درحال بارگذاری ...
مشاوره اقتصادی حضوری، تلفنی و حتی رایگان

چرا به مشاوره اقتصادی نیاز داریم؟ 

در فرهنگ ایرانی ضرب‌المثل‌ها و اشعار زیادی برای مشورت با دیگران وجود دارد که بارزترین آنها در همان ضرب‌لمثل معروف «چند پیراهن بیشتر از تو پاره کرده» تجلی پیدا می‌کند.

هر فردی در امورات شخصی خود ممکن است بارها با خانواده، دوستان، آشنایان یا روانشناسان و متخصصان مختلف مشورت کند. اما سوال این است که در عرصه کسب‌وکار چگونه می‌توان مشاوره اقتصادی گرفت؟ 

امروزه حتی روش‌های مختلفی به صورت تلفنی، حضوری، آنلاین یا حتی رایگان برای این کار وجود دارد. این در حالی است که بسیاری از فعالان اقتصادی هنوز نسبت به دریافت مشاوره اقتصادی و روش‌های مختلف آن بی‌اطلاع هستند.

بسیاری از آنها تمایل دارند تا سوالات خود را از دوستان و نزدیکان خود بپرسند. برخی دیگر ممکن است حتی به مشاوره کسب‌وکار اعتقادی نداشته باشند. این در حالی است که دلایل زیادی وجود دارد برای آنکه به یک مشاور اقتصادی رجوع کنیم. از جمله آنکه: 

 • یک مشاور اقتصادی خوب به ما کمک می‌کند تا از ضرر و زیان‌های احتمالی کسب‌وکار سا سرمایه‌گذاری شخصی جلوگیری کنیم. به عنوان مثال، ممکن است یک مشاور مالیاتی شرکتی را از پرداخت جریمه چند میلیاردی نجات دهد. البته این موضوع بسیار بستگی دارد که چه زمان به وی مراجعه کنیم. گاهی اوقات امکان دارد که گرفتن مشاوره همانند نوش‌داروی بعد از مرگ سهراب باشد. 
 • برخی اوقات امکان دارد یک شرکت قصد توسعه فعالیت خود را داشته اما مدیران آن نمی‌دانند از چه طریقی باید این کار را انجام داد یا آنکه آنها تمایل دارند تا روش‌های درآمدزایی خود را توسعه دهند. مشاوره اقتصادی کسب‌وکار می‌تواند در افزایش فروش یا انواع سرمایه‌گذاری‌ به کسب‌وکارها کمک کند. بدین ترتیب خروجی آن بازدهی بیشتر و افزایش سود خواهد بود.
 • بهبود فرایندها و روش‌های انجام کار در یک کسب‌وکار، یکی دیگر از مزایای استفاده از خدمات مشاوره اقتصادی است. ممکن است روند انجام یک کار در یک شرکت به لحاظ قانونی یا فرایندی درست نباشد که مشاور اقتصادی با توجه به تجربه‌ای که دارد می‌تواند آن را اصلاح کند. 
 • برخی اوقات مشکلات اقتصادی باعث می‌شود تا سازمان‌ها و کسب‌وکارهای مختلف درگیر مشکلاتی شوند که حل آنها به روش‌های عادی امکان‌پذیر نخواهد بود. برخی از این مسائل پیچ‌های خطرناکی هستند که ممکن است حتی حیات سازمان را نیز با خطر مواجه کند. مشاور کمک می‌کند تا با بهترین و کم‌هزینه‌ترین روش اینگونه مسائل حل شود. 

مشاور اقتصادی کیست؟ 

 برای افرادی که به دنبال گرفتن مشاوره اقتصادی تلفنی، آنلاین، حضوری یا رایگان هستند، اولین سوال این است که اساسا مشاور اقتصادی چه فردی است و از کجا می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد؟ در پاسخ باید گفت چنین افرادی ممکن است از ویژگی‌های مختلفی برخوردار بوده و جایگاه‌های متفاوتی نسبت به یکدیگر داشته باشند.

