درحال بارگذاری ...
هر آنچه باید از سربازی در شرکت‌های دانش بنیان بدانیم

کار در شرکت‌های دانش‌بنیان به جای سربازی شامل چگونه است؟

این روزها سربازی به دغدغه‌ بسیاری از جوانان تبدیل شده و اکثر آنها به دنبال استفاده از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی هستند. امریه در سازمان‌های دولتی و گرفتن پروژه کسر خدمت، دو نمونه از این تسهیلات به شمار می‌روند که قطعا شما هم با آنها آشنا هستید.

اما در کنار این موارد، در سال 97 ستاد کل نیروهای مسلح تسهیلاتی را برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفت که مهم‌ترین آنها حفظ نیروهای کلیدی شرکت‌های دانش بنیان و همچنین استفاده از نیروی انسانی ارزان در قالب نظام وظیفه تخصصی بود.

ضمن آنکه قبلا نیز تسهیلات دیگری از قبیل معافیت مالیاتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان برای شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته شده بود که هم‌اکنون نیز از آن استفاده می‌کنند. 

تسهیلات نظام وظیفه به نوعی یک بازی برد برد برای این شرکت‌ها و فرد متقاضی محسوب می‌شود. به نحوی که شما می‌توانید به دو طریق سربازی خود را در این شرکت‌ها بگذرانید که هر کدام دارای شرایط خاص خود هستند:

 • روش اول امریه دانش ‌بنیان
 • روش دوم گرفتن پروژه جایگزین خدمت برای صنایع دفاعی و کشوری و یا برای شرکت‌های دانش بنیان

شاید ابتدا تصور کنید که فعالیت در این شرکت‌ها و اساسا ارتباط با آنها سخت است. اما بد نیست در اینترنت کمی جستجو کنید یا حتی کانال‌های تلگرامی را چک کنید و برای آگهی‌های جذب سرباز فناور رزومه خود را ارسال کنید.

راه دیگر این است که به پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد، شتابدهنده‌ها یا فضاهای کار اشتراکی مراجعه کنید. در این مراکز معمولا با تعداد بسیار زیادی از این شرکت‌ها برخورد می‌کنید که می‌توانید با آنها وارد مذاکره شوید.

دوستان و آشنایان هم معمولا گزینه‌ خوبی برای برقراری ارتباط هستند. همچنین می‌توانید لیست شرکت‌های دانش‌بنیان را در اینترنت جستجو کنید تا ببینید بسیاری از شرکت‌هایی که شما نیز با آنها آشنایی دارید، در این فهرست قرار دارند!

بعد از آنکه شرکت مورد نظر را پیدا کردید باید آنها را قانع کنید که بتوانید در آنجا به عنوان نیروی رسمی فعالیت کنید. البته این را نیز اضافه کنیم که امکان دارد شما از مدت‌ها قبل در چنین شرکتی فعالیت داشته و هم‌اکنون نیز در آنجا مشغول به فعالیت باشید.

در این شرایط کار برای شما بسیار راحت‌تر خواهد شد و به نوعی باید کلاهتان را به هوا پرتاب کنید. با این حال، در صورتی که در یکی از شرکت‌های مذکور در حال فعالیت بوده یا تصمیم به فعالیت گرفته‌اید، وقت آن است که روش گذراندن سربازی دانش‌بنیان را با هم مرور کنیم.

شرایط گرفتن امریه در شرکت‌های دانش‌بنیان چگونه است؟

در صورتی که شما متقاضی استفاده از تسهیلات سرباز امریه در شرکت دانش بنیان هستید باید در آن شرکت به عنوان نیروی رسمی در حال فعالیت باشید. به طوری که در شرایط استفاده از این تسهیلات دارا بودن حداقل 3 ماه بیمه برای افراد متقاضی الزامی است.

در این صورت شما با دارا بودن این شرط وارد بخش محاسبه امتیاز و تایید صلاحیت فردی و شرکتی خواهید شد. البته هر شرکتی نمی‌تواند از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی استفاده کند و باید یک سری شرایط را داشته باشد که در بخش‌های دیگر به آنها اشاره می‌کنیم.

