری بگیری و با ۳۱ سال سابقه بازنشسته میشی و حداقل ۸۰ درصد اخرین حقوقتون بعد از ۵ سال هم حقوق بازنشستگی شما خواهد بود اولین حقوقتون ۱۰۴۰۰ و هرسال ۲۰درصد زیاد بشه درپایان با حقوق حدود ۲۰ میلیون بازنشسته میشی

 • سلام من اقدام کردم برای بیمه بیکاری دوماه برام واریز کردن یک میلیون سیصد ولی دوباره قطع شد هر دفعه میرم فایده نداره میگن شما برید بررسی میشه ۶ ماه میگذره بررسی نشده چکار کنم اسیب جدی دیدم نمیتونم سر کار برم

 • 3 ماه بیمه بیکاری کرونا مجددا برقرار شده و در حال واریز هست و احتمالا واریز میشه

 • سلام من تقریبا سه سال شرکت قبلی سابقه دارم خودم به خاطر رفتن به یه شرکت دیگه تسویه کردم والان تو این شرکت یه ماه است کار میکنم. آیا میتونم از بیمه بیکار استفاده کنم.
  قرار دادمون هم یک ماه یک ماه میبندن

 • کارگاه باید حداقل یکسال بیمه تون ارسال شده باشه تا بتونی از بیمه بیکاری استفاده کنی

 • سلام من ۲سال سابقیه بیمه دارم. الان اخراج شدم. میگن بیمه ۲۷ درصد بودم ایا بیمه بیکاری تعلق میگیره

 • بله اگه سریع به اداره کارمراجعه و اخراجتون اعلام کنید حتی اگرکارفرما نامه عدم نیاز و اخراج به شما نده درخواست بازگشت به کار بدین ولی عدم نیاز و اخراج بهتون نامه بده میتونی از بیمه بیکاری استفاده کنی

 • سلام. من ۲ سال تو یک شرکت ساختمانی کار میکردم و الان اخراج شدم ایا بیمه بیکاری تعلق میگیره.

 • بله سریعا به اداره کارمربوطه مراجعه و امادگی خودرا برای کار اعلام یا درخواست استفاده از بیمه بیکاری بدین

 • سلام عرض خسته نباشید من ۵۹ سالمه ۱۴۰۰ بازنشسته میشم ۱۴ سال سابقه کار جوشکاری
  چقدر پاداش میدن و چقدر حقوق میدن

 • به اندازه ۱۵ برابر حقوق به شما سنوات تعلق میگیره و بین ۲. ۵ تا ۶. ۵ میلیون حقوق بازنشستگی دریافت میکنی

 • با سلام. من ۸ سال در یک مغازه کار میکردم ۴سال اخر بیمه دارم.. که از ۷۸۰ هزار پول بیمه ۴۸۰هزارشو خودم پرداخت میکردم. ۳۰۰هزارشو کار فرما با دست مزد روزان ۶۰ هزار بدون عید و پاداش بدون اضاف کاری با روزان ۱۲ ساعت کار.. الان به کار فرما گفتم پول زیاد کن من اخراج کرد.. شرایط من ججوری واسه حق از کارفرما لطفا راهنمایی کنید

 • سریعا به اداره کار مراجعه و درخواست بازگشت به کاربزنید یا با کارفرما توافق کن تا نامه عدم نیاز و استفاده از بیمه بیکاری براتون صادر کنه

 • سلام وقت بخیر
  من۲سال سابقه بیمه دارم ولی از۳تا شرکت مختلف. یعنی یکبار۱سال، یک بار۷ماه و یکبار۴ماه. با کارگاه آخر قراداد۳ماهه داشتم که ابتدای دیماه بخاطر ادامه تحصیلم عذر من رو خواستن. میخوام بدونم از شرایط حداقل۶ماه بیمه میتونم استفاده کنم یا حتما باید قرارداد۱ساله با کارگاه آخر داشته باشم؟

 • نه باید اخرین کارگاه یکسال براتون بیمه ارسال بشه

 • با سلام من سال ۸۵ حدود ۸ماه که
  سوابق را نگاه کردم ماه را کامل بیمه ریخته ان حدود ۲۴۰ روز بیمه دارم که شرکت قرارگاه برایم واریز کرده بعد اتمام کار و پروژ بخاطر بیماری ناعلاج مجبور شدم بعد ۱۲ عمل پام را قطع کنند و الان پروتز هم نمیتونم استفاده کنم بخاطر اینکه بالای پای قطع شده‌ام رگ مصنوعی گذاشته اند
  الان متاهل هستم تا بحال از بیمه بیکاری استفاده نکردم ایا میشه بیمه بیکاری یا از کارافتادگی بگیرم
  ممنون از لطفتان

 • اگر در حین کار براتون مشکل پیش اومده و بتونی ثابت کنی میتونی از کارافتادگی دریافت کنی

 • سلام و سپاس از راهنماییتان
  اینجانب ۱۲ سال و ۶ ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و هم اکنون از اسفند ۹۸ تا یک ماه پیش بیکار بوده‌ام و درخواست بیمه بیکاریم رد شد.
  در حال حاضر دوباره به سرکار بازگشتم.
  آیا بیمه‌ام دوباره برقرار خواهد شد؟

  با تشکر.

 • دراخرین کارگاه حداقل یکسال براتون بیمه ارسال بشه میتونی بعدش از بیمه بیکاری استفاده کنی

 • سلام من ۳۳روزبعداز بیکاریم اقدام کردم بیمه بیکاری ۹سال سابقه بیمه دارم کارم کشیده شد به شورا بعدرای صادرشده غیرموجه جواب شورا رابارگذاری کردم الانم پیامک ازاداره کار اومده پرونده شما توسط نماینده کارورفا بررسی شده و جهت ادامه فرایند به سازمان تامین اجتمایی ارسال کردید جالب اینجاست براهمکارامم که غیرموجه نبودن همین پیام اومده به نظر شما چطوریه ایا منم تایید شدم یاخیر ممنونم

 • حتما مراجعه کنید و اگه دلیل موجه داشته باشی یا بخاطر کرونا و بیماری یا داشتن فرد بیمار و …حتما میشه استفاده کرد

 • سلام روزتون بخیر ممنون از پاسخ گویی تون
  به من ۶ماه بیمه بیکاری تعلق گرفته، ۳ماه رو پرداخت کردن وگفتن خرداد و تیر و مرداد رو باید دولت خودش واریز کنه؟؟؟

 • بله این ۳ماه رو پرداخت میکنه دولت

 • سلام من ۳روزدیرتراقدام کردم برای ثبت نام بیمه بیکاری بعدرفتم شورارای صادرشده اومده غیرموجه شکایت کردم دیوان عدالت اداری میخواستم بدونم آیا موافقت میکنن یاخیر

 • تا ۳ ماه اگر عذر موجه داشته باشید اداره کار قبول میکنه و حتما مدارک اول به اداره کار مربوطه بدین که بفرسته واسه بیمه تامین اجتماعی

 • تو این ماهها تعطیلات و دورکاری زیاد بوده و احتمالا بخاطر شرایط کرونایی موافقت بشه. حتما به دیوان شکایت کنید

 • باسلام ودرود بنده ۱۸ماه بیمه بیکاری گرفتم والان بازبرگشتم شرکت خواستم بدونم که بعدازچندسال سابقه پرکردن میشه بازهم بیمه بیکاری گرفت ممنون ازشما

 • باید ۵ سال کارکنی و بیمه شما ارسال بشه و اگه بیکارشدی تا۲۶ ماه میتونی بیمه بیکاری دریافت کنی

 • با سلام
  بنده به مدت ۲۲ ماه در معدن بعنوان کارشناس کار می‌کردم و الان دو ماه بخاطر اتمام قرارداد بیکار شدم یعنی از اول آبان ۹۹ بیکارم و توی مدت ۳۰ روزی که وقت داشتم در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردم و از نظر ثبت نام هیچ مشکلی نداشتم چون شرکت نامه عدم نیاز و اتمام قرار داد رو برام زده بود. اما چیزی که هست شش ماه قبل از بیکاریم به علت شیوع بیماری کرونا شرکت به مدت یک ماه یعنی فروردین ماه رو کامل تعطیل بودیم و منم رفتم از بیمه بیکاری کرونا استفاده کردم (یعنی فروردین ماه) و مهر ماه۹۹ هم ۲۳ روز آخر ماه رو بخاطر تصادف از استعلاجی استفاده کردم و روز سی ام مهر که رفتم سرکار بهم تسویه دادن حالا چیزی که هست طبق قانون کار باید شش ماه قبل از بیکاریم سابقه بیمه داشته باشم خواستم بدانم فروردین ماه که بیمه بیکاری برام رد شد و۲۳ روز آخر مهر ماه استعلاجی استفاده کردم و بیمه‌اش هم رد شد برای گرفتن بیمه بیکاری مشکلی ایجاد نمی‌شود؟ با تشکر از لطفتون

 • نباید مشکلی پیش بیاد قانونا و تا۶ ماه میتونی بیمه بیکاری بگیری و یک ماه دریافتی بیکاری کرونا احتمالا ازتون کم میکنن و ۵ ماه میدن

 • سلام، اگر در زمان بیمه بیکاری، فرد دچاره حادثه شود و تا پایان بیمه بیکاری هم بهبود حاصل نشود، بیمه حمایتی برای چنین فردی دارد یا نه؟

 • اگر در شغل یا کاری دربیمه بیکاری دچارحادثه شود نه ولی اگر درخانه یا کاریابی و …دچارحادثه شود مقرری از کارافتادگی میگیرد

 • سلام من از خرداد ماه بیکار شدم و از محل کارم نامه بردم برای بیمه و یه سری مدارک ازم خواستن ولی متاسفانه به علت گرفتاریهای زیاد نتونستم ارائه بدم البته یه سری مدارک ازم خواستند مثل فیش حقوقی و پرینت حساب که من هیچ کدومش رو نداشتم به نظرتون باید چی کار کنم میتونم دوباره اقدام کنم البته من قبلا از بیمه بیکاری استفاده کردم ولی یادم نمیاد که مدارکی که الان میخوان رو قبلا میخواستن

 • احتمالا نمی‌توانی بیمه بیکاری درخواستی را دریافت کنی ولی اگر جایی مشعول کار شوید بعد از یک سال کارکردن دوباره میتوانی درخواست بیمه بیکاری بدهید

 • سلام من حدود ۵ ماه میشه درخواست بیمه بیکاری دادم دفتر پیشخوان رفتم کافی نت هم رفتم نام کاربری برام پیامک شده ولی هنوز خبری از بیمه نشده حتی شماره شبا هم دادم میشه راهنمایی کنید باید دوباره برم بیمه یا خیر ممنون از شما

 • بله حتما به بیمه مراجعه کنید شاید بخاطر دورکاری و تعطیلات کرونایی کارها عقب افتاده ولی حتما. مراجعه شود

 • سلام من ۱۲۸ ماه سابقه بیمه دارم و متاهل هستم امروز رفتم اداره تامین اجتماعی مقرری من رو بجای ۲۶ ماه ۱۸ ماه رد کردن چی کار باید بکنم

 • اگر قبلا بیمه بیکاری نگرفتید حتما به بیمه مربوطه مراجعه کنید و باید ۲۶ ماه بدن

 • سلام من معلولیت دارم و ۵ ساله سرکار میرم الان می‌تونم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟

 • بله اگر قراردادتون. تموم بشه یا اخراج بشین باید حداکثر ۳۰ روز بعد با نامه عدم. نیازکارفرما و.. در اداره کار تشکیل پرونده بدین و مشمول بیمه بیکاری هستید

 • سلام من برج ۹۹٫۴بیکارشدم و ۸ماه سابقه بیمه داشتم الان پیام اومده مدارک ناقصه وفاقد یکسال سابقه کارم میخاسم ببینم بیمه بیکاری ۶ماه بهم تعلق میگیره باتشکر

 • قانون ۶ ماه سابقه کار را برای دریافت بیمه بیکاری ملاک قرارداده اما طبق رای دیوان و بخشنامه سازمان تامین اجتماعی باید در اخرین کارگاه یک سال بیمه براتون ارسال بشه

 • سلام حدودا ده سال سابقه بیمه دارم. سه ماه تو یک شرکت کار کردم بیمه‌ام کردن اما قرار داد ننوشتن. الان سه هفته است که اخراجم کردن. می‌خوام ببینم بیمه بیکاری بهم تعلق می‌گیره متاهلم به دو فرزند. ممنون