از طرفی مشکلات و مسائلی که با آنها درگیر هستیم، تا حد زیادی تعیین می‌کند که چه فردی بهترین مشاور اقتصادی برای ما خواهد بود. برخی اوقات امکان دارد یک فعال بازار سرمایه یا حتی یک استاد دانشگاه بهترین گزینه برای دریافت یک مشاوره اقتصادی خوب باشند. با این حال، مشاوران اقتصادی معمولا در چندین دسته جای می‌‌‌گیرند: 

 فعالان اقتصادی: همیشه افرادی که به صورت عملیاتی درگیر مسائل مختلف مربوط به کسب‌وکار هستند، بهتر از چم‌وخم کارها اطلاع دارند. برخی از آنها که قدرت تحلیل و ارزیابی خوبی دارند، معمولا مشاوران اقتصادی خوبی خواهند شد.

این افراد چون خودشان به نوعی دستی بر آتش دارند، بهتر می‌توانند در تشخیص فرصت‌ها یا رفع تهدیدات به ما کمک کنند. هر چند ممکن است برخی از آنها به علت حس رقابت، تمایلی برای انجام این کار نداشته باشند. 

افراد آکادمیک و دانشگاهی: جستجو، تحقیق و پژوهش باعث می‌شود تا انسان نسبت به ابعاد مختلف یک موضوع تسلط پیدا کند، روش‌های علمی حل مساله را یاد بگیرد و برای آنها راه‌حل‌های منطقی ارائه بدهد.

بسیاری تمایل دارند تا از اساتید دانشگاه، مدرسان و پژوهشگران، افرادی را به عنوان مشاور اقتصادی برگزینند. این افراد غالبا تحلیل‌های خوبی از مسائل ارائه می‌دهند، با این حال برخی اعتقاد دارند که نداشتن تجربه عملی قابل‌توجه، پاشنه‌آشیل آنها محسوب می‌شود. 

دوستان و آشنایان: این گروه غالبا در دسترس‌ترین و ارزان‌ترین روش برای گرفتن مشاوره اقتصادی محسوب می‌شوند. همانگونه که ما در بسیاری از امورات شخصی ابتدا نظر دوستان و نزدیکان خود را می‌گیریم، در فعالیت‌های اقتصادی نیز این روند معمولا وجود دارد.

با وجود هزینه کم و دسترسی آسان، اما باید گفت همیشه آسان‌ترین روش بهترین روش نخواهد بود. چرا که بسیاری از این افراد فاقد تجربه لازم در ارائه مشورت‌های تخصصی هستند. 

مشاوران تخصصی: باید قبول کرد که مشاوره هم یک شغل تخصصی است. همانطور که روانشناسان در مسائل شخصی و عاطفی به ما کمک می‌کنند، مشاوران اقتصادی نیز در مسائل و مشکلات مربوط به کسب‌وکار ما را یاری می‌دهند.

بنابراین برخی از افراد به صورت حرفه‌ای و تخصصی حرفه مشاوره اقتصادی را برای خود برمی‌گزینند. آنها ممکن است به واسطه چندین سال سابقه، تجربه و اطلاعاتی که در این زمینه دارند، به این حرفه ورود پیدا کرده باشند. 

 وظایف مشاور اقتصادی چیست؟ 

هر شغلی طبعا دارای یک شرح شغل است. شرح شغلی که مشخص می‌کند فرد شاغل باید چه وظایفی انجام دهد، چه اختیاراتی برای انجام آنها داشته و از همه مهم‌تر چه مسئولیت‌هایی بر عهده دارد. بر همین مبنا یک مشاور اقتصادی نیز وظایف متعددی بر عهده دارد که البته این وظایف در تمام موارد ممکن است وجود نداشته باشد.

چنین فردی می‌تواند در بسیاری از حوزه‌ها به ما کمک کند، بنابراین شرح شغل وی نیز می‌تواند بسیار متفاوت باشد. اما به طور کل فهرست زیر می‌‌تواند چک لیستی از شرح وظایف یک مشاور اقتصادی باشد: 