اما معمولا مراحل گرفتن امریه دانش‌بنیان به صورت زیر است:

1: قبل از هر چیزی باید گفت افرادی که فارغ‌التحصیل یکی از رشته‌های پزشکی هستند، باید قید استفاده از این نوع تسهیلات را بزنند. خوب به هر حال قرار نیست همیشه و همه جا هوای این سوگلی‌ها را داشته باشند!

2: مورد دیگر این است که اگر خود شما نیز فارغ‌التحصیل مقاطع زیر لیسانس هستید، باید قید این مورد را بزنید. چرا که صرفا افراد دارای مدارک کارشناسی به بالاتر می‌‌توانند از آن استفاده کنند.

3:  از همه مهم‌تر آنکه نباید غیبت داشته باشید. اینجاست که می‌توان فهمید افرادی که به امید خرید سربازی غیبت کردند، تا چه اندازه ضرر کرده‌اند! البته در صورت غیبت موجه هم می‌توانید درخواست توجیه غیبت بزنید که فرایند کمی پیچیده خواهد شد. 

4: نکته دیگر همانطور که گفته شد باید حداقل به مدت سه ماه در شرکت دانش بنیان فعالیت داشته و لیست بیمه برای شما رد شده باشد. بنابراین از ارسال لیست بیمه خود مطمئن شوید.

در اینگونه موارد برای اطلاع از جزئیات می‌توانید با سامانه پاسخگویی مکتوب معاونت علمی و فناوری به آدرس CRM.isti.ir و یا به صورت تلفنی با مشاور نظام وظیفه تخصصی مشورت کنید. 

 در صورتی که شرایط اولیه را دارید و با شرکت خود نیز برای نحوه خدمت و میزان حقوق و دستمزد توافق رسیدید، زمان آن است که نسبت به ارسال و بارگذاری مدارک و مستندات خود در سامانه سینا برای بنیاد ملی نخبگان اقدام کنید. سپس باید بتوانید امتیازات لازم را کسب کنید.

امیتازبندی امریه دانش بنیان به چه صورت است؟ 

امتیازات به دو بخش امتیازات علمی و فناورانه تقسیم‌بندی می‌شود که لازم است حداقل از این امتیازها 80 امتیاز را کسب کنید. امتیازهای فناورانه را می‌توانید از جدول امتیاز فناورانه موجود در سایت دانش بنیان حساب کنید.

بخش اول شامل معدل فرد که بر اساس محل تحصیل و رشته فرد تعدیل شده و بخش دوم شامل امتیازهای فناورانه شامل سمت در شرکت و مدت زمان فعالیت در شرکت و برخی موارد دیگر است. 

در صورتی که در هر بخش علمی و فناوری فعالیتی داشته‌اید لازم است در سامانه سینا اطلاعات آن را تکمیل کنید و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید و سپس درخواست خود را ارسال نمایید.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های این سامانه جهت تکمیل اطلاعات، بخش مربوط به اطلاعات شرکت دانش بنیان بوده که لازم است روزمه و فعالیت فرد در شرکت در سربرگ مربوطه تهیه و بعد از مهر و امضا اسکن شده و در سامانه بارگذاری شود.

در کاربرگ شرکت، علاوه بر درج اطلاعات کاری اجازه می‌دهد از سهمیه شرکت برای جذب شما به عنوان سرباز امریه یا سرباز فناور استفاده گردد. نکته حایز اهمیت در رابطه با امتیاز علمی هم بد نیست در اینجا گفته شود که امتیاز علمی ممکن است برای افرادی که معدل خوبی نداشته باشند در مجموع منفی شود. در این صورت این امتیاز صفر حساب شده و با امتیاز فناور جمع خواهد شد. 

شرکت نیز باید برای استفاده از این تسهیلات علاوه بر دانش بنیان بودن، دارای اظهارنامه مالیاتی بوده و در اظهارنامه مالیاتی خود حداقل 100 میلیون فروش داشته باشد. 

در نهایت بعد از آنکه مدارک توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین بنیاد ملی نخبگان تایید شد، شرکت لازم است تعهداتی را مبنی بر واریز حقوق و بیمه شما در طول دوران خدمت ارائه داده و در سامانه تینت (سامانه مدیریت و نظارت سرباز امریه) بارگذاری کند.