 • اگر قرارداد با شما نوشته نشده شما کارگر دائمی محسوب میشوید. لذا سریعا به اداره کار شکابت و درخواست برگشت به کار بزنید و کارفرما مجبور است با شما توافق کند. و ارسال لیست بیمه ۹ ماه بعد و نامه عدم. نیاز بعد از ۹ ماه میتواند از شروط توافق شما باشد و بعد از ۹ ماه میتوانید برای بیمه بیکاری اقدام کنید

 • باسلام من به خاطره که بیمه بیکاری استفاده نکنم کارپیداکنم کار پیدا نکردم شش ماه گذشته است الان تعلق میگیرد یا نه ممنون …..

 • حداکثر ۳۰ روز بعد از بیکارشدن باید به اداره کارمراجعه کنید و به شما تعلق نمیگیرد

 • سلام بیست سال هست که در خیاطی مشغول کار هستم حالا بخاطر شرایط کرونا کارمان تعطیل شده است حالا میخواهم از بیمه بیکاری استفاده کنم شرایط استفاده آن را از شما می‌پرسم من چه اقدامی انجام دهم

 • حداکثر ۳۰ روز بعد از بیکارشدن باید به اداره کار مربوطه مراجعه و امادگی خود را برای کار یا بازگشت به کار اعلام یا با نامه عدم نیاز ازطرف کارفرما و نمونه قرارداد و فیش واریزی ازطرف کارفرما و فیش حقوقی به اداره کار مراجعه کنید

 • سلام.. اول بار که بیمه بیکاری گرفتم برا ۸ سال سابقه بیمه یک سال بهم مقرری بهم تعلق گرفت (مجردم).. بعد از شش سال دوباره بیکار شدم و مشمول بیمه بیکاری شدم.. ۱۸ ماه بهم تعلق گرفت اما یک سال بیمه بیکاری بار اول را از آن کم کردن گفتن فقط ۶ ماه حق استفاده دارم آیا این بر طبق قانون بیمه بیکاری هست

 • باید برای شما ۲۶ ماه مصوب میشد و با کسر یک سال بیمه بیکاری دریافتی ۱۴ ماه تعلق میگرفت ولی به نظر طبق قانون با شما رفتار نشده ولی بیمه بیکاری دریافتی قبلی باید کسر شود

 • سلام روزتون بخیر
  بنده درخواست بیمه‌ی بیکاری دادم به صورت غیر حضوری، ۳ماه هم بیمه بیکاری کرونا گرفتم مربی مهد کودک بودم، بهم پیامک اومد مقرری بیمه‌ی بیکاری به شما تعلق میگیرد بعداز اینکه به اداره بیمه مراجعه کردم وتشکیل پرونده دادم گفتن برو ۱۰روز دیگه بیا تا تایید نهایی بشه الان نزدیک ۳۰روز گذشته هرچقدر زنگ میزنم میگه بهت پیام میاد بعد مراجعه کن الان تکلیف من چیه؟

 • باز حتما مراجعه کنید تا تاخیر حساب نشه و بسته به سوابق بیمه پردازی تون بهتون بیمه بیکاری تعلق بگیره

 • سلام من مربی مهد کودک بودم برای بیمه‌ی بیکاری درخواست دادم ۳ماه بیمه‌ی بیکاری کرونا گرفتم وپیام اومد که برای ادامه بیمه بیکاری مدارکت رو ثبت کن ومن به صورت غیر حضوری ثبت کردم وتایید شدو رفتم اداره‌ی بیمه اول گفتن چون تو مهد کودک کار کردی به شما تعلق نمیگیرد ولی بار دوم که مراجعه کردم گفتن مجوزش رو گرفتیم تایید شده واز من کپی مدارکم رو گرفتن الان نزدیک ۳۰روزه جواب نمیدن میگن هنوز امضای نهایی نشده

 • باز مراجعه کنید و اگر عدم نیاز از کارفرما گرفتین و سابقه قانونی دارید بیمه بیکاریتون برقرار میشه

 • سلام من طبق رای هیات اداره کار تاریخ ۲۹/۱۰/۹۸ اخراج شدم ولی کارفرما تا تاریخ ۳۰/۱۱/۹۸ برام لیست بیمه رد کرد بخاطر همین با توجه به اینکه اداره کار بادرخواست بیمه بیکاری بنده موافقت کرد ولی تامین اجتماعی میگه تا یک ماه اضافه لیست بیمه رو ما میتونیم تایید کنیم ولی بخاطر یک روز اضافی درخواست منو رد کردن. چرا؟ در ضمن بازرسین اداره کار عدم نیاز منو طبق بازرسی انجام شده ۲۳/۱۱/۹۸ اعلام کردن و من هم ۱۷/۱۱/۹۸ طرح شکایت کرده بودم. مرسی از اینکه جواب بدید.

 • اگر شما در کارگاه نبودی و بازرسی هم تایید کرده نبودن شما باید از کارفرما شکایت کنی و از لیست بیمه بهمن ماه اسم شما حذف شود تا بتوانی از بیمه بیکاری استفاده کنی

 • سام وقت بخیر. من خانم متاهل دارای ۴۰ سال سن و ۱۰ سال سابقه بیمه هستم که به تازگی شرکت عذر من را خواسته و گفته از ماه دیگر نیام سرکار. آیا میتوانم برای بیمه بیکاری اقدام کنم؟ و اگر بیمه بیکاری بمن تعلق گرفت بعد از آن میتوانم خودم بیمه اختیاری پرداخت کنم تا زمان بازنشستگی؟ اگر تا سن ۴۵ سالگی بیمه اختیاری پرداخت کنم و سابقه بیمه‌ام ۱۵ سال شود، آیا میتوانم برای بازنشستگی اقدام کنم؟ مقرری بازنشستگی ام چه مبلغی خواهد شد؟

  ممنون میشم که جوابم رو بدین.
  متشکرم

 • حتما. از کارفرما ۳۰ روز بعد از اخرین روز کاری تون نامه عدم نیاز بگیرید و به اداره کار مراجعه کنید تا بتونید از ۱۸ماه بیمه بیکاری استفاده کنید.

  بعد از اتمام بیمه بیکاری میتونید اختیاری بیمه بشید تا ۵۵ سالگی بازنشسته بشین

 • با سلام من حدود ۷ ماه بیمه دارم بعد از این جریان دچار مریضی شدم و قطع عضو هستم و پروتز استفاده میکنم الان متاهل هستم ما زوج معلول هستیم ایا راهی دارد بتوانم بیمه بیکاری بگیرم یا تا چند ماه پیش هم با این شرایط جسمی راننده تاکسی اینترنتی بودم
  ممنون میشم

 • در آخرین کارگاه باید یکسال براتون بیمه ارسال بشه تا از بیمه بیکاری استفاده کنید

 • سلام. وقتتون بخیر
  بنده نزدیک به ۶ سال است با ی شرکت مشاور کار میکنم الان دارم بیکار میشم، ۳ ماه آخر سال ۹۸ بیمه‌ام واریز نشده ولی از فروردین ۹۹ تا مهر ۹۹واریز شده … بیمه بهم تعلق میگیره یا خیر؟ با تشکر

 • با کارفرما توافق کنید تا اخر امسال براتون بیمه ارسال کنه حتی مهر و ابان رو با تاخیر و بتونید از فروردین ۱۴۰۰ نامه عدم نیاز به اداره کارببرید و از بیمه بیکاری استفاده کنید

 • سلام. بنده دارای ۲۸/۵ سال سابقه بیمه می‌باشم ولی به علت اتمام قرارداد الان بیکار شدم حال با توجه به اینکه تا به حال از بیمه بیکاری استفاده ننموده‌ام بهتر است این یکی دوسال پایانی را از بیمه بیکاری استفاده نمایم و یا بیمه اختیاری برای ۱/۵ سال باقی مانده واریز نمایم تا بازنشسته شوم؟ کدام یک از این دو حالت متحمل ضرر کمتری است؟ اگر بخواهم خودم را بیمه کنم با چه حقوق پایه‌ای میتونم خودم رو بیمه کنم. اگر بعد از دریافت بیمه بیکاری بخوام خودم رو بازنشسته کنم آیا مبلغی که بعنوان بیمه بیکاری دریافت خواهم کرد در محاسبه میانگین ۲ سال آخر برای دریافت بازنشستگی خواهد آمد؟ اگر اینطور شود که خیلی خیلی حقوق من کم خواهد شد. لطفا راهنمائی بفرمائید.

 • شما میتوانی تا ۶۰ ماه بیمه بیکاری دریافت کنی و با ۳۳ و نیم روز حقوق بازنشست بشی لذا حتما برای بیمه بیکاری اقدام کنید

 • سلام. بنده دارای ۳۲ سال سابقه بیمه (با در نظر گرفتن سخت و زیان آور) می‌باشم ولی به علت اینکه حدود ۴۴ سال سن دارم نمی‌توانم بازنشسته شوم. حال با توجه به اینکه تا به حال از بیمه بیکاری استفاده ننموده‌ام و می‌توانم از ۴ سال و ۲ ماه بیمه بیکاری استفاده نمایم بهتر است این ۳ سال پایانی را از بیمه بیکاری استفاده نمایم و یا بیمه اختیاری برای ۳ سال باقی مانده واریز نمایم تا بازنشسته شوم؟ کدام یک از این دو حالت متحمل ضرر کمتری است؟ (متوسط حقوق دوساله اخر بنده ۲۸۲۲۰۰۰ تومان و متوسط حقوق سه ماهه اخر ۳۶۷۰۰۰۰ تومان هستش)

 • اگر اخراج بشید یا نامه عدم نیاز بهتون بده کارفرما بهتره چون ۳ سال بیمه بیکاری دریافت میکنی و با ۳۵ روزحقوق بازنشسته میشی

 • سلام من بیمه بودم بعد از جدا شدن از کارخودم بیمه اختیاری کردم از زمان بیمه اجباری به بعد شیش ماه گذشته منم یه دونه از اختیاری رو بیشتر ندادم بهم بیمه تعلق میگیره یا نه؟

 • اختیاری بیمه بیکاری نداره

 • سلام من با ۵۰ماه بیمه بیکاری داری سابقه ۲۷سال هستم ۲۷ماه خدمت سربازی دارم که هنوز واریز نکردم لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم در ضمن درحال حاضر بیکار هستم

 • اگر ۲۷ ماه سابقه داری و از بیمه بیکاری استفاده نکردی میتونی از بیمه بیکاری ۵ سال استفاده کنی به شرط اخراج و با ۳۲ سال حقوق بازنشسته بشی

 • سلام من ۲۸ اسفند اخراج شدم برای بیمه کاری رفتم شماره شبا وحساب هم دادم مهر ماه همه‌ی رفقا که بامن بیکار شدن حقوق ۴ ماه واریز شد ب حسابشان اما برای من نشده حتی بعداز من هم ثبت نام کردن. الان تامین اجتماعی میگه که آبان واریز میشه. اینجور چیزی صحت داره

 • استثنا پیش میاد این موارد رو پیگیری کنید

 • سلام وقتتون بخیر من پدرم آخر امسال بازنشسته میشه بعد اگر حالا بیمه بیکاری بگیره به نفعش میشه یا به ضررش؟ چرا؟ وآیا روی پایه حقوقش تاثیری داره؟

 • بسته به سابقه ش داره و سوال خیلی مبهمه

 • سلام خسته نباشید خواستم بدونم که اگر فردی درحال حاظر تحت بیمه کارگری هستش و اگر بعداً حالا یه سال یا چند سال دیگه بخواد تغیر شغل بده یه املاکی یا سوپر مارکتی بزنه، اون سابقه براش میمونه؟؟ یا از بین میره چون فکنم به اینور بیمه آزاد میشه خواستم بدونم چی میشه اون سوابق! باتشکر

 • سوابق بیمه میمونه و جمع میشه و بعدا میتونه با بیمه اختیاری و مشاعل ازاد و …تا ۳۰ سال رو تکمیل کنه و بازنشسته بشه

 • سلام بنده در شرکتی ده سال با قراردادهای موقت یکماهه مشغول بودم ولی اخرین ماه قرارداد نبستند و نگفتن که اخراجی بعد یکماه گفتند اخراجی و نامه عدم نیاز هم نمیدهند و من بدون امضای تسویه بابت برگشت به کار شکایت کردم در جلسه کارفرما به دروغ گفتند که من ماه آخر رو ترک کار کردم و سندشون هم نداشتن قرارداد ماه اخر بود و شورا به نفع کارفرما رای داد
  بنده چون فروشنده بودم فاکتورهایی به اسم بنده که نشاندهنده حضور بنده در کار بوده دارم که دارای کد و تاریخ و شماره سریال و اسم بنده و اسم شرکت وشماره تماس شرکت میباشد ولی مهر ندارد ایا این مدرک برای اثبات عدم ترک کار قابل قبول است متشکرم

 • شما باید با مستندات شکایت کنی و با شاهد و مستندات ثابت کنی ترک کار نکردی و باید قبلا هم بازگشت به کار از اداره کار درخواست میکردی

 • سلام وقت بخیر
  بنده شش ماه مونده تا اتمام قرارداد حق بیکاری حقوقم قطع شد به بیمه مربوطه که مراجعه کردم گفتن که شما داری کار میکنی درصورتی که حقوقی که به بنده تعلق گرفت ۱۵۰۰ بوده در این وضعیت اقتصادی بعضی وقتا در بازار کار واسم پیش میومد انجام میدادم که بتونم زندگی خودم بچرخونم اون هم بدون بیمه آیا بیمه میتواند حقوق شخصی که هنوز قرارداد بیمه بیکاریش به اتمام نرسیده باشد با شرایط فوق لغو کند از مشاورین محترم ممنون میشم اگه راهنمایی کنن

 • هر گونه اشتغال که پاره وقت چه تمام وقت باشد. بیمه بیکاری قطع خواهد شد.

 • باسلام
  بنده ده سال در شرکتی بودم و ایشان بعد تمام شدن قرداد که همیشه یکماهه بسته میشد و هیچ نسخه‌ای هم به ما نمیدادن با بنده قرداد جدید نبستن و اقدامی نکردند بعد یکماه بدون دادن نامه عدم نیاز بنده را اخراج کرده و در جلسه شورا برای یکماه آخر من بخاطر نداشتن قرداد ادعای ترک کا بنده را کرد ولی بنده کار را به تجدید نظر کشاندم این پروسه ۵ ماه طول کشیده اگر من در تجدید نظر موفق بشم میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم چون بالای سه ماه میگن تعلق نمیگیره

 • اگر بازگشت به کار زده باشید رای بازگشت به کار میگیرید و به نفعتان است

 • از تاریخ اخراج تا زمان ثبت شکایت ۳۰ روز مهلت دارید. که در صورت تایید یا تجدید نظر بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد

 • سلام وقت بخیر
  من برای بیمه بیکاری اقدام کردم و رای جلسه به نفع من بود. به اداره کار مراجعه کردم، گفتن هفده روز بعد از تاریخی که روی دادنامه نوشته شده یعنی ۱۳ شهریور ۹۹ وارد سامانه بشم و در قسمت اجرا یه گذرواژه میده که اون گذر واژه رو با کپی دادنامه باید ببرم اداره کار. اما الان ۱۹ روز گذشته و من هرچی وارد سامانه میشم میزنه زمان اجرای حکم برای این دادنامه فرا نرسیده. سوال من اینه که ایا لازم هست به اداره کار مراجعه کنم یا همین که خودم هر دفعه امتحان میکنم ببینم حکم اجرا شده یا نه درسته؟؟

 • شما مراجعه کنید تا در صورت مشکلات همان جا رفع شود

 • سلام وقت شما بخیر
  من بخاطر اتمام قرارداد و دریافت نامه عدم نیاز از یک شرکت خصوصی بیکار شدم ۲۴ ماه هم سابقه کار در همون شرکت داشتم
  اتمام قرارداد و عدم نیاز من تاریخ ۱ فروردین ۹۹ خورده و من در تاریخ ۱ خرداد ۹۹ ازدواج کردم میخواستم بدونم من الان به عنوان متاهل بیمه بیکاری دریافت میکنم یا مجرد؟ اگر متاهل به حساب می‌آیم چگونه باید به اطلاع بیمه برسونم و مراحل خاصی داره که ثبت بشه یا خیر؟
  پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم

 • اگر سابقه بیمه ۲۴ ماه و یک روز باشد در زمان ازدوج ۱۸ماه بیمه بیکاری دزیافت می‌کنید اگر زیر ۲۴ ماه باشد ۱۲ ماه میباشد

 • سلام وقت شما بخیر من موسسه پیش دبستانی و مهد کودک وکلاسهای فرهنگی هنری داشتم الان از او کرونا تابحال تعطیل شده بیکار شدم خیلی هم رو اعصاب روحیه تاثیر گذاشته اقساط وامم همه مونده خودم بیکار شدم از شما خواهشمند هستم راهنمایی و کمک کنید اساتید محترم

 • شما کارفرما هستید و بیمه بیکاری تعلق نمی‌گیرد

 • سلام بنده از سال ۹۶ تا الان در معدن انگوران زنجان مشغول به کار هستم و از اردیبهشت امسال انتقالمون دادن به یک معدن در یزد و الان برام عدم نیاز زدن بخاطر تعطیلی کارگاه آیا به ما که چهار ماهه توی این معدن هستیم و بیمه ما در طول سالهای گذشته حتی یک روز هم قطع نشده بیمه بیکاری تعلق میگیره. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید متشکرم

 • اگر کارفرما تغییر نکرده باشه، بله تعلق می‌گیرد.

 • بنده با ۱۵ سال سابقه کار با ماهیت دایمی به علت بیماری اعصاب و روان اخراج و هیچ گونه اطلاع بهم ندادند و بعد از مراجعه به اداره کار بی اختیاری ترک کار را موجه و قبول کردند و به دلیل شرایط روحی نامناسب به تامین اجتماعی مراجعه نکردم الان حدود ۴ سال میگذره ایا الان میتوانم جهت دریافت بیمه بیکاری مراجعه کنم و به من تعلق میگیردد با توحه به مدارک پزشکی ام ممنونم راهنمایی کنید.

 • درخواست بیمه بیکاری فقط تا ٣٠ روز بعد از تاریخ اخراج امکان پذیر است. و در شرایط خاص این مهلت تا ٣ ماه از تاریخ اخراج است.

 • سلام من ۴ سال در کارخونه کار کردم و نگهبانی دادم که بیمه بودم نزدیک عید تهمت دزدی زد با پارتی منو متهم کرد حالا مدتی زندان بودم با وثیقه آزادم حالا ۹ماه گذشته بیکارم متاهل هم هستم بیمه بیکاری به من تعلق میگیره یا نه؟

 • زمان درخواست بیمه بیکاری ٣٠ بعد از تاریخ اخراج است. با این اوصاف خیر

 • باسلام
  من به صورت بازاريابي براي شركتي كار ميكردم كه طبق توافق برام ساعت حضور و غياب رد نميشد.
  هزينه حقوقمم نقدي دريافت ميكردم
  الان بيمه از من پرينت حساب بانكي و حضور و غياب رو ميخواد
  بايد چي كاركنم!!

 • با سلام؛ در مورد سوال شما اگر کارفرما حق بیمه شما را مطابق ماده ۲۸ و ۳۶ ق. ت .ا محاسبه،کسر و پرداخت نمیکرده و شما در پی شکایت هستید و میخواهید رابطه کارمندی خود را با کارفرما اثبات کنید تا حق بیمه معوق و سوابق شما لحاظ گردد. مطابق قانون این کارفرماست که باید ثابت کند شما کارمند ایشان نبوده اید ، حتی اگر پرداخت حقوق به شما هم نقدی بوده باشد، کپی قرارداد کار یا در بعضی شرایط در صورت صلاح دید اعضا محترم

 • سلام من خانم با ۱۶ سال سابقه بیمه دارم و الان بیکار شدم اگر از بیمه بیکاری استفاده کنم بعد از یکسال ۵۵ ساله میشم آیا تا مادامیکه بخوام بازنشسته بشم بهم بیمه بیکاری تعلق میگیره و بعد از بازنشستگی حقوق من چگونه محاسبه می‌شود؟ ۲۰ساله بازنشسته کنم. ممنون

 • دو سال دوماه بیمه بیکاری تعلق میگیره مابقی ادامه پیدا میکنه تا ۵۵سالت بشه بازنشست شی بسلامتی

خانه دسته‌بندی پروفایل