 • بتواند بهترین و سودآورترین فرصت‌های اقتصادی را شناسایی و نسبت به فعالیت و سرمایه‌گذاری در آن حوزه‌ها تسلط داشته و آنها را معرفی کند. 
 • با مفاهم مختلف کسب‌وکار در زمینه‌های مختلف خصوصا در زمینه تامین مالی و سرمایه‌گذاری آشنا و در این خصوص راه‌حل‌های تخصصی ارائه دهد. 
 • برای مسائل و مشکلات مالی و اقتصادی که کسب‌وکار با آن درگیر می‌شود، راه‌حل عملیاتی و نه صرفا کلی داشته باشد. 
 • بتواند طرح‌های اقتصادی زودبازده و سودآور را به مشتریان خود معرفی کند و در راه‌اندازی کسب‌وکار به آنها کمک کند. 
 • به بازارهای مختلف مالی مانند بازار طلا و ارز، بازار سرمایه، مسکن و سایر بازارها اشراف داشته و در خصوص بازدهی آنها تحلیل ارائه دهد. 
 • از چنین فردی انتظار می‌رود که ضررها و هزینه‌های غیرضرور کسب‌وکار را شناسایی و آنها را معرفی کند. 
 • با قوانین و مقررات مختلف در حوزه اقتصادی و همچنین فضای کلی کسب‌وکار کشور آشنایی کافی داشته تا بتواند افراد و کسب‌وکارها را راهنمایی کند.
 • با مفاهیم نوین کسب‌وکار در ایران مانند کسب‌وکارهای آنلاین و سرمایه‌گذاری در این حوزه آشنایی کامل داشته باشد. 

مشاور اقتصادی خوب فردی است که در یک حوزه تخصصی حداقل چندین سال سابقه فعالیت داشته و همچنین بتواند به خوبی مفاهیم را انتقال دهد.

چگونه یک مشاور اقتصادی خوب پیدا کنیم؟ 

علی‌رغم رشد و توسعه ارتباطات و تکنولوژی، هنوز برای بسیاری از افراد پیدا کردن یک مشاور اقتصادی خوب دغدغه‌ای اساسی محسوب می‌شود. این مشکل معمولا از دو ناحیه وجود دارد. نخست آنکه بسیاری از حوزه‌ها هستند که یافتن یک مشاور ذی‌صلاح در آن خصوص به سختی امکان‌پذیر است.

از طرفی دیگر برخی از حوزه‌ها، به علت وجود افراد و مراکز مختلف مشاوره، نمی‌توان به راحتی دست به انتخاب زد. یافتن یک مشاور اقتصادی خبره معمولا از طرق مختلفی امکان‌پذیر بوده که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر است: 

شرکت‌های مشاوره اقتصادی 

در چند سال اخیر و با رشد کسب‌وکارهای گوناگون در کشور به مرور شرکت‌های مشاوره زیادی نیز در زمینه‌های گوناگون کسب‌وکار شکل گرفتند. آنها با ارائه خدمات مشاوره‌ای در حوزه‌های مختلف به مشتریانشان سرویس می‌دهند و در قبال آن پولی را دریافت می‌کنند. برخی از شرکت‌های مشاوره اقتصادی در یک زمینه خاص مانند سرمایه‌گذاری، مالیات یا سایر زمینه‌های مشخص فعالیت می‌کنند.

برخی دیگر از آنها نیز در چندین حوزه مختلف فعالیت دارند. نحوه فعالیت آنها معمولا به صورت‌های مختلفی است. برخی از این شرکت‌ها از طریق همکاری با مشاوران مختلف، خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهند و برخی دیگر خود اقدام به این کار می‌کنند.

علی‌رغم رشد اینگونه شرکت‌ها در چند سال اخیر، اما معمولا هزینه بالا و فرایند طولانی برای دریافت مشاوره از معایب مهم آنها به شمار می‌رود. به همین دلیل بسیاری تمایل دارند تا از روش‌های مرسوم دیگر برای دریافت مشاوره اقتصادی کسب‌وکار استفاده کنند. 

مشاوره اقتصادی تلفنی و حضوری 

ماهیت مسائل اقتصادی به نحوی است که برخی از آنها به صورت تلفنی و پاره‌ای دیگر به صورت جلسات حضوری قابل حل است. از طرف دیگر، رشد سریع تغییر و تحولات این عرصه باعث شده تا افراد و شرکت‌ها در بسیاری از موارد نیاز به دریافت مشاوره فوری داشته باشند.

بنابراین نمی‌توانند وقت خود را صرف فرایندهای پیچیده و روندهای دریافت مشاوره کنند. طی چند سال اخیر رشد تکنولوژی باعث شده تا روش‌های زیادی برای ارائه خدمات مشاوره‌ کسب‌وکار به صورت‌های مختلف ایجاد شود که یکی از آنها استفاده از اپلیکیشن مشاوره کسب‌وکار است. 