در صورتی که شرکت شما اظهارنامه مالیات مستقیم ندارد خوب است بدانید که در شیوه‌نامه اخیر اعلام شده در صورتی که لیست بیمه شرکت حداقل 20 نفر باشد یا گزارش آخرین معاملات فصلی شما حداقل به 50 میلیون تومان رسیده باشد، باز هم می‌توانید برای تسهیلات امریه اقدام کنید.

بد نیست به یک نکته اساسی اشاره کنیم، شما باید با توجه به زمان‌بندی اعلام شده در هر اعزام در سایت دانش بنیان اطلاعات خود را در سامانه سینا تکمیل کنید و برگ سبز خودتان را هم در صورتی که در لیست اعزامی قرار گرفتید دو ماه قبل از اعزام از طریق همین سامانه تینت به معاونت علمی تحویل دهید.

بعد از تایید تمام مراحل، نوبت گذراندن دوران شیرینی آموزشی در پادگان فرا می‌رسد که بعد از آن از طریق نزاجا به معاونت علمی و فناوری رییس جمهور معرفی می‌شوید و سپس باید به مدت 22 ماه به طور تمام وقت در خدمت شرکت خود باشید.

اما آخرین و مهم‌ترین نکته، بعد از تایید امریه و در حین اعزام به خدمت باید اطمینان حاصل کنید که شرکت مربوطه هزینه آموزشی شما را به حساب نیروهای مسلح واریز کرده باشد.

این موضوع از طریق کارگزار معتمد معاونت علمی به حساب ستاد کل واریز می‌گردد. در غیر اینصورت در حین آموزشی، لغو امریه خواهید شد و باید ادامه خدمت را در پادگان سپری کنید!

حقوق امریه دانش‌ بنیان چقدر است؟

یک سرباز امریه حقوقی که دریافت خواهد کرد کاملا مشابه حقوق سرباز عادی است. به عبارتی در صورتی که حقوق فرد امریه در شرکت بیش از حقوق مصوب ستاد کل نیروهای مسلح باشد، غیر قانونی است و معاونت در این مسائل با شرکت برخورد خواهد کرد.

البته ناگفته نماند که این حقوق آنچنان نیست که بتوانید بر روی آن زیاد حساب باز کنید. اما باز هم می‌توانید برای هزینه رفت‌وآمد و برخی موارد دیگر روی آن حساب باز کنید. این حقوق بستگی به موارد مختلفی مانند مدرک تحصیلی و محل خدمت دارد و در صورت تاهل و یا دارا بودن فرزند افزایش خواهد یافت.

به هر حال در صورتی که به صورت امریه در حال خدمت هستید فراموش نکنید که شما همچنان سرباز هستید و در بسیاری از موارد از جمله حقوق و مزایا، خروج از کشور و رعایت اصول کلی مانند سربازان عادی با شما رفتار خواهد شد.

همانطور که گفته شد حقوق اصلی سرباز نیز بسته به اینکه شما چه مدرکی دارید، اندکی تفاوت خواهد داشت. بنابراین بسته به مدرک افراد، حقوق سرباز امریه دانش‌بنیان نیز متفاوت خواهد بود. اما به طور معمول این مقدار بین 500 الی 600 هزار تومان است که هر سال این مبلغ اندکی تغییر خواهد کرد.

امریه دانش بنیان؛ شرایط استفاده از تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش‌بنیان چگونه است؟ 

از طرفی، شرکت مربوطه موظف است تا بیمه شما را با توجه به نرخ‌های بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح پرداخت کند. به این صورت که در همان ابتدای کار شرکت به صورت یک چک مبلغ بیمه فرد را برای معاونت علمی و فناوری واریز نموده تا امور بیمه شما مستقیم از طریق معاونت علمی و فناوری پیگیری شود.

ضمن آنکه حقوق دریافتی نیز از جانب شرکت پرداخت خواهد شد، با این تفاوت که معمولا میزان و دستورالعمل آن توسط ستاد کل نیروهای مسلح تعیین می‌شود.

آیا سرباز امریه می‌تواند از کسری خدمت خود استفاده کند؟

سرباز امریه در صورت موافقت شرکت خود و همچنین معاونت علمی و فناوری می‌تواند از برخی کسری‌ها از جمله کسری ایثارگری، بسیج و کسری پروژه استفاده کند.

با این حال در صورتی که فرد کسری پروژه از ارگانی جز نزاجا (نیروی زمینی ارتش) داشته باشد، استفاده از این کسری دشوار و حتی نشدنی خواهد بود. به نحوی که فرد بین امریه شدن در شرکت دانش بنیان و استفاده از کسری پروژه از ارگان‌های جز نزاجا باید یکی را انتخاب نماید.

 اگه قصد دارید اطلاعات بیشتری هم از افرادی که مثل شما درگیر این موضوع هستند بدست آورید می‌تواید در گروه سربازان امریه دانش بنیان عضو شده و سوالات خودتان را بپرسید یا کانال تلگرام امریه دانش بنیان (amriye_fanavar) را دنبال کنید.

پروژه جایگزین خدمت در صنایع دفاعی و کشوری یا شرکت‌های دانش‌بنیان

خوب به سراغ قسمت جالب و شیرین داستان برویم. پروژه جایگزین خدمت به نوعی یک درجه بالاتر از امریه بوده و نیاز است که شما دارای رزومه بهتر و به اصطلاح آورده بیشتری در چنته داشته باشید. در این حالت نیز باید مراحل ابتدایی ذکر شده برای گرفتن امریه را دوباره بپیمایید. با این حال، برخی نکات مهم در این خصوص وجود دارد از جمله:

 •      بعد از ارسال مدارک و مستندات از طریق سامانه سینا، شما باید بتوانید امتیاز لازم را کسب کنید. این امتیاز برای افراد کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب برابر با 110 و 120 امتیاز خواهد بود.
 •      امتیازات شامل امتیازات علمی و فناورانه خواهد بود که حداقل 60 امتیاز آن باید از فناور باشد و  مصادیق گفته شده در بخش امتیازهای سرباز امریه، در اینجا نیز کاملا تطبیق خواهد داشت. می تونید از اینجا اطلاعات دقیق‌تری هم پیدا کنید.
 •      بعد از آنکه شما توانستید تایید بنیاد ملی نخبگان را بگیرید، به دانشگاه دفاع ملی معرفی خواهید شد و از آن طریق می‌توانید پروژه مورد نظر خود را درصنایع دفاعی و کشوری یا شرکت خود انجام دهید.
 •     مدت زمان انجام پروژه به مدت 14 ماه بوده و شما در طول این مدت نیاز است که گزارش پیشرفت کار خود را برای دانشگاه دفاع ملی ارسال کنید.
 •  اما بخش اصلی داستان اینجاست که از میان تمامی این پروژها، بخشی به شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص دارد که درصورتی که حداقل امتیاز 300 را کسب کرده باشید و توسط معاونت علمی و فناوری در سامانه تینت نیز تایید شوید. 

بد نیست بدانید که هم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هم ستاد کل نیروهای مسلح بر مراحل مختلف امریه و پروژه جایگزین خدمت کاملا نظارت خواهند کرد.

به عنوان مثال، شما چه در قالب سرباز امریه و چه پروژه جایگزین خدمت، باید هر چند وقت یکبار گزارش کار خود را ارسال کنید. ضمن آنکه معمولا به روش‌های مختلف از روند انجام فعالیت شما بازدید به عمل خواهد آمد.

شرایط شرکت دانش‌بنیان برای استفاده از تسهیلات نظام وظیفه

قبلا اشاره کردیم که نمی‌توان هر شرکت دانش‌بنیانی را برای استفاده از تسهیلات سربازی فناور انتخاب کرد. برخی اوقات امکان دارد که خود این شرکت‌ها نیز از این موضوع اطلاع نداشته باشند. به طور کل باید شرایط زیر را داشته باشند.

1: دانش‌بنیان بودن شرکت باید به تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده باشد. البته در صورتی که می خواهید پروژه جایگزین خدمت در صنایع دفاعی و کشوری انجام دهید، خلاق بودن شرکت و یا استقرار در مراکز رشد، پارکهای علم و فناوری و یا شتابدهنده‌های کسب‌وکار نیز پذیرفته خواهد شد.

2: شرکت مربوطه باید دارای اظهارنامه مالیاتی باشد و در غیراینصورت نمی‌توانید سربازی خود را در آنجا بگذرانید.

3:  براساس اظهارنامه مالیاتی شرکت مذکور باید توانسته باشد فروش کالا یا خدمات تولیدی را به میزان 100 میلیون تومان رسانده باشد. البته این شرط در صورتی که می خواهید صرفا پروژه جایگزین خدمت در صنایع دفاعی و کشوری انجام دهید لحاظ نخواهد شد.

لازم به ذکره که اگه می‌خواهید امریه بگیرید و اظهارنامه مالیاتی ندارید در صورتی که میزان آخرین معاملات فصلی شرکت به 50 میلیون تومان رسیده باشه و یا لیست بیمه شما 20 نفر باشه هم می‌تونید امریه جذب کنید.

4: یک تبصره برای فروش شرکت وجود دارد و آن اینکه هر شرکتی که 600 میلیون تومان فروش داشته یا آنکه 10 نفر را استخدام کند، می‌تواند یک نفر را معرفی کند. حداکثر ظرفیت برای امریه شرکت‌ها در سال 3 نفر و پروژه در صنایع دفاعی و کشوری 10 نفر خواهد بود.

اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری هم از افرادی که مثل شما درگیر این موضوع هستند بدست بیارید، می تونید در گروه گروه سربازان فناور دانش بنیان عضو شده و سوال خودتان را بپرسید یا کانال تلگرام پروژه فناور (projeh_fanavar) را دنبال کنید.

مشاوره سربازی دانش‌بنیان 

به مراحل مختلف و شرایط اعطای تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کردیم. اما قطعا شما بهتر اطلاع دارید که فرایندها و اقدامات مربوط به نظام وظیفه و سربازی تا چه اندازه دارای پیچیدگی است.

بنابراین در حین انجام کار بسیاری از موارد و مسائل را باید به صورت کیس به کیس بررسی کرد. از همین رو بسیاری از افراد در این زمینه به دنبال استفاده از مشاوره امریه سربازی بوده تا بهتر بتوانند فرایند مربوطه را طی کنند.

ضمن آنکه بسیاری از شرکت‌های مذکور به دنبال استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده در خصوص سربازی هستند تا بتوانند با از نیروی کار ارزان استفاده کنند.

الوبیزنس به عنوان کارگزار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بحث مشاوره رایگان شرکت‌های دانش‌بنیان، این امکان را فراهم آورده تا شما بتوانید به صورت رایگان در این زمینه مشاوره دریافت کنید. 

نشست‌های مشاوره تخصصی سربازی شرکت‌های دانش‌بنیان را از دست ندهید! 

به علت درخواست زیادی از مخاطبان، ما در الوبیزنس تصمیم گرفته‌ایم تا علاوه بر مشاوره تلفنی و حضوری، اقدام به برگزاری نشست‌های تخصصی در خصوص سربازی شرکت‌های دانش‌بنیان کنیم.

مخاطبان این نشست‌ها می‌توانند مسئولان و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان یا افراد متقاضی برای گرفتن پروژه جایگزین خدمت و گرفتن امریه در این شرکت‌ها باشند.

نشست‌ها به صورت دوره‌ای بوده و علاوه بر تهران در استان‌های مختلف کشور نیز برگزار می‌گردد تا تمام متقاضیان بتوانند دسترسی یکسانی به این خدمات داشته باشند.

 ضمن آنکه در ادامه این نشست‌ها در سایر استان‌ها و مراکز مهم برگزار می‌شود. مشاوران ما در این رویدادها از افراد خبره حوزه نظام وظیفه تخصصی هستند که می‌توانید رزومه و سابقه آنها در صفحه اختصاصی‌شان مشاهده کنید.

برای شرکت در هر کدام از نشست‌ها می‌توانید بر روی ثبت نام در رویدار کلیک کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال با همکاران ما تماس بگیرید. 

 

ردیف عنوان نشست  زمان و مکان برگزاری ثبت نام در رویداد 
 1 نظام وظیفه تخصصی در شرکت‌های دانش‌بنیان

5 آذر ماه 1398

اصفهان، شتابدهنده هاب اصفهان

اتمام رویداد 
 2 امریه و پروژه جایگزین خدمت در شرکت‌های دانش‌بنیان

چهارشنبه 27 آذر ساعت 10 الی 13 

تهران میدان ونک، بزرگراه شهید حقانی، نرسیده به چهار راه جهان کودک

پلاک ۴۰ ساختمان مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علامه طباطبائی ، طبقه منفی یک خانه رویداد خرد

اتمام رویداد
 3 تسهیلات نظام وظیفه تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان (مرکز رشد بازی‌سازی و هاب)

دوشنبه 2 دی ماه 1398

تهران ولنجک بلوار دانشجو دانشگاه شهید بهشتی بالاتر از مسجد الزهرا شرکت هاب 

اتمام رویداد 
4 نسشت نظام وظیفه دانش‌بنیان پارک علم و فناوری قم

چهارشنبه 4 دی ماه 1398 ساعت 10 تا 12 

قم پردیسان بلوار دانشگاه ابتدای بلوار مولوی 

اتمام رویداد
4 نشست سربازی دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری البرز

یکشنبه 8 دی ماه 1398 ساعت 10 تا 13

کیلومتر 5 آزادراه کرج - قزوین، خروجی کمالشهر - میدان علم و فناوری، خیابان شهدای جهاددانشگاهی، پارک علم و فناوری البرز 

اتمام رویداد 
5 تسهیلات نظام وظیفه شرکت‌های دانش‌بنیان مازندران

11 دی ماه ساعت 9 تا 12 

ساری خیابان طبرستان میدان شهید شیراوژن (دانشجو) ساختمان پارک علم و فناوری مازندران 

اتمام رویداد
6 رویداد سربازی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان

پنج‌شنبه 12 دی پنج‌شنبه ساعت 10 تا 12 

زاهدان، بلوار دانشجو، مقابل داشجو 4، مجتمع فناوری پارک علم و فناوری 

اتمام رویداد
6 نشست تسهیلات نظام وظیفه تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان یزد

چهارشنبه 18 دی 98 ساعت 8 تا 10 

یزد خیابان مطهری پارک علم و فناوری

اتمام رویداد 
7 نشست پارک علم و فناوی تحصیلات تکمیلی زنجان 1

شنبه 21 دی 98 ساعت 14 تا 16 

زنجان- بلوار استاد ثبوتی- خیابان پارک علم و فناوری- ساختمان پارک علم و
فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان

اتمام رویداد 
8 تسهیلات نظام وظیفه پارک علم و فناوری زنجان 2

یکشنبه 22 دی 98 ساعت 10 تا 12

زنجان-میدان پروین اعتصامی - بلوار پروین اعتصامی-خیابان وحی- پارک علم و فناوری استان زنجان

اتمام رویداد 
9 نشست سربازی پارک علم و فناوری خوزستان

چهارشنبه 25 دی 98 ساعت 14 تا 17 

اهواز، امانیه، خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات پلاک 95

اتمام رویداد 
10 تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش‌بنیان گیلان 

پنج‌شنبه 26 دی ماه 98 ساعت 10:30 تا 13 

رشت، بلوار شهید بهشتی، میدان انتظام، مجتمع اداری استان، پارک علم و فناوری 

اتمام رویداد 
11 تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش‌بنیان سمنان

سه‎ شنبه 29 بهمن 98 ساعت 14 تا 16

شاهرود، بلوار دانشگاه، میدان هفت تیر، پارک علم و فناوری استان سمنان

اتمام رویداد 
12 نشست سربازی تخصصی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری 

چهارشنبه 16 بهمن 98 ساعت 13:30 تا 16

تهران میدان ونک، خیابان ملاصدار، خیابان شیخ بهایی شمالی، خیابان لادن، پلاک 20

اتمام رویداد 
13 تسهیلات نظام وظیفه پارک فناوری پردیس

شنبه 19 بهمن 98 ساعت 9 الی 11 

پردیس، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس

اتمام رویداد
14 تسهیلات سربازی مرکز رشد سازمان پژوهش‌های صنعتی

یکشنبه 20 بهمن 98 ساعت 9 تا 11 

تهران، بزرگراه آزادگان، شمال به جنوب، احمدآباد مستوفی، بعد از میدان پارسا، انتهای خیابان انقلاب، خیابان شهید احسانی راد 

اتمام رویداد 
15 نشست تسهیلات سربازی پارک تربیت مدرس 

دوشنبه 5 اسفند 98 ساعت 14 تا 16 

تهران، کارگر شمالی، خیابان اشراقی، خیابان هیات پلاک 15 

به تعویق افتاد
16 تسهیلات نظام وظیفه پارک فناوری بندرعباس

سه‌شنبه 6 اسفند 98 ساعت 10 الی 12 

بندرعباس، خیابان آیت‌الله غفاری، ساختمان دانشگاه هرمزگان، طبقه دوم مرکز رشد

به تعویق افتاد 
17 نشست تسهیلات نظام وظیفه اراک 

شنبه 3 اسفند 98، ساعت 9:30 تا 12 

اراک، بلوار شهید قدوسی، مرکز رشد واحدهای فناوری 

اتمام رویداد
18 تسهیلات نظام وظیفه دانش‌بنیان (در معاونت علمی ریاست جمهوری)

برای مشاهده آنلاین رویداد نام و نام خانوادگی خود را به 09357520641 ارسال کنید.

امکان حضور آنلاین
19 نشست تسهیلات سربازی مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت 

دوشنبه 12 اسفند 98، ساعت 13 تا 15:30 

تهران، رسالت، خیابان هنگام، خیابان دانشگاه، دانشگاه علم و صنعت سالن شهید بهرامی 

اتمام
20 وبینار پرسش و پاسخ سربازی در شرکت‌های دانش بنیان 

سه‌شنبه 26 فروردین 1399 ساعت 10 

آدرس وبینار lms.nimael.com

اتمام
21 وبینار تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش بنیان 

قزوین، 8 مهر ماه ساعت 14 

اتمام رویداد
22 وبینار تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش بنیان 

اصفهان 13 مهر ساعت 11 

اتمام رویداد 
23 وبینار تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش بنیان 

کرمانشاه 14 مهر ساعت 11 

اتمام رویداد
24 وبینار تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش بنیان  سمنان 16 مهر ساعت 15  اتمام رویداد 
25 وبینار تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش بنیان  اردبیل 22 مهر ساعت 15  حضور آنلاین 
26 وبینار تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش بنیان  گلستان 11 آبان ساعت 15 حضور آنلاین
30 وبینار تسهیلات سربازی شرکت های دانش بنیان هرمزگان 28 مهرماه ساعت 15  حضور آنلاین

 

مشاوران مرتبط
حمیدرضا ملاشاهی - کارشناس تسهیلات امریه سربازی و پروژه دانش بنیان
حمیدرضا ملاشاهی
کارشناس تسهیلات امریه سربازی و پروژه دانش بنیان

حمیدرضا مللاشاهی، مشاور و کارشناس استفاده از تسهیلات سربازی دانش‌بنیان در دو بخش امریه و پروژه جایگزین خدمت

درخواست مشاوره هر دقیقه 2,000 تومان
بیشتر
 • سوال خودتون رو به با جزئیات کامل مطرح کنید تا مشاوران برتر الوبیزنس به اونها جواب بدهند

 • با سلام و وقت بخیر
  مواردی مثل مدت زمان بیمه در شرکت، عضو هیئت مدیره بودن و فروش شرکت آیا فقط به بعد از اینکه دانش بنیان شده حساب می‌شود یا قبل اینکه دانش بنیان بوده هم قابل قبول هست؟
  برای مثال من در شرکتی از سال ۹۸ مشغول به فعالیت هست و همون شرکت در سال ۹۹ دانش بنیان شده.
  تشکر

 • سلام، سوابق افراد در شرکتی که قبلا دانش بنیان نبوده به شرط اینکه در حال حاضر دانش بنیان باشد، قابل محاسبه خواهد بود.

