درحال بارگذاری ...
دریافت مشاوره
هر آنچه باید از سربازی در شرکت‌های دانش بنیان بدانیم

کار در شرکت‌های دانش‌بنیان به جای سربازی شامل چگونه است؟

این روزها سربازی به دغدغه‌ بسیاری از جوانان تبدیل شده و اکثر آنها به دنبال استفاده از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی هستند. امریه در سازمان‌های دولتی و گرفتن پروژه کسر خدمت، دو نمونه از این تسهیلات به شمار می‌روند که قطعا شما هم با آنها آشنا هستید.

اما در کنار این موارد، در سال 97 ستاد کل نیروهای مسلح تسهیلاتی را برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفت که مهم‌ترین آنها حفظ نیروهای کلیدی شرکت‌های دانش بنیان و همچنین استفاده از نیروی انسانی ارزان در قالب نظام وظیفه تخصصی بود.

ضمن آنکه قبلا نیز تسهیلات دیگری از قبیل معافیت مالیاتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان برای شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته شده بود که هم‌اکنون نیز از آن استفاده می‌کنند. 

تسهیلات نظام وظیفه به نوعی یک بازی برد برد برای این شرکت‌ها و فرد متقاضی محسوب می‌شود. به نحوی که شما می‌توانید به دو طریق سربازی خود را در این شرکت‌ها بگذرانید که هر کدام دارای شرایط خاص خود هستند:

 • روش اول امریه دانش ‌بنیان
 • روش دوم گرفتن پروژه جایگزین خدمت برای صنایع دفاعی و کشوری و یا برای شرکت‌های دانش بنیان

شاید ابتدا تصور کنید که فعالیت در این شرکت‌ها و اساسا ارتباط با آنها سخت است. اما بد نیست در اینترنت کمی جستجو کنید یا حتی کانال‌های تلگرامی را چک کنید و برای آگهی‌های جذب سرباز فناور رزومه خود را ارسال کنید.

راه دیگر این است که به پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد، شتابدهنده‌ها یا فضاهای کار اشتراکی مراجعه کنید. در این مراکز معمولا با تعداد بسیار زیادی از این شرکت‌ها برخورد می‌کنید که می‌توانید با آنها وارد مذاکره شوید.

دوستان و آشنایان هم معمولا گزینه‌ خوبی برای برقراری ارتباط هستند. همچنین می‌توانید لیست شرکت‌های دانش‌بنیان را در اینترنت جستجو کنید تا ببینید بسیاری از شرکت‌هایی که شما نیز با آنها آشنایی دارید، در این فهرست قرار دارند!

بعد از آنکه شرکت مورد نظر را پیدا کردید باید آنها را قانع کنید که بتوانید در آنجا به عنوان نیروی رسمی فعالیت کنید. البته این را نیز اضافه کنیم که امکان دارد شما از مدت‌ها قبل در چنین شرکتی فعالیت داشته و هم‌اکنون نیز در آنجا مشغول به فعالیت باشید.

در این شرایط کار برای شما بسیار راحت‌تر خواهد شد و به نوعی باید کلاهتان را به هوا پرتاب کنید. با این حال، در صورتی که در یکی از شرکت‌های مذکور در حال فعالیت بوده یا تصمیم به فعالیت گرفته‌اید، وقت آن است که روش گذراندن سربازی دانش‌بنیان را با هم مرور کنیم.

شرایط گرفتن امریه در شرکت‌های دانش‌بنیان چگونه است؟

در صورتی که شما متقاضی استفاده از تسهیلات سرباز امریه در شرکت دانش بنیان هستید باید در آن شرکت به عنوان نیروی رسمی در حال فعالیت باشید. به طوری که در شرایط استفاده از این تسهیلات دارا بودن حداقل 6 ماه بیمه برای افراد متقاضی الزامی است.

در این صورت شما با دارا بودن این شرط وارد بخش محاسبه امتیاز و تایید صلاحیت فردی و شرکتی خواهید شد. البته هر شرکتی نمی‌تواند از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی استفاده کند و باید یک سری شرایط را داشته باشد که در بخش‌های دیگر به آنها اشاره می‌کنیم.

اما معمولا مراحل گرفتن امریه دانش‌بنیان به صورت زیر است:

1: قبل از هر چیزی باید گفت افرادی که فارغ‌التحصیل یکی از رشته‌های پزشکی هستند، باید قید استفاده از این نوع تسهیلات را بزنند.

2: مورد دیگر این است که اگر خود شما نیز فارغ‌التحصیل مقاطع زیر لیسانس هستید، امکان استفاده از تسهیلات امریه در شرکت های دانش بنیان برای شما وجود ندارد. چرا که صرفا افراد دارای مدارک کارشناسی به بالاتر می‌‌توانند از آن استفاده کنند.

3:  از همه مهم‌تر آنکه نباید غیبت داشته باشید. اینجاست که می‌توان فهمید افرادی که به امید خرید سربازی غیبت کردند، تا چه اندازه ضرر کرده‌اند! البته در صورت غیبت موجه هم می‌توانید درخواست توجیه غیبت بزنید که فرایند کمی پیچیده خواهد شد. 

4: نکته دیگر همانطور که گفته شد باید حداقل به مدت شش ماه در شرکت دانش بنیان فعالیت داشته و لیست بیمه تمام وقت برای شما رد شده باشد. بنابراین از ارسال لیست بیمه خود مطمئن شوید.

در اینگونه موارد برای اطلاع از جزئیات می‌توانید با سامانه پاسخگویی مکتوب معاونت علمی و فناوری به آدرس CRM.isti.ir و یا به صورت تلفنی با مشاور نظام وظیفه تخصصی مشورت کنید. 

 در صورتی که شرایط اولیه را دارید و با شرکت خود نیز برای نحوه خدمت و میزان حقوق و دستمزد توافق رسیدید، زمان آن است که نسبت به ارسال و بارگذاری مدارک و مستندات خود در سامانه سینا برای بنیاد ملی نخبگان اقدام کنید. سپس باید بتوانید امتیازات لازم را کسب کنید.

امتیازبندی امریه دانش بنیان به چه صورت است؟ 

 امتیازهای فناورانه شامل فروش شرکت و مدت زمان فعالیت در شرکت و برخی موارد دیگر است. به علاوه شرکتهایی که در حال حاضر به عنوان شرکت دانش بنیان نوع یک شناخته میشن هم حدود 15 امتیاز به امتیازاتشون اضافه میشه. ناگفته نباشه که برای کسانی که متاهل هستن و یا الان صاحب فرزند هستن هم امتیازی در نظر گرفته شده.

بدین منظور لازم است در سامانه سینا اطلاعات آن را تکمیل کنید و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید و سپس درخواست خود را ارسال نمایید.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های این سامانه جهت تکمیل اطلاعات، بخش مربوط به اطلاعات شرکت دانش بنیان بوده که لازم است روزمه و فعالیت فرد در شرکت در سربرگ مربوطه تهیه و بعد از مهر و امضا اسکن شده و در سامانه بارگذاری شود.

در کاربرگ شرکت، علاوه بر درج اطلاعات کاری اجازه می‌دهد از سهمیه شرکت برای جذب شما به عنوان سرباز امریه یا سرباز فناور استفاده گردد. نکته حایز اهمیت در رابطه با امتیازبندی اینه که در شیوه نامه جدید امریه در شرکت دانش بنیان امتیاز علمی و آموزشی لحاظ نمیشه و بیشتر امتیازبندی مربوط به سمت و مدت زمان فعالیت فرد در شرکت دانش بنیانه. 

به هر حال امتیازات عموما با توجه به سمت و مدت فعالیت فرد حساب میشه که لازم است افراد حداقل از این امتیازها 80 امتیاز را کسب کنن. امتیازها را می‌توانید از جدول امتیاز فناورانه موجود در سایت دانش بنیان حساب کنید. این نکته را فراموش نکنید که امتیاز 80 حداقل امتیازه و با توجه به هر اعزام ممکن افرادی که انتخاب میشن امتیازهای خیلی بالاتری از این داشته باشن. به عبارتی در هر اعزام افراد لیست بندی و امتیاز بندی میشن و با توجه به محدودیت افراد اعزامی در هر اعزام ، افراد با بیشترین امتیاز انتخاب میشن. به هرحال باید شانس داشته باشید که در دوره ای که می خواین اعزام بشین رقابت خیلی شدید نشه و بتونید راحت تر در لیست اعزام امریه دانش بنیان قرار بگیرید. 