مشاوره اقتصادی تلفنی، هم هزینه کمتری برای متقاضیان در بر دارد و هم فرایند انجام آن بسیار کوتاه و آسان است. از طرفی نباید نادیده بگیریم که دسترسی به مشاوران اقتصادی به صورت حضوری همیشه امکان‌پذیر نیست.

در اینجا مشاوره اقتصادی تلفنی به افراد کمک می‌کند تا در هر شهر و مکانی باشند بتوانند با افراد خبره به صورت تلفنی مسائل خود را مطرح کنند. به عنوان مثال، شما در حال حاضر می‌توانید در هر نقطه از ایران به خدمات مشاوره اقتصادی در تهران، اصفهان، تبریز یا هر شهر دیگر دسترسی داشته باشید. 

مشاوره اقتصادی در تهران، مشاوره اقتصادی در اصفهان، مشاوره اقتصادی در تبریز 

مشاوره اقتصادی آنلاین و حتی رایگان 

بسیاری از افراد هستند که تمایل دارند به صورت خانوادگی از خدمات یک مشاور حرفه‌ای بهره‌مند شوند. برای این افراد بسیار اهمیت دارد تا یک فرد خبره همواره در دسترس آنها باشد که سوالات و مسائل خود را در میان بگذارند. مشاوره اقتصادی آنلاین یا حتی تلفنی بهترین روش برای آنها است. 

مشاوره اقتصادی خانواده کمک می‌کند تا درآمد و هزینه‌‌های یک خانوار در مسیر درستی قرار گرفته و بتوانند با استفاده از روش‌های گوناگون میزان درآمدهای خود را افزایش و هزینه‌های خود را کاهش دهند. هر چند که به صورت حضوری نیز می‌توان از این خدمات استفاده کرد. اما بهترین روش برای این دسته از متقاضیان همان مشاوره اقتصادی آنلاین یا تلفنی خواهد بود. 

برای دریافت مشاوره اقتصادی آنلاین روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین آنها استفاده از پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌های مشاوره کسب‌وکار است. پلتفرم مشاوره کسب‌وکار الوبیزنس به عنوان اولین سامانه مشاوره کسب‌کار، این امکان را فراهم آورده تا افراد و کسب‌وکارها به صورت‌های مختلف تلفنی، حضوری با مشاوران خبره ایران در تمام زمینه‌های اقتصادی ارتباط برقرار کرده و مشورت بگیرند. 

چگونه یک مشاور مدیریت حرفه‌ای شویم؟

چگونه یک مشاور مدیریت حرفه‌ای شویم؟

مشاوره مدیریت یکی از پردرآمدترین مشاغل حرفه‌ای دنیا محسوب می‌شود که در ایران نیز چند سالی است مورد استقبال قرار گرفته و می‌توان آینده خوبی برای آن در نظر گرفت.

 • سوال خودتون رو به با جزئیات کامل مطرح کنید تا مشاوران برتر الوبیزنس به اونها جواب بدهند

 • حدود ۳ ماه است که در حال راه اندازی کارگاه تولید میوه خشک هستم و با تغییر شرایط دچار مشکل شده‌ام. حدودا ۲۰۰ میلیون تومن هزینه کردم و الان ۱۰ میلیون تومن برام باقی مونده.
  نمیدونم باید چه کار کنم.
  ۱. اگر کارگاه رو غیر فعال کنم: درامدی نخواهم داشت برای ادامه زندگی. و باید حتی دستگاه‌ها رو بفروشم. چون محل اجاره‌ای هست.
  ۲. اگر تولید رو ادامه بدم باید انبار کنم و چون مشکل در بازاریابی و فروش دارم هزینه انبارداری در سردخانه هم اضافه میشه. و سرمایه برای تامین هزینه مواد اولیه هم ندارم.
  ۳ اگر تولید رو متوقف کنم و بسته بندی انجام بدم باز هم مشکل فروش دارم. و تامین میوه خشک برای بسته بندی هزینه بالایی داره. از طرفی باز این کار هم نیازمند بازاریابی و فروش هست.
  ضمن اینکه به هیچ وجه نمیخوام از وام و اقساط و قرض استفاده کنم.
  حالا سوال من اینجاست که بهترین تصمیم چی هست؟
  با توجه به شرایط اقتصادی خودم و شرایط اقتصادی کشور به تولید بپردازم یا به بسته بندی؟
  در صورت بسته بندی, فله‌ای بخرم و بسته بندی کنم و بفروشم.
  یا فقط فله بگیرم و براشون بسته بندی کنم و به خودشون بفروشم در مقابل دریافت هزینه بسته بندی؟ و اگر این مورد کاربردی هست چطور با هزینه‌ی کم این کار رو انجام بدم؟