 • با سلام و وقت بخیر
  امکانا به صورت آیتم وار به سؤالات ذیل پاسخ دهید:
  1- ببخشید بنده حدودا 4 ماه کسری خدمت ایثارگری ارتش (جبهه پدر) شاملشم میشه و با توجه به اینکه تقاضای امریه در شرکت دانش بنیان را داده ام و الان تاییدیه اولیه بنیاد نخبگان را کسب نمودم، ایا میتوانم از این 4 ماه کسری نیز بهره ببرم؟
  2- در صورت مثبت بودن پاسخ سؤال 1 بنده بایستی کی مدارک را ارائه بدم؟
  3- من از سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا سؤال کردم و گفتند در صورتیکه شما سرباز محسوب بشید می توانید گواهی کسری ایثارگری بگیرید و در حال حاضر که شما سرباز محسوب نمیشید امکان ارائه این گواهی برای شما وجود ندارد، آیا زمانیکه من به صورت امریه در شرکت دانش بنیان مشغول به فعالیت هستم، می توانم در حین خدمت نیز گواهی کسری ایثارگری را ارائه بدم و مدت فعالیتم به صورت سرباز فناور در شرکت دانش بنیان را از 24 ماه به 20 ماه کاهش بدهم؟
  با احترام فراوان

 • باسلام، استفاده از کسری ایثارگری منوط به موافقت شرکت با این امر می‌باشد، در ابنصورت و در صورت ارائه مدارک ایثارگری قابل پیگیری می‌باشد.

 • سلام و ارادت
  عزیزانی که کلیه شرائط امریه دانش بنیان را دارند و سه ماه بیمه را نیز دارند ( در لیست بیمه شرکت دانش بنیان قرار گرفته اند)و سه ماه دیگر به آموزشی اعزام می شوند با ید تا قبل از اعزام حقوق دریافت کنند؟
  ممنون
  پالهنگ

 • سلام، فرد متقاضی می‌بایست سه ماه اخیر سابقه بیمه تمام وقت در شرکت دانش بنیان داشته باشد و طبیعتا حقوق دریافت کند، تنها پرداخت بیمه و حقوق دو ماه آموزشی برعهده نیروهای مسلح می‌باشد.

 • افرادی که به عنوان امریه در شرکت دانش بنیان پذیرش می‌شوند، در کدام ارگان نظامی آموزش می‌بینند؟

 • افراد امریه در شرکت دانش بنیان در پادگان شهدای وظیفه 01 نیروی زمینی ارتش دوران اموزشی را سپری خواهند کرد.

 • افرادی که دارای کسری یا سابقه خدمت قبلی هستند، می‌توانند در شرکت دانش بنیان امریه شوند؟

 • در صورتی که مجموع کسری و خدمت قبلی افراد بیش از 12 ماه باشد، می توانند ادامه خدمت خود را در شرکت دانش بنیان انجام دهند.
  البته در صورتی که افراد دارای کسری ایثارگری و یا فرزند و یا پروژه کسری در نیروی زمینی ارتش باشند و میزان کسری انها نیز کمتر از 12 ماه باشد نیز می توانند در شرکت دانش بنیان امریه شوند.
  همچنین افرادی که کسری پروژه کمتر از 12 ماه از ارگان هایی به جز نزاجا دارند برای دریافت امریه دانش بنیان ملزم به دریافت عدم پذیرش از آن ارگانها می باشند و بعد از دریافت عدم پذیرش می توانند درخواست امریه خود را ارسال کنند.

 • شرکتها و موسسات دانش بنیان از چه طریقی می‌توانند سرباز جذب نمایند؟

 • جذب و استخدام سربازان بر عهده شرکت دانش بنیان می باشد و صرفا افراد فعال در شرکتهای دانش بنیان که حداقل سه ماه بیمه در شرکت دارند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

 • تسهیلات نظام وظیفه تخصصی ارائه شده به شرکتهای دانش بنیان با هدف ماندگاری بنیانگذاران و اعضای فعلی شرکتهای دانش بنیان ایجاد گردیده است. به عبارتی افرادی می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند که در حال حاضر در شرکت دانش بنیان فعال می باشند و مشمول خدمت نظام وظیفه می باشند.
  شرکتهای دانش بنیان برای معرفی افراد خود به منظور استفاده از این تسهیلات لازم است از طریق سامانه سینا اقدام نمایند.
  به نحوی که افراد مشمول می توانند از طریق سامانه سینا (Sina.bmn.ir) درخواست خود را برای امریه در شرکت دانش بنیان و یا انجام پروژه جایگزین خدمت در شرکت دانش بنیان و یا در صنایع دفاعی و کشوری ارائه دهند.