در رابطه با شرایط شرکت هم باید گفت که شرکت برای استفاده از این تسهیلات علاوه بر دانش بنیان بودن، دارای اظهارنامه مالیاتی بوده و در اظهارنامه مالیاتی خود حداقل 100 میلیون فروش داشته باشد. 

در نهایت بعد از آنکه مدارک توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تایید شد، شرکت لازم است تعهداتی را مبنی بر واریز حقوق و بیمه شما در طول دوران خدمت ارائه داده و در سامانه تینت (سامانه مدیریت و نظارت سرباز امریه) بارگذاری کند.

در صورتی که شرکت شما اظهارنامه مالیاتی ندارد خوب است بدانید که در شیوه‌نامه اخیر اعلام شده در صورتی که لیست بیمه شرکت حداقل 20 نفر باشد یا گزارش آخرین معاملات فصلی شرکت شما حداقل به 50 میلیون تومان رسیده باشد، باز هم می‌توانید برای تسهیلات امریه اقدام کنید.

بد نیست به یک نکته اساسی اشاره کنیم، شما باید با توجه به زمان‌بندی اعلام شده در هر اعزام در سایت دانش بنیان اطلاعات خود را در سامانه سینا تکمیل کنید که این زمان بندی معمولا 100 روز  قبل از تاریخ اعزام درخواستی شما است و بعد از آن  در صورتی که در لیست اعزامی قرار گرفتید برگ سبز خودتان را هم دو ماه قبل از اعزام از طریق سامانه تینت به معاونت علمی تحویل دهید.

بعد از تایید تمام مراحل، نوبت گذراندن دوران شیرین آموزشی در پادگان فرا می‌رسد که بعد از آن از طریق نزاجا به معاونت علمی و فناوری رییس جمهور معرفی می‌شوید و سپس باید به مدت 22 ماه به طور تمام وقت در خدمت شرکت خود باشید.

اما آخرین و مهم‌ترین نکته، بعد از تایید امریه و در حین اعزام به خدمت باید اطمینان حاصل کنید که شرکت مربوطه هزینه آموزشی شما را به حساب نیروهای مسلح واریز کرده باشد.

این موضوع از طریق کارگزار معتمد معاونت علمی به حساب ستاد کل واریز می‌گردد. در غیر اینصورت در حین آموزشی، لغو امریه خواهید شد و باید ادامه خدمت را در پادگان سپری کنید!

حقوق امریه دانش‌ بنیان چقدر است؟

یک سرباز امریه حقوقی که دریافت خواهد کرد کاملا مشابه حقوق سرباز عادی است. به عبارتی در صورتی که حقوق فرد امریه در شرکت بیش از حقوق مصوب ستاد کل نیروهای مسلح باشد، غیر قانونی است و معاونت در این مسائل با شرکت برخورد خواهد کرد.

البته ناگفته نماند که این حقوق آنچنان نیست که بتوانید بر روی آن زیاد حساب باز کنید. اما باز هم می‌توانید برای هزینه رفت‌وآمد و برخی موارد دیگر روی آن حساب باز کنید. این حقوق بستگی به موارد مختلفی مانند مدرک تحصیلی و محل خدمت دارد و در صورت تاهل و یا دارا بودن فرزند افزایش خواهد یافت.

به هر حال در صورتی که به صورت امریه در حال خدمت هستید فراموش نکنید که شما همچنان سرباز هستید و در بسیاری از موارد از جمله حقوق و مزایا، خروج از کشور و رعایت اصول کلی مانند سربازان عادی با شما رفتار خواهد شد.

همانطور که گفته شد حقوق اصلی سرباز نیز بسته به اینکه شما چه مدرکی دارید، اندکی تفاوت خواهد داشت. بنابراین بسته به مدرک افراد، حقوق سرباز امریه دانش‌بنیان نیز متفاوت خواهد بود. اما به طور معمول این مقدار بین 500 الی 800 هزار تومان است که هر سال این مبلغ اندکی تغییر خواهد کرد.

امریه دانش بنیان؛ شرایط استفاده از تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش‌بنیان چگونه است؟ 

 

از طرفی، شرکت مربوطه موظف است تا بیمه شما را با توجه به نرخ‌های بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح پرداخت کند. به این صورت که در همان ابتدای کار شرکت به صورت یک چک مبلغ بیمه فرد را برای معاونت علمی و فناوری واریز نموده تا امور بیمه شما مستقیم از طریق معاونت علمی و فناوری پیگیری شود.

ضمن آنکه حقوق دریافتی نیز از جانب شرکت پرداخت خواهد شد، که میزان و دستورالعمل آن توسط ستاد کل نیروهای مسلح تعیین می‌شود.

این نکته هم را باید اشاره کنیم که در حال حاضر افرادی که فارغ التحصیلان رشته پزشکی هم نمی تونند امریه بگیرند و اگه می خوان از این تسهیلات استفاده کنن باید بخش پروژه جایگزین خدمت را مطالعه کنن. 

آیا سرباز امریه می‌تواند از کسری خدمت خود استفاده کند؟

سرباز امریه در صورت موافقت شرکت خود و همچنین معاونت علمی و فناوری می‌تواند از برخی کسری‌ها از جمله کسری ایثارگری استفاده کند. نکته ای که برای اعزامیان سال 1400 اعمال خواهد شد محدودیت کسری بسیج ، ایثارگری و فرزند تا سقف 6 ماه خواهد بود. با این حال افرادی که دارای کسری خدمت و یا سابقه خدمت قبلی بیش از 12 ماه باشند می توانند از تسهیلات امریه استفاده کنند، هم چنین افراد دارای کسری پروژه یا سابقه خدمت قبلی زیر 12 ماه تنها در صورتی که ارگان مربوطه نزاجا بوده باشد، می توانند از امریه بهره مند شوند. در صورتی که فرد کسری پروژه از ارگانی جز نزاجا (نیروی زمینی ارتش) داشته باشد، استفاده از این کسری دشوار و حتی نشدنی خواهد بود. به نحوی که فرد بین امریه شدن در شرکت دانش بنیان و استفاده از کسری پروژه از ارگان‌های جز نزاجا باید یکی را انتخاب نماید.

 اگه قصد دارید اطلاعات بیشتری هم از افرادی که مثل شما درگیر این موضوع هستند بدست آورید می‌تواید در گروه سربازان امریه دانش بنیان عضو شده و سوالات خودتان را بپرسید یا کانال تلگرام امریه دانش بنیان (amriye_fanavar) را دنبال کنید.

آخرین تغییرات شیوه نامه امریه چی بوده؟

 • مهمترین تغییرات به طور کلی همون تغییر در شیوه امتیاز بندی است. به نحوی که امتیاز معدل حذف شده و امتیازها عموما مربوط به مدت زمان فعالیت فرد و سمت در شرکته.
 • برای متاهلین و افراد دارای فرزند هم امتیازهایی در نظر گرفته شده
 • برای شرکتهای نوع یک هم امتیاز مجزا در نظر گرفته شده
 • حداقل مدت زمان داشتن بیمه به 6 ماه افزایش پیدا کرده و حداقل مدت زمان مدیرعاملی و یا هیئت مدیره هم 9 ماه شده.

 

پروژه جایگزین خدمت در صنایع دفاعی و کشوری یا شرکت‌های دانش‌بنیان

خوب به سراغ قسمت جالب و شیرین داستان برویم. پروژه جایگزین خدمت به نوعی یک درجه بالاتر از امریه بوده و نیاز است که شما دارای رزومه بهتر و به اصطلاح آورده بیشتری در چنته داشته باشید. در این حالت نیز باید مراحل ابتدایی ذکر شده برای گرفتن امریه را دوباره بپیمایید. با این حال، برخی نکات مهم در این خصوص وجود دارد از جمله:

 • برای بهره مندی از تسهیلات پروژه جایگزین خدمت در صنایع دفاعی دولتی ملاک عمل شیوه نامه طرح صیاد شیرازی می باشد و شما بنا بر این موضوع که دانش آموخته فناور، داخل کشور یا خارج کشور محسوب می شوید می بایست شرایط درج شده در شیوه نامه و امتیازات لازم را کسب نمایید.
 • افرادی که تمایل دارند از تسهیلات پروژه جایگزین خدمت در شرکت دانش بنیان استفاده کنند حتما می بایست شرایط دانش آموخته فناور درج شده در طرح صیاد را داشته باشند، همچنین حداقل امتیاز برای بهره مندی از این نوع تسهیلات 300 امتیازمی باشد.
 • برای این منظور اولین گام ثبت نام در سامانه سینا (sina.bmn.ir) و ثبت درخواست مربوط به نظام وظیفه فناور می باشد. بعد از ارسال مدارک و مستندات از طریق سامانه سینا، نتیجه بررسی در سامانه سینا به اطلاع متقاضی می رسد.
 • بعد از آنکه شما توانستید تایید بنیاد ملی نخبگان را بگیرید، به دانشگاه دفاع ملی معرفی خواهید شد و از آن طریق می‌توانید پروژه مورد نظر خود را درصنایع دفاعی و کشوری یا شرکت خود انجام دهید.
 •     مدت زمان انجام پروژه حداقل 14 ماه بوده و شما در طول این مدت نیاز است که گزارش پیشرفت کار خود را برای دانشگاه دفاع ملی ارسال کنید.
 •  اما بخش اصلی داستان اینجاست که از میان تمامی این پروژها، بخشی به شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص دارد که درصورتی که حداقل امتیاز 300 را کسب کرده باشید و توسط معاونت علمی و فناوری در سامانه تینت نیز تایید شوید.  برای اطلاع بیشتر هم می تونید اینجا را بخوانید. البته در شیوه نامه جدید پروژه جایگزین خدمت در شرکت دانش بنیان هم اومده که پروژه ای که فرد می خواد تعریف کنه هم باید حتما در راستای تحقیق و توسعه محصول دانش بنیان شرکت باشه و داور معاونت هم اون را تایید کنه.

بد نیست بدانید که هم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هم ستاد کل نیروهای مسلح بر مراحل مختلف امریه و پروژه جایگزین خدمت کاملا نظارت خواهند کرد.

به عنوان مثال، شما چه در قالب سرباز امریه و چه پروژه جایگزین خدمت، باید هر چند وقت یکبار گزارش کار خود را ارسال کنید. ضمن آنکه معمولا به روش‌های مختلف از روند انجام فعالیت شما بازدید به عمل خواهد آمد.

شرایط شرکت دانش‌بنیان برای استفاده از تسهیلات نظام وظیفه

قبلا اشاره کردیم که نمی‌توان هر شرکت دانش‌بنیانی را برای استفاده از تسهیلات سربازی فناور انتخاب کرد. برخی اوقات امکان دارد که خود این شرکت‌ها نیز از این موضوع اطلاع نداشته باشند. به طور کل باید شرایط زیر را داشته باشند.

1: دانش‌بنیان بودن شرکت باید به تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده باشد. البته در صورتی که می خواهید پروژه جایگزین خدمت در صنایع دفاعی و کشوری انجام دهید، خلاق بودن شرکت و یا استقرار در مراکز رشد، پارکهای علم و فناوری و یا شتابدهنده‌های کسب‌وکار نیز پذیرفته خواهد شد.

2: شرکت مربوطه باید دارای اظهارنامه مالیاتی باشد و در غیراینصورت نمی‌توانید سربازی خود را در آنجا بگذرانید.

3:  براساس اظهارنامه مالیاتی شرکت مذکور باید توانسته باشد فروش کالا یا خدمات تولیدی را به میزان 100 میلیون تومان رسانده باشد. البته این شرط در صورتی که می خواهید صرفا پروژه جایگزین خدمت در صنایع دفاعی و کشوری انجام دهید لحاظ نخواهد شد.

لازم به ذکره که اگه می‌خواهید امریه بگیرید و اظهارنامه مالیاتی ندارید در صورتی که میزان آخرین معاملات فصلی شرکت به 50 میلیون تومان رسیده باشه و یا لیست بیمه شما 20 نفر باشه هم می‌تونید امریه جذب کنید.

4: میزان سقف سهمیه شرکت ها جهت بهره مندی از تسهیلات امریه در شرکت دانش بنیان 3 نفر در سال می باشد،  هر شرکتی که 600 میلیون تومان فروش داشته یا آنکه 10 نفر را استخدام کند، می‌تواند یک نفر دیگر را معرفی کند. حداکثر ظرفیت برای پروژه در شرکت دانش بنیان 1 نفر در سال است. همچنین ظرفیت پروژه در صنایع دفاعی دولتی برای هر شرکت  10 نفر در سال خواهد بود. بدین منظور هر شرکتی که 300 میلیون فروش یا آنکه 5 نفر لیست بیمه داشته باشد می تواند 1 نفر دیگر جذب کند. 

اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری هم از افرادی که مثل شما درگیر این موضوع هستند بدست بیارید، می تونید در گروه گروه سربازان فناور دانش بنیان عضو شده و سوال خودتان را بپرسید یا کانال تلگرام پروژه فناور (projeh_fanavar) را دنبال کنید.

مشاوره سربازی دانش‌بنیان 

به مراحل مختلف و شرایط اعطای تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کردیم. اما قطعا شما بهتر اطلاع دارید که فرایندها و اقدامات مربوط به نظام وظیفه و سربازی تا چه اندازه دارای پیچیدگی است.

بنابراین در حین انجام کار بسیاری از موارد و مسائل را باید به صورت کیس به کیس بررسی کرد. از همین رو بسیاری از افراد در این زمینه به دنبال استفاده از مشاوره امریه سربازی بوده تا بهتر بتوانند فرایند مربوطه را طی کنند.

ضمن آنکه بسیاری از شرکت‌های مذکور به دنبال استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده در خصوص سربازی هستند تا بتوانند از نیروی کار ارزان استفاده کنند.

الوبیزنس به عنوان کارگزار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بحث مشاوره رایگان شرکت‌های دانش‌بنیان، این امکان را فراهم آورده تا شما بتوانید به صورت رایگان در این زمینه مشاوره دریافت کنید. 

نشست‌های مشاوره تخصصی سربازی شرکت‌های دانش‌بنیان را از دست ندهید! 

به علت درخواست زیادی از مخاطبان، ما در الوبیزنس تصمیم گرفته‌ایم تا علاوه بر مشاوره تلفنی و حضوری، اقدام به برگزاری نشست‌های تخصصی در خصوص سربازی شرکت‌های دانش‌بنیان کنیم.

مخاطبان این نشست‌ها می‌توانند مسئولان و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان یا افراد متقاضی برای گرفتن پروژه جایگزین خدمت و گرفتن امریه در این شرکت‌ها باشند.

نشست‌ها به صورت دوره‌ای بوده و علاوه بر تهران در استان‌های مختلف کشور نیز برگزار می‌گردد تا تمام متقاضیان بتوانند دسترسی یکسانی به این خدمات داشته باشند.

 ضمن آنکه در ادامه این نشست‌ها در سایر استان‌ها و مراکز مهم برگزار می‌شود. مشاوران ما در این رویدادها از افراد خبره حوزه نظام وظیفه تخصصی هستند که می‌توانید رزومه و سابقه آنها در صفحه اختصاصی‌شان مشاهده کنید.

برای شرکت در هر کدام از نشست‌ها می‌توانید بر روی ثبت نام در رویدار کلیک کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال با همکاران ما تماس بگیرید. 

 

ردیف عنوان نشست  زمان و مکان برگزاری ثبت نام در رویداد 
 1 نظام وظیفه تخصصی در شرکت‌های دانش‌بنیان

5 آذر ماه 1398

اصفهان، شتابدهنده هاب اصفهان

اتمام رویداد 
 2 امریه و پروژه جایگزین خدمت در شرکت‌های دانش‌بنیان

چهارشنبه 27 آذر ساعت 10 الی 13 

تهران میدان ونک، بزرگراه شهید حقانی، نرسیده به چهار راه جهان کودک

پلاک ۴۰ ساختمان مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علامه طباطبائی ، طبقه منفی یک خانه رویداد خرد

اتمام رویداد
 3 تسهیلات نظام وظیفه تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان (مرکز رشد بازی‌سازی و هاب)

دوشنبه 2 دی ماه 1398

تهران ولنجک بلوار دانشجو دانشگاه شهید بهشتی بالاتر از مسجد الزهرا شرکت هاب 

اتمام رویداد 
4 نسشت نظام وظیفه دانش‌بنیان پارک علم و فناوری قم

چهارشنبه 4 دی ماه 1398 ساعت 10 تا 12 

قم پردیسان بلوار دانشگاه ابتدای بلوار مولوی 

اتمام رویداد
4 نشست سربازی دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری البرز

یکشنبه 8 دی ماه 1398 ساعت 10 تا 13

کیلومتر 5 آزادراه کرج - قزوین، خروجی کمالشهر - میدان علم و فناوری، خیابان شهدای جهاددانشگاهی، پارک علم و فناوری البرز 

اتمام رویداد 
5 تسهیلات نظام وظیفه شرکت‌های دانش‌بنیان مازندران

11 دی ماه ساعت 9 تا 12 

ساری خیابان طبرستان میدان شهید شیراوژن (دانشجو) ساختمان پارک علم و فناوری مازندران 

اتمام رویداد
6 رویداد سربازی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان

پنج‌شنبه 12 دی پنج‌شنبه ساعت 10 تا 12 

زاهدان، بلوار دانشجو، مقابل داشجو 4، مجتمع فناوری پارک علم و فناوری 

اتمام رویداد
6 نشست تسهیلات نظام وظیفه تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان یزد

چهارشنبه 18 دی 98 ساعت 8 تا 10 

یزد خیابان مطهری پارک علم و فناوری

اتمام رویداد 
7 نشست پارک علم و فناوی تحصیلات تکمیلی زنجان 1

شنبه 21 دی 98 ساعت 14 تا 16 

زنجان- بلوار استاد ثبوتی- خیابان پارک علم و فناوری- ساختمان پارک علم و
فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان

اتمام رویداد 
8 تسهیلات نظام وظیفه پارک علم و فناوری زنجان 2

یکشنبه 22 دی 98 ساعت 10 تا 12

زنجان-میدان پروین اعتصامی - بلوار پروین اعتصامی-خیابان وحی- پارک علم و فناوری استان زنجان

اتمام رویداد 
9 نشست سربازی پارک علم و فناوری خوزستان

چهارشنبه 25 دی 98 ساعت 14 تا 17 

اهواز، امانیه، خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات پلاک 95

اتمام رویداد 
10 تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش‌بنیان گیلان 

پنج‌شنبه 26 دی ماه 98 ساعت 10:30 تا 13 

رشت، بلوار شهید بهشتی، میدان انتظام، مجتمع اداری استان، پارک علم و فناوری 

اتمام رویداد 
11 تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش‌بنیان سمنان

سه‎ شنبه 29 بهمن 98 ساعت 14 تا 16

شاهرود، بلوار دانشگاه، میدان هفت تیر، پارک علم و فناوری استان سمنان

اتمام رویداد 
12 نشست سربازی تخصصی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری 

چهارشنبه 16 بهمن 98 ساعت 13:30 تا 16

تهران میدان ونک، خیابان ملاصدار، خیابان شیخ بهایی شمالی، خیابان لادن، پلاک 20

اتمام رویداد 
13 تسهیلات نظام وظیفه پارک فناوری پردیس

شنبه 19 بهمن 98 ساعت 9 الی 11 

پردیس، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس

اتمام رویداد
14 تسهیلات سربازی مرکز رشد سازمان پژوهش‌های صنعتی

یکشنبه 20 بهمن 98 ساعت 9 تا 11 

تهران، بزرگراه آزادگان، شمال به جنوب، احمدآباد مستوفی، بعد از میدان پارسا، انتهای خیابان انقلاب، خیابان شهید احسانی راد 

اتمام رویداد 
15 نشست تسهیلات سربازی پارک تربیت مدرس 

دوشنبه 5 اسفند 98 ساعت 14 تا 16 

تهران، کارگر شمالی، خیابان اشراقی، خیابان هیات پلاک 15 

اتمام رویداد 
16 تسهیلات نظام وظیفه پارک فناوری بندرعباس

سه‌شنبه 6 اسفند 98 ساعت 10 الی 12 

بندرعباس، خیابان آیت‌الله غفاری، ساختمان دانشگاه هرمزگان، طبقه دوم مرکز رشد

به تعویق افتاد 
17 نشست تسهیلات نظام وظیفه اراک 

شنبه 3 اسفند 98، ساعت 9:30 تا 12 

اراک، بلوار شهید قدوسی، مرکز رشد واحدهای فناوری 

اتمام رویداد
18 تسهیلات نظام وظیفه دانش‌بنیان (در معاونت علمی ریاست جمهوری)

معاونت علمی ریاست جمهوری

اتمام رویداد 
19 نشست تسهیلات سربازی مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت 

دوشنبه 12 اسفند 98، ساعت 13 تا 15:30 

تهران، رسالت، خیابان هنگام، خیابان دانشگاه، دانشگاه علم و صنعت سالن شهید بهرامی 

اتمام رویداد
20 وبینار پرسش و پاسخ سربازی در شرکت‌های دانش بنیان 

سه‌شنبه 26 فروردین 1399 ساعت 10 

آدرس وبینار lms.nimael.com

اتمام رویداد 
21 وبینار تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش بنیان 

قزوین، 8 مهر ماه ساعت 14 

اتمام رویداد
22 وبینار تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش بنیان 

اصفهان 13 مهر ساعت 11 

اتمام رویداد 
23 وبینار تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش بنیان 

کرمانشاه 14 مهر ساعت 11 

اتمام رویداد
24 وبینار تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش بنیان  سمنان 16 مهر ساعت 15  اتمام رویداد 
25 وبینار تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش بنیان  اردبیل 22 مهر ساعت 15  اتمام رویداد
26 وبینار تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش بنیان  گلستان 11 آبان ساعت 15 اتمام رویداد
30 وبینار تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش بنیان هرمزگان 20 آبان ساعت 15  اتمام رویداد
31 وبینار آشنایی با تسهیلات نظام وظیفه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور  دانشگاه شهید بهشتی یکشنبه 16 آذر ساعت 15 تا 17  اتمام رویداد
32 وبینار آشنایی با تسهیلات نظام وظیفه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور  خراسان جنوبی یکشنبه 23 آذر ساعت 15 تا 17  اتمام رویداد
33 وبینار آشنایی با تسهیلات نظام وظیفه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور  دانشگاه الزهرا سه شنبه 25 آذر ساعت 15 تا 17 اتمام رویداد 
34 وبینار آشنایی با تسهیلات نظام وظیفه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور  استان مرکزی یکشنبه 30 آذر ساعت 15 تا 17 اتمام رویداد
35 وبینار آشنایی با تسهیلات نظام وظیفه شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق و فناور  همدان سه شنبه 2 دی ساعت 15 تا 17

اتمام رویداد

36 وبینارآشنایی باتسهیلات نظام وظیفه شرکت های دانش بنیان و خلاق و فناور سیستان و بلوچستان 7 دی ساعت 15 تا 17

اتمام رویداد

37 وبینارآشنایی با تسهیلات نظام وظیفه شرکت های دانش بنیان و خلاق و فناور خراسان جنوبی 14 دی ساعت 16 تا 18

اتمام رویداد

38 لایو آشنایی با تسهیلات نظام وظیفه شرکت های دانش بنیان اینستاگرام شبکه دانش بنیان 16 دی ماه ساعت 21 اتمام رویداد
39 آشنایی با تسهیلات نظام وظیفه شرکت‌های دانش‌بنیان؛ فناور و خلاق  مرکز رشد پارک دانشگاه علم و صنعت ایران؛ سه‌شنبه 14 بهمن ساعت 11 تا 13  اتمام رویداد
40 آشنایی با تسهیلات نظام وظیفه شرکت‌های دانش‌بنیان؛ فناور و خلاق  مرکز رشد پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی یکشنبه 26 بهمن ساعت 11 تا 13 ثبت نام
41 آشنایی با تسهیلات نظام وظیفه شرکت‌های دانش‌بنیان؛ فناور و خلاق  پارک علم و فناوری مدرس سه شنبه 5 اسفند ساعت 11 تا 13  ثبت نام

 

 

مشاوران مرتبط
عباس باقی - مشاور امور مالی و مالیاتی، بیمه و کار در پارکهای فناوری و مراکز رشد
عباس باقی
مشاور امور مالی و مالیاتی، بیمه و کار در پارکهای فناوری و مراکز رشد

عباس باقی، از شاغلان با سابقه در پارک‌های علم و فناوری در سمت‌های شغلی متنوع و همچنین مدرس دوره آموزش قوانین و مقررات مربوط به پارک‌های علم فناوری

درخواست مشاوره 2,000 تومان در دقیقه
بیشتر
سید سجاد سادات رسول - مشاور راه اندازی و توسعه کسب و کار
سید سجاد سادات رسول
مشاور راه اندازی و توسعه کسب و کار

درخواست مشاوره 5,000 تومان در دقیقه
بیشتر
علی قوامی - مشاور و مدرس کارآفرینی و توسعه کسب و کار
علی قوامی
مشاور و مدرس کارآفرینی و توسعه کسب و کار

علی قوامی مشاور کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار، متخصص در حوزه‌های راه‌اندازی کسب‌وکار، بازاریابی، تبلیغات و رونق کسب‌وکار

درخواست مشاوره 8,000 تومان در دقیقه
بیشتر
 • سوال خودتون رو به با جزئیات کامل مطرح کنید تا مشاوران برتر الوبیزنس به اونها جواب بدهند

 • سلام روزتون بخیر
  ببخشید چندتا سوال داشتم
  ۱ در زمان دانشجویی با داشتن گواهی اشتغال به تحصیل میتونیم بیمه شرکت مدنظر بشیم؟
  ۲ اسامی شرکت‌ها دانش بنیان از کجا میشه پیدا کرد
  ۳ امریه مربوطه باید در حیطه رشته خودمون باشه؟ یعنی من که ارشد شیمی دارویی خوندم فقط میتونم در شرکت‌های دارویی و شیمی سرکار برم؟ یا میتونیم در هر شرکت دانش بنیانی امریه بگیرم؟

 • با سلام مدیر عامل و هیات مدیره شرکت دانش بنیان که هنوز بدون اضهارنامه مالیاتی می‌باشند، چطور می‌توانند از تسهیلات نظام وظیفه استفاده کنند؟

 • سلام
  من دانشجو دوره کارشناسی هستم و در یک شرکت دانش بنیان مشغول فعالیت هستم و سابقه بیمه هم دارم. اما مدیرعامل این شرکت پدرم هست.
  آیا با این شرایط می‌تونم امریه بگیرم یا باید در شرکت دیگری مشغول شوم؟

 • سلام روزتون بخیر
  بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد هستم و نهایتا تا پایان شهریور ماه بایر برای سربازیم تصمیم بگیرم در حال حاضر از ۲۰ ام فرودین در یک شرکت دانش بنیان مشغول شدم و قراره که بیمه برام رد بشه میخواستم ببینم امکانش هست باتوجه به وقتی که دارم تا شهریورماه، بتونم در این شرکت امریه بگیرم؟ شنیدم باید ۳ تا ۶ ماه بیمه برام رد شده باشه … یعنی اگه قبل از ثبت‌نام در سامانه سینا بیمه برام رد نشده باشه حتی اگه شرکت برگه معرفی نامه بهم بده کلا وارد فرایند ارزیابی نمیشم؟ یا اگه وایسم تا سه ماه بیمه برام رد بشه میتونم در تیر یا مرداد ماه در سامانه سینا ثبت‌نام کنم برای اعزام شهریور و اول مهر؟

  ممنون میشم راهنمایی کنین

 • سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی هستم. میخواستم بدونم امتیاز مربوط به کار در شرکت دانش بنیان، فقط از بعد گرفتن مدرک کارشناسی شروع میشه یا امتیاز سابقه کار در «حین تحصیل کارشناسی» هم محاسبه خواهد شد؟ چون در سایت نوشته بودین حداقل مدرک مورد نیاز برای استفاده از امریه، کارشناسی است.

 • من در یک شرکت دانش بنیان نوع یک مشغول گذراندن دوران سربازی می‌باشم، اما به تازگی با بررسی و ارزیابی جدید شرکت، مورد تایید شرکت دانش نوع یک قرار نگرفته و از دانش بنیانی خارج شده است. آیا من می‌توانم مابقی خدمت خود را در همین شرکت بگذرانم؟

 • سلام اوقات به کام
  من ۱۰ ماه در یک شرکت دانش بنیان مشغول به کار بودم و بیمه برام رد شده و حالا در یک شرکت دانش بنیان جدید میخوام مشغول به کار بشم میخواستم ببینم سابقه بیمه شرکت قبلی هم جز سوابق امریه محسوب میشود یا خیر و اینکه در سوالات مشابه گفته بودین (شرط عدم ناپیوستگی بیمه) من متوجه این جمله نشدم.
  و در اخر اگه بین بیمه‌ها چند ماه فاصله بیوفته مشکلی ایجاد میشه برای امتیاز امریه؟

 • سلام،
  در صورتی که فاصله سوابق بیمه بین دو شرکت زیر ۴ ماه باشد سوابق قبلی قابل محاسبه خواهد بود.

 • سلام وقت بخیر
  در صورتی که امریه دانش بنیان شرکتی رو اخذ کنیم، ارگان دوره آموزشی ممکنه سپاه بیوفته؟
  من دوره تکمیلی رو گذروندم و نمیدونم احتمال استفاده از اون برای امریه شرکت دانش بنیان وجود داره یا نه.

 • سلام،
  خیر محل خدمت آموزشی اعزامیان امریه در شرکت‌های دانش بنیان یکی از پادگان‌های نیروی زمینی می‌باشد، تصمیم گیری راجع به لزوم گذراندن دوره آموزشی منوط به تایید پادگان مدنظر می‌باشد.

 • سلام من دانشجوی کارشناسی هستم یک ماه دیگه فارغ التحصیل میشم ۶ ماه بیمه کار در شرکت دانش بنیان هم دارم ایا میتونم از تسهیلات امریه یا پروژه جایگزین خدمت استفاده کنم؟

 • سلام،
  در صورتی که شرکت مدنظر واجد شرایط لازم از لحاظ فروش یا لیست بیمه باشد بله امکان ورود به فرآیند برای شما وجود دارد، اما این بمنزله راهیابی قطعی شما به لیست اعزام نیست.

 • با سلام و وقت بخیر
  من ۱۲ ماه سابقه بیمه شرکت دانش بنیان دارم و الان به دلیل پر شدن سهمیه شرکت امکان درخواست امریه در این شرکت را ندارم. آیا میتوانم به شرکت دانشبنیان جدیدی رفته و بعد از گذشت ۲ تا ۳ ماه درخواست امریه بدهم؟ سوالم اینجاست حداقل ۶ ماه برای سابقه دانش بنیانی است یا شرکتی که برای امریه اقدام میکنه؟

 • سلام،
  شما می‌بایست در شرکت فعلی که برای امریه اقدام می‌کنید باید حداقل ۶ ماه سابقه بیمه تمام وقت داشته باشید، لازم به ذکر است امتیاز سابقه بیمه در شرکت دانش بنیان قبلی به شرط عدم ناپیوستگی بیمه نیز قابل محاسبه خواهد بود.

 • سلام و وقت بخیر
  اینجانب دارای مدرک ارشد بهداشت حرفه‌ای از دانشگاه علوم پزشکی میباشم، با توجه به اینکه بازار کار رشته ما کلا در صنایع و کارخانجات میباشد میخوام برای گذراندن خدمت سربازی در یک شرکت دانش بنیان اقدام کنم. اما چون مدرک من از دانشگاه علوم پزشکیه نمیتونم از این طرح استفاده کنم، لطفا راهنمایی کنید.

 • سلام،
  طبق ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح در حال حاضر امکان بهره مندی از تسهیلات امریه در شرکت‌های دانش بنیان برای فارغ التحصیلان رشته‌های علوم پرشکی فراهم نیست.
  شما می‌توانید از تسهیلات پروژه جایگزین خدمت استفاده کنید برای این منظور طرح صیاد شیرازی رو مطالعه بفرمایید.

 • سلام وقت بخیر.
  من در یک شرکت دانش بنیان به مدت حدودا یک سال و نیم فعالیت دارم (سمتم بازرس شرکت هست ولی در بخش‌های دیگه هم فعالیت دارم). ولی اسمم در لیست بیمه رد نشده چون دانشجو بودم و زیر نظر بیمه تامین اجتماعی خانواده بودم.
  الان سرباز نزاجا هستم و اموزشیمم تمام شده و مشغول خدمت هستم ۲ هفته‌ای میشه. ایا الان میتونم درخواست بدم و ادامه سربازیمو اینجا انجام بدم؟ غیبت هم نداشتم

 • سلام،
  یکی از شروط بهره مندی از تسهیلات امریه در شرکت‌های دانش بنیان داشتن حداقل ۶ ماه سابقه بیمه تمام وقت می‌باشد.
  موفق باشید.

 • سلام؛ وقت بخیر
  خواستم بدونم شرکتهای مستقر در پارک‌های علم و فناوری که دانش بنیان نیستن هم میتونن سرباز امریه بگیرن؟ اگه میتونن شرایطش چیه؟
  و اینکه اگه عضو هیات مدیره یا موسس اون شرکت باشیم باعث میشه امتیازی به ما تعلق بگیره؟

 • سلام،
  خیر سایر شرکت‌های فناور که در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد مستقر هستند می‌توانند از تسهیلات پروژه جایگزین خدمت در صنایع دفاعی و دولتی بهره مند شوند.
  بله فعالیت داخل شرکت‌ها امتیاز آور است، برای کسب اطلاعات بیشتر شرایط دانش آموختگان فناور ذکر شده در طرح صیاد شیرازی را مطالعه بفرمایید.

 • سلام وقتتون بخیر من ۱۵ ماه در یک شرکت دانش بنیان در زمینه الکترونیک که با ارگان‌های نظامی هم در ارتباطه به عنوان حسابدار مشغول به کارم و در لیست بیمه هم عنوان حسابدار درج شده. آیا میتونم با همین عنوان حسابدار امریه بگیرم یا اینکه باید توی درخواستم عنوان شغلیم رو عوض کنم؟ در ضمن مدرک بنده مهندسی صنایع هست. و الان سال آخر دانشگاه هستم. و سوال دوم اینکه اگر تونستم امریه بگیرم در حین این دو سال میتونم وارد دوره ارشد بشم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • سلام فعالیت شما در شرکت دانش بنیان می‌بایست فناورانه و در راستای توسعه محصول دانش بنیان باشد، شرط فارغ التحصیلی برای استفاده از امریه لازم است و هم چنین امکان تحصیل همزمان با امریه وجود ندارد در صورت تمایل جهت ادامه تحصیل می‌توانید ایست خدمت بزنید.

 • سلام وقت بخیر
  شرکت ما از سال ۹۷ جز شرکت‌های دانش بنیان هست و اظهارنامه مالیاتی داریم و شرایط فروش محصولمون بالای میلیارد تومان هست. بنده هم بالای ۵ ساله که مشغول به کار در این شرکت هستم و سابقه بیمه هم دارم. مسئله‌ای که هست من حدود ۴ سالی هست که غیبت دارم ایا میتونم از امریه شرکتمون استفاده کنم؟

 • سلام دوست عزیز،
  خیر افراد دارای غیبت امکان بهره مندی از امریه و هم چنین پروژه حایگزین خدمت رو ندارند.

 • سلام ببخشید من ۲ ساله دارم برای یک شرکت دانش بنیان کار میکنم. الان به شرکت جدیدی رفتم، خواستم بدونم میتونم از سایقم برای امریه استفاده کنم؟
  اگر ممکنه شرایطشو برام ارسال کنید ممنون.

 • سلام،
  به شرط عدم ناپیوستگی در سابقه بیمه، امتیاز سابقه قدیم شما قابل محاسبه خواهد بود.

 • در حالت دوم (یعنی پروژه در شرکت دانش‌بنیان)
  ۱- آیا بیمه ماه آموزشی هم توسط شرکت پرداخت میگردد یا نیرو‌های مسلح؟
  ۲- در ۱۳ ماه آینده چطور؟ آیا برای ۱۳ ماه آینده میتوانیم درخواست دهیم تا از بیمه شرکت دانش‌بنیان خودمان بجای بیمه نیروهای مسلح استفاده کنیم؟

 • سلام،
  بیمه و حقوق دوران آموزشی بر عهده ستاد کل نیروهای مسلح خواهد بود و از زمان فعالیت در شرکت پرداخت حقوق بر عهده شرکت است. بله این امکان برای افراد بهره مند از تسهیلات پروژه جایگزین خدمت در شرکت دانش بنیان وجود دارد که بیمه‌ای که سابق بر این در شرکت دانش بنیان داشتند را ادامه دهند.

 • سلام
  بنده دانشجوی کارشناسی هستم و از طریق پروانه ثبت اختراعی که دارم در حال تاسیس شرکت دانش بنیان هستم
  معافیت سربازی برای بنده که هنوز مدرک کارشناسی نگرفته و موسس شرکت هستم چگونه است؟؟

 • سلام، معافیت به شما تعلق نخواهد گرفت، اعضا کلیدی شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند از تسهیلات امریه یا پروژه جایگزین خدمت بهره مند شوند، شرایط فرد متقاضی و شرکت به تفصیل ذکر شده است. لازم به ذکر است در زمان ثبت درخواست می‌بایست فارغ التحصیل باشید.

 • سلام و خسته نباشید خدمت شما. بنده به مدت ۳۵ روز در ارگان مرزبانی خدمت کردم و قبل از تمام شدن دوره آموزشی ایست خدمتی زدم و حالا بعد از گذروندن مقطع ارشد می‌خوام در یک شرکت دانش بنیان امریه بگیرم …ایا بنده که تقسیمات یگانم صورت نگرفته باز هم شامل این قانون میشم که: کسانی که زیر ۱۲ ماه خدمت در ارگان غیر از نزاجا دارن نمی‌تونن امریه بگیرن. یا چون آموزشیم تموم نشد می‌تونم امریه شرکت دانش بنیان بگیرم؟

 • سلام دوست عزیز،
  در صورت اینکه شما به ارگانی تخصیص نیافته باشید می‌توانید از طریق سامانه سینا درخواست خود را ثبت کنید، نکته‌ای که حائز اهمیت می‌باشد ابتدا اینکه برگ سبز شما می‌بایست بدون غیبت باشد، همچنین در برگ سفید (اعزام) شما یکی از پادگان‌های نیروی زمینی درج شود. لازم به ذکر است تصمیم گیری راجع به گذراندن مجدد دوره آموزشی با پادگان آموزشی شما خواهد بود.

 • با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق هستم ولی به دلیل علاقه فراوان به حوزه برنامه نویسی کامپیوتر تمام تمرکز و تخصصم در این زمینه میباشد که هیچ ارتباطی با رشته تحصیلی خودم ندارد. تمام کارها و پروژه‌های انجام شده توسط خودم مربوط به طراحی و برنامه نویسی وبسایت با زبان برنامه نویسی php میباشد که البته در شرکتهای مختلفی میتوانم کار کنم منتها نداشتن کارت پایان خدمت برایم دردسر بزرگی را ایجاد کرده است.
  سوال من اینست که من با توجه به اینکه رزومه، مهارت و تخصص بالایی در زمینه برنامه نویسی کامپیوتر دارم صرفا باید مدرک دانشگاهی من مثلا مهندسی کامپیوتر باشد تا در فلان شرکت دانش بنیان امریه سربازی بگیرم؟ یا به عبارت دیگر اینکه رشته تحصیلی و نوع فعالیت در آن شرکت دانش بنیان باید به هم مرتبط باشند؟ مثلا من که دارای مدرک کارشناسی و ان شالله کارشناسی ارشد مهندسی برق از بهترین دانشگاه‌های دولتی ایران هستم نمیتوانم در یک شرکت دانش بنیان در حوزه آی تی و برنامه نویسی کامپیوتر امریه سربازی بگیرم؟
  امیدوارم که توانسته باشم منظور خودم را برسانم.
  با تشکر سپاس فراوان

 • با سلام، در حال حاضر شرط ارتباط بین مدرک تحصیلی و موضوع فعالیت در شرکت دانش بنیان وجود ندارد.
  موفق باشید.

 • سلام وقت بخیر.
  من درخواست پروژه جایگزین خدمت برای بنیاد نخبگان دادم و خوشبختانه موافقت کردند. (نطام وظیفه دانشگاهی نه فناور). یک شرکت دانش بنیان حاضر به من نامه نیاز بده و برای من یک پروپوزال تعریف کنه. این شرکت پارسال اظهار نامه مالیاتی داده ولی خب قرار دادش کم بوده. امسال قرارداد بالاتر از ۱۰۰ ت بسته ولی هنوز اظهار نامه سالانه نداده انتهای سال میدن معمولا. آیا راهی هست این شرکت رو به عنوان سازمان بکارگیرنده به داعا معرفی کنم؟؟
  سپاس از پاسختون.

 • سلام، برای بهره مندی از تسهیلات پروژه جایگزین خدمت در شرکت‌های دانش بنیان می‌بایست در سامانه سینا درخواست نظام وظیفه فناور را ثبت بفرمایید، جهت اعمال مدارک مالی غیر از اظهارنامه مالیاتی، می‌بایست با ارسال مدارک مالی مستدل مبنی بر میزان فروش شرکت در سامانه (CRM. isti. ir) این موضوع برای معاونت علمی فناوری محرز شود.

 • عرض سلام و وقت بخیر …
  من در یک شرکت دانش بنیان بیمه‌ام داره رد میشه.
  من خودم به عنوان حسابدار مشغول کارم ولی بیمه‌ام به عنوان کارشناس کامپیوتر داره رد میشه.
  میخواستم بدونم که برای امریه بهتره که بیمه من تحت چه عنوان شغلی رد بشه برام که هم راحت‌تر امریه بگیرم و هم اینکه بتونم پروپزال مرتبط با اون شرح شغلی که ارائه میدم مورد قبول واقع بشه برای سازمان

 • سلام، عنوان سابقه بیمه اهمیتی ندارد،
  این موضوع بستگی به شرح فعالیت شما داخل شرکت و پروپوزال مطروحه دارد. موضوع فعالیت و متعاقبا پروپوزال شما می‌بایست در جهت توسعه محصول دانش بنیان شرکت باشد.

 • سلام وقت بخیر
  در یک شرکت دانش بنیان مشغول به خدمت هستم و الان حدود ۱۰ ماه بیمه تمام وقت دارم، در حال حاضر ترم ۱ کارشناسی ارشد دانشگاه هم هستم. میخواستم بدونم در صورتی که بخوام انصراف بدم و برای شروع خدمت سربازی اقدام کنم آیا مشکلی پیش میاد؟ در واقع در صورت انصراف ممکنه خللی در جذب به عنوان سرباز امریه به وجود میاد؟
  ممنون از شما.

 • سلام، در صورتی که مشمول غیبت نباشید مشکلی نخواهد داشت.

 • ضمن عرض سلام و خسته نباشید. مدرک کارشناسی ارشد مهندسی از یکی از دانشگاه‌های سطح ۱ دارم. پیشنهاد یه شرکت دانش بنیان برای امریه بهم شده. از طرفی از ایثارگری بابام حدودا ۸ ماه، از بسیج حدودا ۵ ماه و از پروژه کسری که از هوافضا وزارت دفاع گرفتم، حدودا ۵ ماه کسری خواهم داشت. سوالم از حضور شما اینه که میتونم اگه امریه بشم، کسری هامو اعمال کنم؟

 • با سلام، پروژه کسری در صورتی که زیر ۱۲ ماه باشد تنها در صورتی قابل قبول است که برای نزاجا باشد. در غیر اینصورت شرایط دریافت امریه کمی پیچیده و مشکل خواهد بود. در رابطه با سایر کسری‌ها نیز برای اعزامیان سال ۱۴۰۰ مجموع کسری بسیج، ایثارگیری و فرزند تا سقف ۶ ماه قابل قبول می‌باشد.

 • باسلام
  من بعد از لیسانس دو ماه اموزشی رفتم ۰۱ ارتش و ۲۰ روز از یگانم رو هم رفتم ….. بعد رفتم ارشد …. الان میخواستم ببینم میتونم امریه بگیرم؟ و اینکه ایا فرقی داره شرکت دانش بنیان زیر نظر سپاه باشه یا ارتش … میشه یکم راهنمایی کنید من چیکار میتونم بکنم خیلی برام مهمه و اینکه هر کی یه چیزی میگه من نمیدونم چیکار باید بکنم

 • سلام، افراد دارای خدمت قبلی زیر ۱۲ ماه تنها در صورتی امکان دریافت امریه را دارند که خدمت قبلی را در نزاجا گذرانده باشند. در این صورت اگر شرکت دانش بنیان و فرد متقاضی حائز شرایط لازم برای دریافت تسهیلات امریه باشند می‌توانید جهت ثبت درخواست در سامانه سینا اقدام کنید و تفاوتی ندارد شرکت دانش بنیان با چه ارگانی همکاری دارد.

 • با سلام
  آیا قانون اینکه باید حداقل ۶ ماه از معافیت تحصیلی فرد متقاضی باقی مانده باشد برقرار است؟

 • سلام،
  با ذکر این نکته که طبق جدول زمان بندی اعزام تقریبا ۴ ماه قبل از اعزام می‌بایست فرآیند ثبت درخواست در سامانه سینا (sina. bmn. ir) صورت گیرد و با توجه به اینکه متقاضیان امریه در صورت پذیرفته شدن در لیست نهایی اعزام تا ۱ ماه قبل از اعزام باید برگ سبز بدون غیبت خود را برای معاونت علمی ارسال نمایند، برای بهره مندی از تسهیلات امریه نباید مشمول غیبت باشید و عملا این مدت زمان لازم را باید مدنظر داشته باشید.

 • سلام
  پیرو پرسش قبلی درباره سابقه بیمه دی ماه، این موضوع فقط درباره دی ماه به دلیل وقفه رخ داده ناشی از شیوع کرونا صادق است یا در اعزام‌های بعدی هم روال همین‌طور خواهد بود؟

 • با سلام، بطور کلی رویه برای تمامی اعزامیان به همین منوال خواهد بود.

 • سلام
  سابقه بیمه ۶ ماهه در شرکت تا ماه پیش از ثبت درخواست در سامانه سینا محاسبه می‌شود یا خود آن ماه هم درنظر گرفته می‌شود؟
  مثلا برای اعزام اردیبهشت ۱۴۰۰ فرصت ارسال درخواست تا ۲۵ دی ماه است و لیست‌های بیمه با تاخیر یک ماهه ارسال می‌شوند، در این صورت فقط تا آذر ماه در سابقه فرد محاسبه می‌شود یا دی ماه هم محاسبه می‌شود؟

 • با سلام،
  سابقه بیمه و امتیاز دی ماه برای تمامی متقاضیان منظور خواهد شد، لازم به ذکر است متقاضی می‌بایست تا تاریخ اعزام در شرکت مشغول به فعالیت و دارای سابقه بیمه تمام وقت باشد.

 • با سلام
  من ۹ماه سابقه بیمه در شرکت دانش بنیان رو دارم. به دلیل شغل پاره وقت در شرکت مذکور بیمه اینجانب ۸ روز در ماه رد شده است.
  امکان استفاده از امریه در شرکت مذکور رو دارم؟
  لطفا راهنمایی بفرمائید.

 • بله می‌توانید
  طبق قانون تامین اجتماعی استخدام افرادی که هنوز به سربازی نرفته اند و معافیت موقت دارند به صورت پاره وقت مجاز است و به صورت تمام وقت ممنوع می‌باشد. طبق سوالی که مستقیما از بنیاد ملی نخبگان در همین خصوص پرسیدم، پاسخ بنیاد به این صورت بود که هر ۳۰ روز سابقه کار یک ماه در نظر گرفته می‌شود.

  در مورد قانون فوق در گوگل جست و جو کنید.

 • سلام دوست عزیز،
  خیر، شرط بهره مندی از تسهیلات امریه سابقه بیمه تمام وقت به مدت حداقل ۶ ماه می‌باشد.

 • سلام
  ۷ ماه سابقه بیمه در یک شرکت دانش‌بنیان دارم و دو ماه شرکتی که دانش‌بنیان نبوده و الان ۶ ماه هست در شرکت دانش‌بنیانی مشغول به فعالیت شدم. آیا می‌توانم روی امتیاز آن ۷ ماه شرکت اول هم حساب کنم؟

 • با سلام،
  سابقه بیمه شرکت دانش بنیان قبلی به شرط ناپیوستگی زیر ۴ ماه قابل محاسبه خواهد بود. لازم به ذکر است شرکت باید در حال حاضر هم دانش بنیان باشد.

 • باسلام و خسته نباشید
  من حدود۷ ماهی دریک شرکت دانش بنیان مشغول به کار هستم و حقوق اداره کار (دومیلیون و پانصد) میگیرم
  میخواستم ببینم اگه سرباز امریه بشم حقوقم بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ میشه؟

 • سلام، بله حقوق دریافتی شما طبق آخرین ابلاغیه ستاد کل و بنا بر مقطع تحصیلی و وضعیت تاهل و تعداد فرزند مبلغی بین ۶۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان خواهد بود، که این میزان ممکن است در سال آینده اندکی دستخوش تغییر شود.

 • سلام
  در حال حاضر در یک شرکت دانش بنیان مشغول کار هستم اما بیمه به نام کارگاه زیر مجموعه رد می‌شود. یعنی در پرتال تامین اجتماعی به جای اسم شرکت ثبت شده تحت عنوان دانش بنیان، اسم کارگاه ثبت شده است. اما به هر حال تمام حق بیمه کارکنان توسط نهاد مربوطه ریاست جمهوری پرداخت می‌شود و کارگاه مورد تایید نهاد مربوطه می‌باشد.

  سوال بنده این است
  آیا در هنگام بارگذاری مدارک در سامانه سرباز فناور مشکلی پیش می‌آید؟

  (نام کارگاه دانش بنیان نیست اما زیر مجموعه شرکت اصلی دانش بنیان است و هیچ اسمی از شرکت اصلی در پرتال تامین اجتماعی نوشته نشده و اصلا معلوم نیست که این کارگاه بخشی از شرکت دانش بنیان است.)

 • سلام، تنها سابقه بیمه تمام وقت مبنی بر فعالیت در شرکت دانش بنیان قابل قبول می‌باشد، در غیر اینصورت نه تنها امتیاز مربوط به فعالیت در شرکت محاسبه نخواهد شد بلکه بدلیل عدم تامین شرط حداقل ۶ ماه فعالیت در شرکت دانش بنیان، امکان ورود به فرآیند نخواهد بود.

 • باعرض سلام و خسته نباشید
  ما یک شرکت دانش بنیان هستیم و متقاضی استفاده از نیروی نخبه برای طرح امریه؛ جطور باید این نیروها رو شناسایی کنیم و مراحل انجام کار به چه نحوی هست؟

 • سلام، مرجع رسمی جهت معرفی افراد وجود ندارد با این وجود شما می‌توانید از طریق انتشار آگهی تحت عنوان دعوت به همکاری یا فرصت شغلی نیروی مورد نظر را شناسایی و پس از کسب امتیازات لازم از تسهیلات استفاده نمایید.

 • سلام
  افراد دارای غیبت امکان استفاده از تسهیلات سربازی دانش‌بنیان رو دارن؟ چه اقداماتی باید انجام بدن که شامل این افراد هم بشه؟

 • با سلام،
  بطور کلی افرادی که مشمول غیبت هستند امکان بهره مندی از تسهیلات رو نخواهند داشت، تنها در مواردی می‌توانید با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ و یا سازمان نظام وظیفه عمومی از کم و کیف امکان توجیه غیبت آگاه شوید.

 • با سلام
  اگر در شرکت هایی که قبلا بیمه رد شده دانش بنیان بوده باشن و شرکت فعلی نیز دانش بنیان باشد امتیاز شرکت‌های قبل نیز لحاظ میگردد؟

 • سلام،
  به شرط پیوستگی سابقه بیمه، تنها امتیاز مربوط به فعالیت تمام وقت در شرکت دانش بنیان پیشین علاوه بر شرکت دانش بنیان فعلی نیز با احتساب هر ماه فعالیت ۷ امتیاز، قابل محاسبه خواهد بود.

 • با سلام و احترام
  آیا فارغ التحصیل رشته‌ی دندانپزشکی که عضو هیئت مدیره‌ی شرکت دانش بنیان هست میتواند از پروژه‌ی جایگزین خدمت استفاده کند.

 • لازم به ذکر است ظرفیت پذیرش متقاضیان رشته‌های دندان پزشکی، پزشکی و پرستاری در سال ۹۹ تکمیل گردیده است.

 • با سلام،
  مطابق با آیین نامه طرح صیاد شیرازی:
  «هریک از دانش آموختگان دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه‌ای و دکتری تخصصی و نیز دوره‌های تخصصی و فوق تخصصی رشته‌های علوم پزشکی مراکز آموزش عالی، پژوهش و فناوری داخل یا خارج کشور که صحت مدارک صادره آن به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده باشد» حسب طرح می‌توانند از تسهیلات پروژه جایگزین خدمت بهره مند شوند.

 • با سلام و وقت بخیر
  مواردی مثل مدت زمان بیمه در شرکت، عضو هیئت مدیره بودن و فروش شرکت آیا فقط به بعد از اینکه دانش بنیان شده حساب می‌شود یا قبل اینکه دانش بنیان بوده هم قابل قبول هست؟
  برای مثال من در شرکتی از سال ۹۸ مشغول به فعالیت هست و همون شرکت در سال ۹۹ دانش بنیان شده.
  تشکر

 • سلام، سوابق افراد در شرکتی که قبلا دانش بنیان نبوده به شرط اینکه در حال حاضر دانش بنیان باشد، قابل محاسبه خواهد بود.

 • با سلام و وقت بخیر
  امکانا به صورت آیتم وار به سؤالات ذیل پاسخ دهید:
  1- ببخشید بنده حدودا 4 ماه کسری خدمت ایثارگری ارتش (جبهه پدر) شاملشم میشه و با توجه به اینکه تقاضای امریه در شرکت دانش بنیان را داده ام و الان تاییدیه اولیه بنیاد نخبگان را کسب نمودم، ایا میتوانم از این 4 ماه کسری نیز بهره ببرم؟
  2- در صورت مثبت بودن پاسخ سؤال 1 بنده بایستی کی مدارک را ارائه بدم؟
  3- من از سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا سؤال کردم و گفتند در صورتیکه شما سرباز محسوب بشید می توانید گواهی کسری ایثارگری بگیرید و در حال حاضر که شما سرباز محسوب نمیشید امکان ارائه این گواهی برای شما وجود ندارد، آیا زمانیکه من به صورت امریه در شرکت دانش بنیان مشغول به فعالیت هستم، می توانم در حین خدمت نیز گواهی کسری ایثارگری را ارائه بدم و مدت فعالیتم به صورت سرباز فناور در شرکت دانش بنیان را از 24 ماه به 20 ماه کاهش بدهم؟
  با احترام فراوان

 • باسلام، استفاده از کسری ایثارگری منوط به موافقت شرکت با این امر می‌باشد، و در صورت ارائه مدارک ایثارگری قابل پیگیری می‌باشد.

 • سلام و ارادت
  عزیزانی که کلیه شرائط امریه دانش بنیان را دارند و سه ماه بیمه را نیز دارند ( در لیست بیمه شرکت دانش بنیان قرار گرفته اند)و سه ماه دیگر به آموزشی اعزام می شوند با ید تا قبل از اعزام حقوق دریافت کنند؟
  ممنون
  پالهنگ

 • به روزرسانی: در حال حاضر شرط سابقه بیمه تمام وقت برای متقاضیان امریه در شرکت دانش بنیان به ۶ ماه افزایش یافته است.

 • سلام، فرد متقاضی می‌بایست سه ماه اخیر سابقه بیمه تمام وقت در شرکت دانش بنیان داشته باشد و طبیعتا حقوق دریافت کند، تنها پرداخت بیمه و حقوق دو ماه آموزشی برعهده نیروهای مسلح می‌باشد.

 • افرادی که به عنوان امریه در شرکت دانش بنیان پذیرش می‌شوند، در کدام ارگان نظامی آموزش می‌بینند؟

 • افراد امریه در شرکت دانش بنیان در پادگان شهدای وظیفه 01 نیروی زمینی ارتش دوران اموزشی را سپری خواهند کرد.

 • افرادی که دارای کسری یا سابقه خدمت قبلی هستند، می‌توانند در شرکت دانش بنیان امریه شوند؟

 • در صورتی که مجموع کسری و خدمت قبلی افراد بیش از 12 ماه باشد، می توانند ادامه خدمت خود را در شرکت دانش بنیان انجام دهند.
  البته در صورتی که افراد دارای کسری ایثارگری و یا فرزند و یا پروژه کسری در نیروی زمینی ارتش باشند و میزان کسری انها نیز کمتر از 12 ماه باشد نیز می توانند در شرکت دانش بنیان امریه شوند.
  همچنین افرادی که کسری پروژه کمتر از 12 ماه از ارگان هایی به جز نزاجا دارند برای دریافت امریه دانش بنیان ملزم به دریافت عدم پذیرش از آن ارگانها می باشند و بعد از دریافت عدم پذیرش می توانند درخواست امریه خود را ارسال کنند.

 • شرکتها و موسسات دانش بنیان از چه طریقی می‌توانند سرباز جذب نمایند؟

 • جذب و استخدام سربازان بر عهده شرکت دانش بنیان می باشد و صرفا افراد فعال در شرکتهای دانش بنیان که حداقل سه ماه بیمه در شرکت دارند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

 • تسهیلات نظام وظیفه تخصصی ارائه شده به شرکتهای دانش بنیان با هدف ماندگاری بنیانگذاران و اعضای فعلی شرکتهای دانش بنیان ایجاد گردیده است. به عبارتی افرادی می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند که در حال حاضر در شرکت دانش بنیان فعال می باشند و مشمول خدمت نظام وظیفه می باشند.
  شرکتهای دانش بنیان برای معرفی افراد خود به منظور استفاده از این تسهیلات لازم است از طریق سامانه سینا اقدام نمایند.
  به نحوی که افراد مشمول می توانند از طریق سامانه سینا (Sina.bmn.ir) درخواست خود را برای امریه در شرکت دانش بنیان و یا انجام پروژه جایگزین خدمت در شرکت دانش بنیان و یا در صنایع دفاعی و کشوری ارائه دهند.

خانه دسته‌بندی پروفایل