 • عرض سلام. من ۴۰۰میلیون به دستم رسیده نمیدونم کجا سرمایه گذاری کنم. ۲ فرزند دختر دارم که در آینده باید خیلی چیزها رو براشون تهیه کنم به نظر شما کجا سرمایه گزاری داسته باشم؟

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

 • سلام مم یک آپارتمان ۸۰ متری دو خوابه در پردیسان قم دارم که حومه شهر حساب میشه و رفت و آمدم به شهر سخت و پر هزینه هست هم خونم کوچیکه چون دو تا بچه دارم هم از پردیسان خسته شدم. از طرفی یه زمین ۲۰۰ متری در شمال؛ شهر محمواباد دارم که ۳۰۰ تومن ارزش داره خودم قصد داشتم زمینو آپارتمان پردیسان رو بفروشم بیام داخل شهر قم یه آپارتمان ۳ خواب بخرم ولی بهم میگن این کارو نکن زمین شمال حیفه و گرون میشه و ارزشش بیشتره و … خواستم راهنماییم کنید تا بهتر تصمیم بگیرم

 • سلام و عرض ادب

  اگر دید مالی را در نظر بگیرید، نباید تعویض کنید اما اگر آسایش و رفاه را در نظر بگیرید (علی الخصوص که اگر دارای فرزند باشید) عرض می‌شود که حتما جا به جا شوید. برای دریافت مشاوره‌های دقیق‌تر در قالب خدمات شماوره‌ای الوبیز در خدمتم.

  شاد و پاینده باشید. سریرافراز

 • با سلام من ۲۰۰ میلیون پول دارم که نه می‌توانم با این گرانی خونه‌ام را عوض کنم و نه ماشین بخرم لطفا راهنمایی کنین که وارد چه نوع فعالیت اقتصادی بشم ممنون

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام، من جوانی سی ساله و مجرد هستم، من بیست میلیون پول دارم و هرماه هم پنج میلیون حقوق دارم، الان موندم با این بیست میلیون و این پنج میلیونی که هرماه به دستم میاد چطوری سرمایه گذاری کنم و بخوام سود کنم، لطفا راهنمایی بفرمایید، باتشکر

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام من شغلی ندارم دوستدارم تو بازار ی شغل برا خودم دست پا کنم ک آینده خوبی داشته باشه حدودا ۲۰۰میلیون سرمایه دارم
  لطفا راهنمایی کنید

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام. بنده ۵ ماهه که بازنشسته شدم. صدو ده میلیون تومان پول دارم که سهام خریدم. لطفا بفرمایید که راه بهتری برای سرمایه گذاری دارم با نه. در ضمن ماهانه ۳تا۴ میلیون تومان میتوانم به سرمایه گ

  ذاری اختصاص دهم.

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام ۷۰ ملیون پول دارم دوست دارم نمایندگی یا تولیدی چیزی بزنم پیشنهاد میخام ممنون

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام، همسر بنده تمام سرمایه اش رو جمع کرد و یک ماشین سنگین خرید، الان بعد از دوسال قصد فروش داره و میگه دخل و خرجش یکی نیست، آیا تو این وضعیت اقتصادی و آینده ای که اصلاً بهش نمیشه امید بست این کار درسته؟و اگر این کار رو انجام داد، سرمایه اش رو چیکار کنه که بتونه کمک خرجمون باشه؟ ممنونم

 • سلام و عرض ادب

  به نظر می‌رسد که دخل و خرجش یکی نباشد. به نظر من روش استفاده از آن را باید یاد بگیرید.

  ضمناً سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام تا زمانی که چیز جایگزین پیدا نکردید ماشین رو نفروشید.
  فروختن بزرگترین اشتباهه.

 • سلام بنده مغازه پوشاک دارم تویک مکان چپ راه بلطف فضامجازی کم کم به دارمد نشسته مغازه مال خودم هست.همکارانی که درمکانهای تاپ شهرمون مغازه زدن بدون دغدغه بارخودشان رابستن بقول ما.حالا بنظرشما یک شعبه رااندازی کنم در خیابان اصلی یا کنار همین مغازم یک باب مغازه دارم همین مغازه الانم را گسترش بدهم میگم بلطف فضامجازی الان فروشم درحد همان خیابان شده ولی اینجا با ارزون فروشی برخیابان اصلی دیگه سود اله ماشاالله ممنون میشوم راهنمایی کنید.اینجا مشتری توقوارزانی داره هروز بایدجنس بیارم فروشم بالاست ولی لب خیابان نهایتش ماهی یکبارجنس میاره من تکه ای مثلا ۶۰سود ولی انها چندبرابرسود.

 • سلام و عرض ادب

  دوست عزیز تا زمانی که بیزینس شما و لوکیشن شما مورد بررسی قرار نگیرد نمی‌توان مشاوره دقیقی ارایه داد لذا در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سرمایهای معادل ۱۰۰ میلیون دارم چه کاری می توانم بکنم تا ضرر اقتصادی نکنم در این وضعیت آشفته بازار

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • اگر میتونید واردبورس شید ،البته مگه کار بدون ریسک هم الان وجود داره !!!!!؟

 • چ مشاغلی با درآمد کافی هس ک من اگ تو کنکور موفق نسدم سراغشون برم

 • سلام و عرض ادب

  دوست عزیز، انتخاب شغل قدم بسیار مناسبی است که باید شاخص‌های متعددی را برای شخص شما بررسی کنیم. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • شما مدیر ارشد یک بنگاه اقتصادی ھستید و بنا بر دلایل اقتصادی مجبور ھستید 30 درصد از ھزینھ ھای مربوط بھ پرداخت حقوق و
  مزایای شرکت را کاھش دھید. ترکیب کارکنان شرکت بصورت زیر است:
  - تعداد پرسنل 100 نفر
  - تعداد سھامداران 10 نفر و مجموع حقوق دریافتی حدود 24 درصد کل حقوق شرکت
  - تعئاد مدیران و معاونان کلیدی شاغل در دپارتمانھای مختلف شامل فنی، مالی، بازرگانی، حقوقی و قراردادی، لجستیک
  و... بالغ بر 25 نفر و مجموع حقوق دریافتی نامبردگان حدود 40 درصد کل حقوق شرکت
  - تعداد کارشناسان و تکنسین ھا در مجموع 50 نفر و حدود 33 درصد کل حقوق شرکت
  - تعئاد پرسنل خدمات و نیروھای کارگری ساده 15 نفر و مجموع حقوق دریافتی حدود 3 درصد کل حقوق شرکت
  حال چه راه حل هایی رابرای کاهش هزینه ها انتخاب یا پیشنهاد میکنید؟
  1. تعدیل و اخراج پرسنل. در اینصورت معین نمایید از ھر گروه چند درصد کاھش می دھید.
  2. کاھش ساعات کاری موظف معادل 30 درصد
  3. کاھش 30 درصدی میزان حقوق تمامی پرسنل (بدون اخراج)
  4. ترکیبی از راھکارھای 1 الی 3
  5. اگر راھکار دیگری بھ نظرتان می رسد،ارایه بدهید ممنون میشوم.

 • سلام و عرض ادب

  از آنجایی که این بنگاه صد نفر پرسنل دارد پس بنگاه بزرگی است لذا بهتر است به پاسخ دادن در حد چند دقیقه و انتخاب یک راه از راه‌های موجود بسنده نکنیم چون می‌تواند بسیار پرخطر باشد وقتی هیچ شناختی نسبت به بنگاه وجود ندارد. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام من مهندس عمران هستم با ۱۸ سال سابقه راهسازی بدلیل شغلم باید با خانواده چند سال یکبار نقل مکان میکردم الان بدلیل شرایط بد حقوقی وپرداخت خواستم ادامه شغل ندهم ,من بچه گیلان شهرستان رودسر هستم دو واحد آپارتمان و یگ ویلای نیمه کاره تصمیم دارم یکی از واحدها را بفروشم و ویلا را تکمیل و بفروشم و این کار را ادامه دهم ضمنا فعلا در آمدی ندارم از پس اندازم تا تکمیل شدن ویلا و فروشش باید هزینه کنم,لطفا راهنمایی بفرمایید,سپاسگذارم

 • سلام و عرض ادب

  به صورت کلی، اقدام مناسبی است اما سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • با عرض سلام و خسته نباشید سوالی که داشتم ازتون در مورد رفرال مارکتینگ و شرکتیه که ادعا داره که در این حوزه فعالیت داره یعنی شرکت emway سایتش هم emway.ir
  ساختاری شبیه شرکت های نتورک داره ولی کالایی داخلش نمیفروشن خدمات تخفیفی میفروشن
  شرکت یه سری نماینده ی فروش داره کاری که به من هم پیشنهاد شده انجام بدم . نمایندگان فروش در ابتدا مبلغی بین 500 هزار تومن تا دو میلیون پرداخت میکنه و یه پکیج دریافت میکنه توی پکیج دو میلیونی میتونه کارت 50 نفر از دوستان و آشنایان رو ثبت کنه .
  میتونه به ازای ثبت کارت از اونها پولی دریافت کنه میتونه هم رایگان انجام بده .
  شرکت از طریق نمایندها ی فروش با مغازه های مختلف خوراکی پوشاک طلا جواهر و ... قرارداد میبنده که شرکت کار اونها در سایتش رایگان تبلیغ کنه و در عوض مشتری هایی که کارت اعتباری شان توسط نمایندگی های فروش در سایت ثبت شده اجناس رو با تخفیف ثبت شده در سایت خرید کنند و به ازای هر خرید با تخفیف درصدی نیز به شرکت میرسد .
  حالا درآمد افرادی که به عنوان نماینده فروش وارد میشوند از سه طریق است
  1) بین 0.1 – 1 درصد خرید هایی که با کارت های اعتباری که توسط شخص در گروه مشتریان ام وی ثبت شده
  *نماینده فروش میتواند هر تعداد پکیج ثبت کارت اعتباری که خواست مازاد بر 50 تایی که در ابتدا گرفته از شرکت خریداری کنه
  2) درصدی از سودی که ازمغازه های ثبت شده توسط نماینده ی فروش به شرکت میرسد
  3) در ازای عضو گیری و اضافه کردن نماینده فروش جدید به صورت مستقیم و غیر مستقیم که تحت شرایط تعادل چپ و راست در زیر مجموعه است ، شرکت مبلغی به عنوان پاداش پرداخت میکند به ازای هر نفر در حال حاضر 350 هزار تومان
  سیستم عضو گیری هم بصورت باینری یا دوتایی هستش
  در رابطه با مورد آخر یعنی عضوگیری برای من شک ایجاد شده که چون زیر مجموعه ای ایست مبادا شبیه شرکت های هرمی و کلاه بردار باشد و از لحاظ شرعی و قانونی ایراد داشته باشد همین چند وقت پیش شنیدم شرکت هزار خدمات که یک شرکت این مدلی بوده کلاهبردار از آب در اومده
  نظر شما رو میخواستم در مورد این شرکت و نحوه ی کارش و این که قانونیه یا نه ؟
  با تشکر

 • با سلام و احترام

  به هیچ وجه توصیه نمی‌شود

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام من ٢٥٠ میلیون نقد دارم در شرایط فعلی اقتصادی به نظرتون در بازار مسکن سرمایه گذاری کنم یا خرید سکه و دلار

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام
  من مقدار کمی پول دارم قصد خرید ماشین دارم به نظر شما ماشین بخرم
  با وضعیت الان قیمت ماشین که هر روز بالا میرود به نظر شما ماشین بگیرم یا زمین مسکونی ؟
  امکان ارزون شدن ماشین هست؟

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام
  وقتتون بخیر
  ببخشید در شرایط اقتصادی الان و با آزاد سازی سهام عدالت ممکنه کسانی که سپرده های بلندمدت دارند ضرر کنند؟ چرا؟
  بهترین کار برای دارندگان سپرده بلندمدت چی میتونه باشه؟
  ممنون از راهنماییتون

 • سلام و عرض ادب
  به صورت کلی ریال نگه ندارید اما سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز