درحال بارگذاری ...
دریافت مشاوره
مشاوره اقتصادی حضوری، تلفنی و آنلاین

مشاوره اقتصادی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟ 

در فرهنگ ایرانی؛ ضرب‌المثل‌ها و اشعار زیادی برای مشورت با دیگران وجود دارد که بارزترین آنها در همان ضرب‌المثل معروف «چند پیراهن بیشتر از تو پاره کرده» تجلی پیدا می‌کند.

هر فردی در امورات شخصی خود ممکن است بارها با خانواده، دوستان، آشنایان یا روانشناسان و متخصصان مختلف مشورت کند. اما سوال این است که در عرصه کسب‌وکار چگونه می‌توان مشاوره اقتصادی گرفت و با یک مشاور اقتصادی خوب صحبت کرد؟

گسترش کسب‌وکارها در کلانشهرهای ایران از جمله تهران، کرج، مشهد، شیراز، تبریز و سایر شهرهای بزرگ باعث شده تا روز به روز احساس نیاز به خدمات مشاوره کسب‌وکار بیشتر شود.

ضمن آنکه بسیاری از افراد برای حل مشکلات شخصی خود نیاز به خدمات مشاوره‌ای داشته یا باید با یک کاربلد صحبت کنند. 

امروزه روش‌های مختلفی برای دریافت مشاوره اقتصادی تلفنی، مشاوره اقتصادی آنلاین یا حضوری وجود دارد. این در حالی است که بسیاری از فعالان اقتصادی هنوز نسبت به دریافت این خدمات و روش‌های مختلف آن بی‌اطلاع هستند.

بسیاری از آنها تمایل دارند تا سوالات خود را از دوستان و نزدیکانشان بپرسند. هستند افراد زیادی نیز که برای این کار هزینه قابل‌توجهی می‌کنند که اساسا مناسب با نوع خدمت و مشورتی که دریافت می‌کنند، نیست. 

برخی دیگر هم ممکن است حتی به مشاوره اقتصادی کسب‌وکار اعتقادی نداشته باشند. این در حالی است که دلایل زیادی وجود دارد برای آنکه به یک فرد کاربلد رجوع کنیم. از جمله آنکه:

1: کاهش ریسک‌های اقتصادی: یک مشاور اقتصادی خوب به ما کمک می‌کند تا از ضرر و زیان‌های احتمالی کسب‌وکار یا سرمایه‌گذاری شخصی جلوگیری کنیم. به عنوان مثال، ممکن است یک مشاور مالیاتی، سازمانی را از پرداخت جریمه چند میلیاردی نجات دهد.

البته این موضوع بسیار بستگی دارد که چه زمان به وی مراجعه کنیم. گاهی اوقات امکان دارد که گرفتن مشاوره همانند نوش‌داروی بعد از مرگ سهراب باشد. 

2: توسعه کسب‌وکار: گاهی اوقات امکان دارد شرکتی قصد توسعه فعالیت خود را داشته باشد یا مدیران آن تمایل دارند تا روش‌های درآمدزایی خود را توسعه دهند؛ اما اطلاع چندانی از چندوچون انجام این کار ندارند. 

در اینجا یک فرد توانمند و باتجربه می‌تواند در افزایش فروش یا انجام بهینه سرمایه‌گذاری‌ به کسب‌وکارها و افراد کمک کند که خروجی آن بازدهی بیشتر و افزایش سود خواهد بود.

3: حل مشکلات اقتصادی: برخی اوقات مشکلات اقتصادی باعث می‌شود تا سازمان‌ها و کسب‌وکارهای مختلف درگیر مشکلاتی شوند که حل آنها به روش‌های عادی امکان‌پذیر نخواهد بود.

برخی از این مسائل پیچ‌های خطرناکی هستند که ممکن است حتی حیات سازمان را نیز با خطر مواجه کند. مشاور اقتصادی آنلاین، تلفنی یا حضوری کمک می‌کند تا با بهترین و کم‌هزینه‌ترین روش؛ اینگونه مسائل حل شود. 

مشاور اقتصادی کیست؟ 

 برای افرادی که به دنبال گرفتن مشاوره اقتصادی تلفنی، آنلاین یا حضوری هستند، اولین سوال این است که اساسا مشاور اقتصادی چه فردی است و از کجا می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد؟

در پاسخ باید گفت چنین افرادی ممکن است از ویژگی‌های مختلفی برخوردار بوده و جایگاه متفاوتی نسبت به یکدیگر داشته باشند.

از طرفی مشکلات و مسائلی که با آنها درگیر هستیم، تا حد زیادی تعیین می‌کند که چه فردی بهترین گزینه برای حل مشکلات ما خواهد بود.

برخی اوقات امکان دارد یک فعال بازار سرمایه یا حتی یک استاد دانشگاه بهترین گزینه برای کمک باشند. با این حال، مشاوران اقتصادی معمولا در چندین دسته جای می‌‌‌گیرند: 

 فعالان اقتصادی: همیشه افرادی که به صورت عملیاتی درگیر مسائل مختلف مربوط به کسب‌وکار هستند، بهتر از چم‌وخم کارها اطلاع دارند. برخی از آنها که قدرت تحلیل و ارزیابی خوبی دارند، معمولا مشاوران اقتصادی خوبی خواهند شد.

این افراد چون خودشان به نوعی دستی بر آتش دارند، بهتر می‌توانند در تشخیص فرصت‌ها یا رفع تهدیدات به ما کمک کنند. هر چند ممکن است برخی از آنها به علت حس رقابت، تمایلی برای انجام این کار نداشته باشند. 

افراد آکادمیک و دانشگاهی: جستجو، تحقیق و پژوهش باعث می‌شود تا انسان نسبت به ابعاد مختلف یک موضوع تسلط پیدا کند، روش‌های علمی حل مساله را یاد بگیرد و برای آنها راه‌حل‌های منطقی ارائه دهد.

بسیاری تمایل دارند تا از اساتید دانشگاه، مدرسان و پژوهشگران، افرادی را به عنوان مشاور اقتصادی انتخاب کنند. این افراد غالبا تحلیل‌های خوبی از مسائل ارائه می‌دهند، با این حال برخی اعتقاد دارند که نداشتن تجربه عملی قابل‌توجه، پاشنه‌آشیل آنها محسوب می‌شود. 

دوستان و آشنایان: این گروه غالبا در دسترس‌ترین و ارزان‌ترین روش برای مشورت گرفتن محسوب می‌شوند. همانگونه که ما در بسیاری از امورات شخصی ابتدا نظر دوستان و نزدیکان خود را می‌گیریم، در فعالیت‌های اقتصادی نیز این روند معمولا وجود دارد.

با وجود هزینه کم و دسترسی آسان، اما باید گفت همیشه آسان‌ترین روش بهترین روش نخواهد بود. چرا که بسیاری از این افراد فاقد تجربه لازم در ارائه مشورت‌های تخصصی هستند. 

مشاوران تخصصی: باید قبول کرد که مشاوره هم یک شغل تخصصی است. همانطور که روانشناسان در مسائل شخصی و عاطفی به ما کمک می‌کنند، مشاوران اقتصادی نیز در مسائل و مشکلات مربوط به کسب‌وکار ما را یاری می‌دهند.

بنابراین برخی از افراد به صورت حرفه‌ای و تخصصی حرفه مشاوره اقتصادی را برای خود برمی‌گزینند. آنها ممکن است به واسطه چندین سال سابقه، تجربه و اطلاعاتی که در این زمینه دارند، به این حرفه ورود پیدا کرده باشند. 

 وظایف مشاور اقتصادی چیست؟ 

هر شغلی طبعا دارای یک شرح شغل است. شرح شغلی که مشخص می‌کند فرد شاغل باید چه وظایفی انجام دهد، چه اختیاراتی برای انجام آنها داشته و از همه مهم‌تر چه مسئولیت‌هایی بر عهده دارد.

بر همین مبنا یک مشاور اقتصادی نیز وظایف متعددی بر عهده دارد که البته این وظایف در تمام موارد ممکن است وجود نداشته باشد.

چنین فردی می‌تواند در بسیاری از حوزه‌ها به ما کمک کند، بنابراین شرح شغل وی نیز می‌تواند بسیار متفاوت باشد. اما به طور کل فهرست زیر می‌‌تواند چک لیستی از شرح وظایف او باشد: 

 
وظایف یک مشاور اقتصادی خوب چیست؟

وظایف یک مشاور اقتصادی چیست؟ 

چگونه یک مشاور اقتصادی خوب پیدا کنیم؟ 

علی‌رغم رشد و توسعه ارتباطات و تکنولوژی، هنوز برای بسیاری از افراد پیدا کردن یک مشاور کارکشته دغدغه‌ای اساسی محسوب می‌شود.

این مشکل معمولا از دو ناحیه وجود دارد. نخست آنکه بسیاری از حوزه‌ها هستند که یافتن یک مشاور ذی‌صلاح در آن خصوص به سختی امکان‌پذیر است.

از طرفی دیگر برخی از حوزه‌ها، به علت وجود افراد و مراکز مختلف مشاوره، نمی‌توان به راحتی دست به انتخاب زد. یافتن یک مشاور اقتصادی خبره معمولا از طرق مختلفی امکان‌پذیر بوده که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر است: 

شرکت‌های مشاوره اقتصادی 

در چند سال اخیر و با رشد کسب‌وکارهای گوناگون در کشور به مرور شرکت‌های مشاوره زیادی نیز در زمینه‌های گوناگون کسب‌وکار شکل گرفتند.

آنها با ارائه خدمات مشاوره‌ای در حوزه‌های مختلف به مشتریانشان سرویس می‌دهند و در قبال آن پولی را دریافت می‌کنند. برخی از شرکت‌های مشاوره اقتصادی در یک زمینه خاص مانند سرمایه‌گذاری، مالیات یا سایر زمینه‌های مشخص فعالیت می‌کنند.

برخی دیگر از آنها نیز در چندین حوزه مختلف فعالیت دارند. نحوه فعالیت آنها هم معمولا به صورت‌های مختلفی است. برخی از این شرکت‌ها از طریق همکاری با مشاوران مختلف، خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهند و برخی دیگر خود اقدام به این کار می‌کنند.

علی‌رغم رشد اینگونه شرکت‌ها در چند سال اخیر، اما معمولا هزینه بالا و فرایند طولانی برای دریافت مشاوره از معایب مهم آنها به شمار می‌رود. به همین دلیل بسیاری تمایل دارند تا از روش‌های مرسوم دیگر برای دریافت مشاوره اقتصادی کسب‌وکار استفاده کنند. 

مشاوره اقتصادی تلفنی و حضوری 

ماهیت مسائل اقتصادی به نحوی است که برخی از آنها به صورت تلفنی و برخی دیگر به صورت جلسات حضوری قابل حل است.

از طرف دیگر، رشد سریع تغییر و تحولات این عرصه باعث شده تا افراد و شرکت‌ها در بسیاری از موارد نیاز به دریافت مشاوره فوری داشته باشند.

بنابراین نمی‌توانند وقت خود را صرف فرایندهای پیچیده و روندهای دریافت مشاوره کنند. طی چند سال اخیر رشد تکنولوژی باعث شده تا روش‌های زیادی برای ارائه خدمات مشاوره‌ کسب‌وکار به صورت‌های مختلف ایجاد شود که یکی از آنها استفاده از اپلیکیشن مشاوره کسب‌وکار است. 

مشاوره اقتصادی تلفنی، هم هزینه کمتری برای متقاضیان در بر دارد و هم فرایند انجام آن بسیار کوتاه و آسان است. از طرفی نباید نادیده بگیریم که دسترسی به مشاوران اقتصادی به صورت حضوری همیشه امکان‌پذیر نیست.

در اینجا مشاوره اقتصادی تلفنی به افراد کمک می‌کند تا در هر شهر و مکانی باشند بتوانند با افراد خبره به صورت تلفنی مسائل خود را مطرح کنند.

به عنوان مثال، شما در حال حاضر می‌توانید در هر نقطه از ایران به خدمات مشاوره اقتصادی در تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، کرج، مشهد یا هر شهر دیگر دسترسی داشته باشید. 

مشاوره اقتصادی در تهران، مشاوره اقتصادی در اصفهان، مشاوره اقتصادی در تبریز 

مشاوره اقتصادی آنلاین 

بسیاری از افراد هستند که تمایل دارند به صورت خانوادگی از خدمات یک مشاور حرفه‌ای بهره‌مند شوند.

برای این افراد بسیار اهمیت دارد تا یک فرد خبره همواره در دسترس آنها باشد که سوالات و مسائل خود را در میان بگذارند. مشاوره اقتصادی آنلاین یا حتی تلفنی بهترین روش برای آنها است. 

مشاوره اقتصادی خانواده کمک می‌کند تا درآمد و هزینه‌‌های یک خانوار در مسیر درستی قرار گرفته و بتوانند با استفاده از روش‌های گوناگون میزان درآمدهای خود را افزایش و هزینه‌های خود را کاهش دهند.

هر چند که به صورت حضوری نیز می‌توان از این خدمات استفاده کرد. اما بهترین روش برای این دسته از متقاضیان همان مشاوره اقتصادی آنلاین یا تلفنی خواهد بود. 

در روش آنلاین نیز این امکان برای مشتریان فراهم است تا در هر شهر ایران از جمله تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، کرج یا سایر شهرها برای مشورت با خبرگان اقتصادی اقدام کنند. 

مجموعه الوبیزنس به عنوان اولین پلتفرم مشاوره کسب‌کار، این امکان را فراهم آورده تا افراد و کسب‌وکارها به صورت‌های مختلف تلفنی، حضوری با مشاوران خبره ایران در تمام زمینه‌های اقتصادی ارتباط برقرار کرده و مشورت بگیرند. 

چگونه یک مشاور مدیریت حرفه‌ای شویم؟

چگونه یک مشاور مدیریت حرفه‌ای شویم؟

مشاوره مدیریت یکی از پردرآمدترین مشاغل حرفه‌ای دنیا محسوب می‌شود که در ایران نیز چند سالی است مورد استقبال قرار گرفته و می‌توان آینده خوبی برای آن در نظر گرفت.

 • سوال خودتون رو به با جزئیات کامل مطرح کنید تا مشاوران برتر الوبیزنس به اونها جواب بدهند

 • باسلام واحترام. ۱۰۰۰متر در ۳ طبقه ملک تجاری برای لوازم خانگی می‌سازم محلی هست کل لوازم را از آنجا تهیه کنیم و به قیمت تولید باشد

 • سلام و عرض ادب
  ۵۰۰میلیون پول دارم به نظر شما با این پول از مسکن مهر دماوند یک واحد بخرم یا توی بانک بگذارم و سودش رو بگیرم از کدام استفاده کنم که ارزش پولم کم نشود.. ممنون

 • سلام ۳۶۰متر زمین دو نبش در یک محل خوب تجاری شهر ۸۰هزار نفری دارم ۳طبقه تجاری می‌خام بسازم چه شغلی پیش بگیرم بهتر خواهدشد

 • سلام …عرض ادب
  من و خانمم یکی دو سال سرمایه‌ای جمع آوری کردیم که سبدمون تشکیل شده از طلا و بورس و کریپتو …و من این سبد توی قیمت پایین جمع کردم و الان توی سود خوبی هستم …. چند روزه پدر خانمم میگه بیان ۲ دنگ ماشین سنگین بخرین و ماهی تقریبا ۱۵ میلیون بگیرین …به نظرتون اینکار صرفه اقتصادی داره؟ با توجه به اینکه من شریک ۲ نفر دیگه میشم و اینکه ماشین هر اتفاقی می‌تونه برایش بیفته

 • سلام. وقت خوش
  اخیرا مبلغ ۳۰ میلیون تومان به دستم رسیده. نمیدونم با این پول چه کار کنم که چیزی دستم را بگیره. این تنها پول و سرمایه‌ی منه. لطفا راهنمایی کنید.
  متشکرم

 • سلام ۳۴سال دارم اهل اصفهان ۱۰۰میلیون وام گرفتم تراشکار هستم. ساخت دستگاههای مختلف. خودم دریک شرکت پیمانکاری کار میکنم ولی داداشم کارگاه تراشکاری داره می‌خوام باش کار کنم میخواستم ببینم باهاش چطوری کارکنم. آیا این کار را بکنم یا نه یا اگر این کار را کردیم موفق باشم و کار آفرین. لطفا راهنمایی کنید

 • سلام بنده یه شرکت تامین نیرو زدم که با وجود اینکه هرروز اگهی میزنم و هزینه میکنم تعداد تماس مراجعه نیرو کم هست.
  چند کارمند جوابگوی تلفن هم دارم ولی باز هم تعداد تماس و مراجعه کم هست. خواستم راهنماییم کنید که چه ایده‌ای بکار ببرم که باعث پیشرفتم شود و مراجعینم هم بیشترشود.؟

 • سلام من مبلغ صد میلیون تومان وام گرفته‌ام نمی‌دانم کجا سرمایه گذاری کنم که برایم سود داشته باشد لطفا مرا دراین امر راهنمایی بفرمایید

 • سلام من صد میلیون وام دارم که قصد دارم با آن در خرید طلا سرمایه‌گذاری کنم. آیا کار سوددهی است یا خیر؟ نمی‌توانم ریسک کنم. لطفا راهنمایی کنید.

 • سلام.. وقت بخیر.. ۱۰۰میلیون وام گرفتم خودم هم کارمندشیفتی هستم. البته یه برادر۳۶ساله هم دارم که بیکاره.. ممنون میشم بفرمائیدچه کسب وکارکوچکی شروع کنم. البته ۲۵۰۰وام خواهم داد.. البته برادرم قبلاصندلی سازاداری بوده وحرفه بلده ولی ازآن شغل خسته شده..

 • سلام ما یک خانواده چهار نفری هستیم بعد از بیست و پنج سال زندگی تنها سرمایه زندگی ما یه زمین باغ شهریه و خونه‌ای که در اون زندگی میکنیم مالکیتش از خودمون نیست و موقته حقوق همسرم به زور کفاف زندگی رو میده با وجود داشتن دو فرزند دانشجو چند بار اشتباه کردیم و پس اندازمون رو از دست دادیم ما خیلی مشتاقم که زمینمون رو هر چند سخت بسازیم ولی نمیدونم کار درستیه یا بهتره با یه خونه آماده هر چند کوچک عوضش کنیم احتیاج به مشاوره دقیق داریم چون الان دیگه وقت آزمون و خطا نیست

 • با سلام جوانی ۲۵ساله هستم مجرد ساکن مشهد بنده مشغول به شغل آشپزی هستم جدیدا مقدار صد میلیون تومان سرمایه در دست دارم که می‌خوام با اون شغله دومی رو راه اندازی کنم رستوران وکترینگ هزینه بر‌تر هستش خودم تو فکره احداث کارواش هستم میخواستم از مشاورین محترم بپرسم گزینه‌ی بهتری پیشنهاد میدین یا ایده‌ی خوبیه

 • با سلام و خسته نباشید.
  بنده از سال ۹۰ در توزیع ابزار آلات فعالیت دارم.
  سال ۹۳ کل سرمایه‌ام را کلاهبردار برد. از آن سال تا امروز مشکلات مالی و بدهی دارم. شما میتوانید کمکم نمائید. سپاسگزارم

 • سلام ۲۴۰ میلیون بهم ارث رسیده درامدی نداریم همسرم کار افتادست، خونه وماشین داریم، اگر کاری بشود با این پول انجام داد پیشنهاد بدید ممنون میشم دوتا فرزند کوچک تو خونه دارم و به فکر هزینه‌های حال و اینده آنها هستم لطفا راهنمایم کنید

 • با عرض سلام بنده و همسرم ده ساله که ازدواج کردیم دو تا فرزند داریم خونه و ماشین هم داریم همسرم یک باب مغازه اجاره کردند (سوپر مارکت) که فقط از در آمد آن مایحتاج روزانه‌ی خانواده رفع میشه و پس اندازی نداریم می‌خواستیم تغییر شغل بدیم اما نمی‌دانیم چه شغلی مناسب هست و اینکه آیا در شرایط بد اقتصادی تغییر شغل درست هست یا نه

 • سلام. خیلی ممنونم که این مرکز راه‌اندازی کردین. سوالمن اینه: من ساکن شهر زنجان هستم. مدتیه که به فکر خرید و فروش صنایع دستی از جمله کارهای مسی افتادم و دقیق‌تر اینکه شروع به درست کردن یه سایت و فروش به خریداران خارج از کشور هستم. اول یه دو سه سالی با پست کار کنم بعد اگه شد کارت بازرگانی و به صورت عمده ادامه بدم. حالا اگه این امکان داشته باشه پولش چه جوری دریافت کنم؟ لطف کنین نظرتون بگین ممنون

 • سلام بنده یک خانم خانه دار هستم هیچ شغلی ندارم با دومیلیاردتومن چه طور میتونم سرمایه گذاری درآمد داشته باشم لطفا راهنمایی کنید

 • سلام. خسته نباشید
  بنده در میدان میوه و تره بار فعالیت دارم بارفروش هستم. جواز کسب هم دارم. به علت کشاورزی ضرر زیادی متحمل شدم. چگونه میتونم جبران کنم. راه حلی براصادرات راه حلی برای گرفتن وام. بادر نظر گرفتن غرفه و جواز

 • فرصت‌ها و تهدیدهای بازار سرمایه و به طور کلی آینده سرمایه گذاری را در شهر تهران چطور می‌بینید؟
  به عنوان یک مشاور چه برنامه برای آن دارید؟

 • سلام. زمینی تجاری به مساحت ۴۰۰ متر با یکنفر به صورت مساوی شریک هستیم که سالهاست به خاطر مسائل اقتصادی نه به فروش رفته و نه توان ساخت وساز در آن را داریم. یکی از آشنایان میخواهد در زمین ماسرمایه گذاری کند برای ساخت، ملک ما در منطقه‌ای واقع شده که بیش از ۲طبقه اجازه ساخت ندارد. حالا سوال دارم چگونه با او قرارداد ببندیم که تا موقع انجام پروژه ما دچار ضرر نشویم زیرا او میگوید الان قیمت زمین را مشخص کنید. با تشکر

 • سلام. من ۳۰ میلیون پول دارم و تمام دار و ندارم هست، ۲تا بچه دارم و مستاجرم، نه خونه دارم و نه ماشین، میخوام ببینم با این ۳۰ میلیون چکار میتونم بکنم که درآمد و سود خوبی داشته باشم و سرمایه کمم رو افزایش بدم در کمترین زمان ممکن، نمیخوامم گیر کلاهبردار بیفتم چون ۹۵درصد کلاهبردارن، خواهشا راهنمایی کنین. ممنون میشم

 • سلام
  عرض ادب و احترام
  من دو میلیون و هشتصد هزار تومان سرمایه نقدی دارم
  درآمد ثابت ۷۴۰ هزار و گاهی بیشتر هم میشه
  ماهیانه ۵۳۵ هزار تومان هم دارم قسط می‌دم
  راهنمائیتون برای بیشتر شدن درآمد ثابت چیه؟
  پیشاپیش از راهنمائی‌های کامل و بسیار عالیتون کمال تشکر و نهایت سپاسگزاری رو دارم

 • سلام وقت بخیر من کارمند هستم و حقوق کارمندی دارم می‌خوام مشین بخرم یه ماشین با قیمت خوب و مناسب. من تو پیش فروش ایران خودرو که قرعه کشی می‌کنه ثبت نام کردم و اسمم دراومد منته تحویلش سال بعد هست و پیش پرداختش ۵۵میلیونه و هیچ سودی روی پول نمیاد آیا به نفع من هست که پول رو واریز کنم؟ یا ممکنه خودرو ارزان بشه. ممنون میشم راهنماییم کنین

 • سلام. معادل سود بانکی، به شما سود می‌دهد، اگر به سود بانکی راضی هستید اقدام نمایید

 • سلام من خیاطی بلدم و همه تجهیزاتم دارم ولی خیاطی در ناحیه ما اشباعه میخوام پارچه بگیرم و تو خونه یه نوع جنس ثابت مث مانتو بدوزم ولی نمیدونم چطور باید با بازارو خریدار ارتباط داشته باشم لطفاً راهنماییم کنید

 • سلام و عرض ادب

  اول از همه باید بازاری را انتخاب کنید که تقاضا در آن وجود داشته باشد و سپس اقدام نمایید

  شاد و پاینده باشید

 • سلام،
  من یه کارگرفنی هستم ماهی ۳۵۰۰ حقوقمه، یه سمند هم دارم، دو تا فرزند و مستاجرم، و متاسفانه هیچ پشتوانه مالی هم ندارم،
  هر چی فکر میکنم تو چه کاری وارد بشم که راحتتر زندگی کنم، نمیتوانم

 • سلام و عرض ادب

  در کنار کارتان شغل دوم داشته باشید و درآمدهای شغل دوم را پس انداز نمایید

  شاد و پاینده باشید

 • سلام خسته نباشید من یک دانشجو هستم و ماهیانه ۶۰۰ تومان بدستم پول میرسه من میخواهم یک کار شروع کنم که کم کم بزرگترش بکنم لطفا راهنمایی بفرمایید

 • سلام و عرض ادب

  به علاقه مندی تان و وجود بازار در جامعه توجه بفرمایید

  شاد و پاینده باشید

 • سلام. وقت بخیر من مربی مهدکودک هستم. ماهی ۲ میلیون می‌گیریم. دانشجو و سرپرست خانواده هست. متاسفانه هیچ حمایت مالی و امنیت شغلی ندارم. محبت بفرمایید من را راهنمایی کنید که از شرایط خارج بشوم. ممنون

 • سلام و عرض ادب در قالب الوبیزینس در خدمت شما هستیم، لطفا با شماره‌های الوبیزینس تماس حاصل بفرمایید شاد و پاینده باشید سریرافراز

 • سلام خسته نباشد من قشم هستم تقریبا ۵۰۰ میلیون دارم میخوام سرمایه گذاری کنم نمی‌دانم چکارکنم نیاز به مشاوره دارم

 • سلام و عرض ادب

  بهتر است در حوزه صنایع بومگردی یا صنایع دستی محلی سرمایه گذاری کنید

  اگر مشاوره‌های بیشتر خواستید در قالب الوبیزینس در خدمت شما هستیم، لطفا با شماره‌های الوبیزینس تماس حاصل بفرمایید

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام خسته نباشید من یک مشاور کاردان در خصوص راهنمایی در دخل و خرج کردن میخواستم من خودم و شوهرم کارمندیم ۱۰ ساله زندگی مشترک داریم و ۳ تا بجه دارم متاسفاته نه وسیله نقلیه داریم نه خونه نه پس اندازی هنوز که هنوزه یاد نگرفتیم میخواستم راهنمایی کنید

 • سلام و عرض ادب

  در قالب الوبیزینس در خدمت شما هستیم، لطفا با شماره‌های الوبیزینس تماس حاصل بفرمایید

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام حسین برون لیسانس حسابداری ۲۹ ساله از اهواز. یک خانه ۸۰ متری خالی در شهر اهواز داریم میخواهم کسب وکار خانگی بهراه خانواده داشته باشیم. مهارت و تخصصی نداریم. اما اگه لازم باشد هزینه می‌کنیم واگه اون کار درآمدش تضمینی باشه ۵۰ میلیون سرمایه داریم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

 • سلام و عرض ادب

  به صورت کلی توضیه نمی‌شود

  اول از همه به علاقه مندی‌های خود و سپس به بازار و وجود تقاضا دقت بفرمایید، چنانچه مشاوره‌های تخصصی‌تر بخواهید در قالب الوبیزینس در خدمت شما هستیم

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام وقت بخیر
  چطوری میتونم در خصوص یک بیزنس تبادل اطلاعات در خصوص املاک و مسکن مشاوره بگیرم

 • سلام و عرض ادب

  با شماره‌های درج شده در سایت الوبیزینس تماس حاصل بفرمایید

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام وقت بخیر
  مشاوره‌ای که من نیاز دارم واقعا نیاز به تو ضیحات بسیاری داره که نمیشه با پیام مطرح کنم خواهشا بفرمایید با چه شماره‌ای تماس بگیرم که بتونم بهتر توضیح بدم

 • سلام و عرض ادب

  در قالب الوبیزینس در خدمت شما هستیم، با شماره‌های الوبیزینس تماس بگیرید

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام ما یک ماشین روا داریم میخواهیم با فروش آن صادرات به کشور عراق داشته باشیم البته اول با کم شروع میکنیم آیا چنین چیزی امکان داره در ضمن شوهر من تولیدی کفش داشت که چند سالی است منحل کرده چون نتونست کفشاشو بفروشه

 • سلام و عرض ادب

  اگر از بازار صادراتی خود مطمئن هستید، این کار را انجام دهید (به شرط وجود تقاضا)

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام من خونه دارم صد متر خودم یک نفرم دوست دارم اجاره بدم خونه کوچکتر بگیرم بقیه پولشو شمال زمین بخرم نظر شما چیه؟

 • سلام و عرض ادب

  به صورت کلی توضیه نمی‌شود

  اما اگر مشاوره‌های تخصصی‌تر می‌خواهید در قالب الوبیزینس در خدمت شما هستیم.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام
  وقتتون بخیر
  من و همسرم هردو کاملا به بازار‌های مالی اشنایی داریم و اطلاعات کافی برای اموزش بازار مالی و کار ترید کردن و معامله رو بلدیم بنظر شما ادامه این کار با سرمایه‌ی اولیه سه هزار تا مناسبه یا کنار این کار به شغل دیگه‌ای هم فکر کنیم؟؟
  چون از اونجایی که بازار مالی بخصوص فارکس یه بازار ریسکی هست

 • با سلام و احترام

  حتماً به فکر ایجاد و توسعه شغل دیگری، در کنار این کار باشید

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام، وقتتون بخیر، همسرم لیسانس حقوق دارن، من هم درحال تحصیل در رشته روانشناسی هستم، با سرمایه۱۰۰ ملیون خواستار این هستیم که شغلی رو شروع کنیم، لطفا مارایاری کنید درانتخاب شغلی که مناسب برایه ما باشد، سپاس فراوان

 • سلام
  خسته نباشید
  من یه پراید ۸۷ دارم.
  الان توی این بازار میشه حدود ۶۰ تومن فروخت.
  میخوام عوض کنم و ۲۰۶ مدل ماشین خودم بخرم.
  شما صلاح میدونید الان که قیمت بالاهست بفروشم؟
  سوالم اینه که ممکنه قیمت خودرو توی یکی دو ماه ارزونتر بشه؟

 • سلام و عرض ادب

  خودرو ارزان شد و پیش بینی می‌شود ارزان‌تر هم شود

  ولی هر چه ارزان‌تر شود به نفع شماست، چون عدد کمتری را درگیر جا به جایی می‌کنید

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام به نظر شما با پول کم تو چه زمینه‌ای سرمایه گذاری یا درامد کسب کنیم

 • با سلام و احترام

  مبحث سرمایه گذاری بسیار مفصل است، شما می‌توانید هم در تولید و هم در بازارهای مبتنی بر سفته بازی ورود کنید، بهتر است در قالب جلسات مشاوره، در خدمت باشیم

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام، بنده یک پلاک زمین شهری مسکونی در یک شهرک خوب شهر خودم دارم وپول خوبی هم برای خریدش میدن به نظر شما در وضع کنونی فروش آن درست است یا نه؟ آیا ارزش ریالی آن در کل ملک روبه کاهش یارو به افزایش میباشد؟

 • با سلام. سرمایه گذاری در ملک با رویکرد بلندمدت، همواره از بهترین سرمایه گذاری‌ها می‌باشد.

 • سلام
  شغل بنده تولیدی پوشاک هستش
  بخاطر ویروس منحوس کرونا تولیدم کم شده و کارگاهم بسته شده
  یه پیشنهادی بهم شده از یک فرماندار در یک روستای دور افتاده که اونجا میتونم کارگاه بزنم و وام دریافت کنم به مبلغ ۵۰۰ میلیون
  میخاستم بپرسم نحوه برخورد من با فرماندار و صحبت کردنم چگونه باید باشد
  لطفا پاسخ دهید سپاسگزارم

 • با سلام. اولاً بررسی کنید که درآمد لازم از تولید را دارید که بتوانید اقساط وام را بدهید یا نه و در خصوص سوالتان: حتماً از مشاورین مجرب اصول و فنون مذاکره استفاده کنید.

 • سلام من خانمی هستم که کار کردم سرمایه تقریبا ۳۰۰ میلیون دارم میخوام سود بیشتری بکنم قبل انتخابات آمریکا بورس بگیرم یا طلا؟ یا کلا صبر کنم بعدش بگیرم؟ شما چه پیشنهادی به من میدید که سرمایه‌ام سوخت نشه و چندین برابر سود کنم

 • سلام. هر دو بازار ریسک‌ها و فرصت هایی دارد. برای یک مشاوره دقیق، بهتر است در قالب یک جلسه مشاوره تلفنی در قالب مرکز مشاوره الوبیزینس در خدمت باشم.

 • با سلام یه قطعه زمین دارم چون تو مکان مناسبی نیست با وضع بازار رشد نداره به نظر شما بفروشم در بورس سرمایه‌گذاری کنم خوبه یا نه لطفا راهنمایی کنید ممنونم

 • با سلام. بفروشید و اگر مبلغ مناسبی دارد در محلی که خرید و فروش به راحتی جریان دارد، سرمایه گذاری کنید.

 • سلام وقتتون بخیر
  من خانه دار هستم دلم میخواد یه کاری انجام بدم و درآمد داشته باشم ضمنا مهارت خاصی بلدنیستم وسرمایه‌ام هم خیلی خیلی کمه لطفا منو راهنمایی کنید

 • با سلام. باید کاری را انتخاب کنید که پاره وقت باشد، مورد علاقه شما باشد و بازار مناسبی داشته باشد. از آنجایی که برای اخذ مشاوره، باید اطلاعات بیشتری موجود باشد بنابراین لطفاً در قالب مرکز مشاوره الوبیزنس از جلسات مشاوره برای این موضوع، استفاده نمایید. پاینده باشید. سریرافراز

 • با عرض سلام
  من یک کشتپز هستم برای خرید ادوات کشاورزی سیصد میلیون تومن نیاز دارم ولی الان صدمیلیون تومن دارم به نظر شما چه کاربایدانجام دهم که بااین پول سرمایه‌ی خرید ادوات را فراهم کنم
  باتشکر

 • با سلام. اگر مدل درآمدی استفاده از این تجهیزات برای شما وجود دارد و از درامدهای آن مطلع هستید، دویست تومان مابقی را می‌توانید از وام‌های بانکی استفاده نمایید. شاد باشید. سریرافراز

 • سلام من در ماه پنج ملیون حقوق میگیرم خانواده چهارنفری داریم میخواستم بدونم که میتونم سه ملیونش رو پس انداز کنم و چکار کنم که هزینه هامون پایین بیاد
  ممنون

 • با سلام. در ابتدا مبلفی را که کمی هم بلحاظ اقتصادی بهتان فشار بیاورید در یکی از کالاهای سرمایه‌ای پس انداز کنید و مابقی مبالغ را مصرف کنید. شاد باشید. سریرافراز

 • سلام وقتتون بخیر، من تو شهرستان زندگی میکنم برای خرید خانه ۱۵۰ تومان پول نیاز دارم ۱۰۰ تومن پول دارم برای خرید خانه کمه زمین بخرم بهتر یا شمش تا بتونم یک خانه کوچک بخرم؟؟؟

 • با سلام. طلا بخرید. شاد باشید. سریرافراز

 • سلام وقتتون بخیر، من تو شهرستان زندگی میکنم کار میکنم صدمیلیون دارم نمیدونم زمین بخرم یا شمش طلا که ضرر نکنم چون میخوام خونه بخرم پولم کمه

 • با سلام. سوال شما تکراری است و بدان پاسخ داده شده است. شاد باشید. سریرافراز

 • سلام میخواستم بپرسم چطور میشه ک خرج زندگی رو مدیریت کرد
  چون من وهمسرم ادم‌های ول خرجی هستیم واز اطرافیان همیشه عقب میمانم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 • سلام و عرض ادب. می‌بایست عادت‌های مصرفی خود و عادت‌های سرمایه گذاری خود را تفییر دهید. لطفاً در قالب مرکز مشاوره الوبیزنس از جلسات مشاوره برای این موضوع، استفاده نمایید. پاینده باشید. سریرافراز

 • سلام من ۱۰۰ میلیون سرمایه دارم ایا میتونم کار تولیدی راه بندازم؟

 • سلام. بلی. لطفاً در قالب مرکز مشاوره الوبیزنس از جلسات مشاوره برای این موضوع، استفاده نمایید. پاینده باشید. سریرافراز

 • با درود فراوان و احترام
  با توجه به اقتصاد نا مشخص و بی برنامه حال حاضر این جانب مبلغی پول دارم که متاسفانه هیچ کاری نمی‌شود با آن انجام داد و از آنجاییکه قیمت اجناس لحظه‌ای می‌باشد ارزش پول ما هم کاسته می‌شود لذا تصمیم به سرمایه گذاری مطمئن و بدون ریسک گرفته‌ام اما هیچ چیزی به ذهنم خطور نمی‌کند لطفا راهنمایی بفرمایید.

 • با سلام و احترام. اگر مبلغ شما زیر سیصد میلیون تومان است طلا بخرید ولی اگر بیشتر است بهتر است در قالب مرکز مشاوره الوبیزنس از جلسات مشاوره برای این موضوع، استفاده نمایید. پاینده باشید. سریرافراز

 • سلام من یه وام ۱۵۰میلیونی به مدت که ماهی ۷میلیون قسط داره آیا میتونم باعش کاری کنم که قسط خودشو در بیاره آخرسرهم چیزی برام بمونه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • با سلام و احترام. اگر هزینه دیگری نداشته باشید می‌توانید اقدام نمایید. اما مشاغل متفاوت است، لطفاً در قالب مرکز مشاوره الوبیزنس از جلسات مشاوره برای این موضوع، استفاده نمایید. پاینده باشید. سریرافراز

 • سلام من سرمایه زیادی ندارم با سرمایهچگونه منبع درآمدی برای خودم داشته باشم فعلا سرمایه‌ام ۲میلیونه

 • سلام دوست عزیز. بهترین راه این است که یک مهارت کسب کنید و از مهارت کسب شده روزی به دست آورید

 • سلام لطفا من و راهنمایی کنید اگه تو این شرایط اقتصادی طلا بخریم ایا ضرر و زیانی توش نیس یا به عبارتی سود میکنین یا نه؟

 • سلام. هر نوع سرمایه گذاری قطعاً ریسک دارد ولی به صورت کلی، طلاف سرمایه گذاری مناسبی در بلندمدت می‌باشد. پاینده باشید. سریرافراز

 • سلام وقت بخیر
  من میخواستم دلیل علمی تورم و گرانی قیمت‌ها رو ک ب طور ناگهانی بوده بپرسم
  چرا قیمت‌ها ب این سرعت داره بالا میره و ایا دلیل قابل توجهی داره؟
  همچنین میخواستم بپرسم محصول داخلی چرا با افزایش قیمت دلار و واردات داره بالا میره؟

 • دلیل رشد فراینده تورم، در کشور ما منطق علمی ندارد و بیشتر سیاسی است.

  در پاسخ به سوال دوم هم باید عرض شود که چون کالای ایرانی برای صادرات جذاب می‌شود (با بالارفتن نرخ ارز) بنابراین صادرات زیاد شده، عرضه کم، تقاضا زیاد و قیمت گران می‌شود

 • سلام وقتتون بخیر
  ممنون میشم جواب منو بدید!!
  من یه خونه دارم که دست مستاجر رهن هست. یه تیکه زمین هم دارم ک میتونم با فروش زمینم خونه رو از رهن در بیارم بدم اجاره.. حیاط خونه یه مغازه بزنم که نخوام طلاهامو بفروشم برا ساختش!.. یه مقداری هم می‌مونه دوباره یه زمین کوچیک بخرم.. یا اینکه زمینمو نگه دارم.. طلاهامو بفروشم خونه رو هم بیشتر بدم رهن ک از مابقی پولی ک از مستاجر قبلی بمونه بذارم رو ساخت مغازه.. کدوم یکی جنبه اقتصادیش بهتره؟!! ممنون از پاسخگوییتون

 • سلام دوست عزیز

  از آنجا که بنده نمی‌دانم زمین شما کجاست؟ خونه تون کجاست؟ طلاتون چقدر ارزش دارد و …. لذا بهتر است در قالب یک جلسه مشاوره در خدمت باشیم. برای جلسات مشاوره با بنده می‌توانید با الوبیز هماهنگ بفرمایید

 • حدود ۳ ماه است که در حال راه اندازی کارگاه تولید میوه خشک هستم و با تغییر شرایط دچار مشکل شده‌ام. حدودا ۲۰۰ میلیون تومن هزینه کردم و الان ۱۰ میلیون تومن برام باقی مونده.
  نمیدونم باید چه کار کنم.
  ۱. اگر کارگاه رو غیر فعال کنم: درامدی نخواهم داشت برای ادامه زندگی. و باید حتی دستگاه‌ها رو بفروشم. چون محل اجاره‌ای هست.
  ۲. اگر تولید رو ادامه بدم باید انبار کنم و چون مشکل در بازاریابی و فروش دارم هزینه انبارداری در سردخانه هم اضافه میشه. و سرمایه برای تامین هزینه مواد اولیه هم ندارم.
  ۳ اگر تولید رو متوقف کنم و بسته بندی انجام بدم باز هم مشکل فروش دارم. و تامین میوه خشک برای بسته بندی هزینه بالایی داره. از طرفی باز این کار هم نیازمند بازاریابی و فروش هست.
  ضمن اینکه به هیچ وجه نمیخوام از وام و اقساط و قرض استفاده کنم.
  حالا سوال من اینجاست که بهترین تصمیم چی هست؟
  با توجه به شرایط اقتصادی خودم و شرایط اقتصادی کشور به تولید بپردازم یا به بسته بندی؟
  در صورت بسته بندی, فله‌ای بخرم و بسته بندی کنم و بفروشم.
  یا فقط فله بگیرم و براشون بسته بندی کنم و به خودشون بفروشم در مقابل دریافت هزینه بسته بندی؟ و اگر این مورد کاربردی هست چطور با هزینه‌ی کم این کار رو انجام بدم؟

 • سلام دوست عزیز. اولاز همه باید مشخص شود که چرا به مشکل برخوردید؟

  قاعدتاً نباید مشکلی ایجاد می‌شد

 • عرض سلام. من ۴۰۰میلیون به دستم رسیده نمیدونم کجا سرمایه گذاری کنم. ۲ فرزند دختر دارم که در آینده باید خیلی چیزها رو براشون تهیه کنم به نظر شما کجا سرمایه گزاری داسته باشم؟

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

 • سلام مم یک آپارتمان ۸۰ متری دو خوابه در پردیسان قم دارم که حومه شهر حساب میشه و رفت و آمدم به شهر سخت و پر هزینه هست هم خونم کوچیکه چون دو تا بچه دارم هم از پردیسان خسته شدم. از طرفی یه زمین ۲۰۰ متری در شمال؛ شهر محمواباد دارم که ۳۰۰ تومن ارزش داره خودم قصد داشتم زمینو آپارتمان پردیسان رو بفروشم بیام داخل شهر قم یه آپارتمان ۳ خواب بخرم ولی بهم میگن این کارو نکن زمین شمال حیفه و گرون میشه و ارزشش بیشتره و … خواستم راهنماییم کنید تا بهتر تصمیم بگیرم

 • سلام و عرض ادب

  اگر دید مالی را در نظر بگیرید، نباید تعویض کنید اما اگر آسایش و رفاه را در نظر بگیرید (علی الخصوص که اگر دارای فرزند باشید) عرض می‌شود که حتما جا به جا شوید. برای دریافت مشاوره‌های دقیق‌تر در قالب خدمات شماوره‌ای الوبیز در خدمتم.

  شاد و پاینده باشید. سریرافراز

 • با سلام من ۲۰۰ میلیون پول دارم که نه می‌توانم با این گرانی خونه‌ام را عوض کنم و نه ماشین بخرم لطفا راهنمایی کنین که وارد چه نوع فعالیت اقتصادی بشم ممنون

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام، من جوانی سی ساله و مجرد هستم، من بیست میلیون پول دارم و هرماه هم پنج میلیون حقوق دارم، الان موندم با این بیست میلیون و این پنج میلیونی که هرماه به دستم میاد چطوری سرمایه گذاری کنم و بخوام سود کنم، لطفا راهنمایی بفرمایید، باتشکر

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام من شغلی ندارم دوستدارم تو بازار ی شغل برا خودم دست پا کنم ک آینده خوبی داشته باشه حدودا ۲۰۰میلیون سرمایه دارم
  لطفا راهنمایی کنید

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام. بنده ۵ ماهه که بازنشسته شدم. صدو ده میلیون تومان پول دارم که سهام خریدم. لطفا بفرمایید که راه بهتری برای سرمایه گذاری دارم با نه. در ضمن ماهانه ۳تا۴ میلیون تومان میتوانم به سرمایه گ

  ذاری اختصاص دهم.

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام ۷۰ ملیون پول دارم دوست دارم نمایندگی یا تولیدی چیزی بزنم پیشنهاد میخام ممنون

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام، همسر بنده تمام سرمایه اش رو جمع کرد و یک ماشین سنگین خرید، الان بعد از دوسال قصد فروش داره و میگه دخل و خرجش یکی نیست، آیا تو این وضعیت اقتصادی و آینده ای که اصلاً بهش نمیشه امید بست این کار درسته؟و اگر این کار رو انجام داد، سرمایه اش رو چیکار کنه که بتونه کمک خرجمون باشه؟ ممنونم

 • سلام و عرض ادب

  به نظر می‌رسد که دخل و خرجش یکی نباشد. به نظر من روش استفاده از آن را باید یاد بگیرید.

  ضمناً سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام تا زمانی که چیز جایگزین پیدا نکردید ماشین رو نفروشید.
  فروختن بزرگترین اشتباهه.

 • سلام بنده مغازه پوشاک دارم تویک مکان چپ راه بلطف فضامجازی کم کم به دارمد نشسته مغازه مال خودم هست.همکارانی که درمکانهای تاپ شهرمون مغازه زدن بدون دغدغه بارخودشان رابستن بقول ما.حالا بنظرشما یک شعبه رااندازی کنم در خیابان اصلی یا کنار همین مغازم یک باب مغازه دارم همین مغازه الانم را گسترش بدهم میگم بلطف فضامجازی الان فروشم درحد همان خیابان شده ولی اینجا با ارزون فروشی برخیابان اصلی دیگه سود اله ماشاالله ممنون میشوم راهنمایی کنید.اینجا مشتری توقوارزانی داره هروز بایدجنس بیارم فروشم بالاست ولی لب خیابان نهایتش ماهی یکبارجنس میاره من تکه ای مثلا ۶۰سود ولی انها چندبرابرسود.

 • سلام و عرض ادب

  دوست عزیز تا زمانی که بیزینس شما و لوکیشن شما مورد بررسی قرار نگیرد نمی‌توان مشاوره دقیقی ارایه داد لذا در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سرمایهای معادل ۱۰۰ میلیون دارم چه کاری می توانم بکنم تا ضرر اقتصادی نکنم در این وضعیت آشفته بازار

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • اگر میتونید واردبورس شید ،البته مگه کار بدون ریسک هم الان وجود داره !!!!!؟

 • چ مشاغلی با درآمد کافی هس ک من اگ تو کنکور موفق نسدم سراغشون برم

 • سلام و عرض ادب

  دوست عزیز، انتخاب شغل قدم بسیار مناسبی است که باید شاخص‌های متعددی را برای شخص شما بررسی کنیم. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • شما مدیر ارشد یک بنگاه اقتصادی ھستید و بنا بر دلایل اقتصادی مجبور ھستید 30 درصد از ھزینھ ھای مربوط بھ پرداخت حقوق و
  مزایای شرکت را کاھش دھید. ترکیب کارکنان شرکت بصورت زیر است:
  - تعداد پرسنل 100 نفر
  - تعداد سھامداران 10 نفر و مجموع حقوق دریافتی حدود 24 درصد کل حقوق شرکت
  - تعئاد مدیران و معاونان کلیدی شاغل در دپارتمانھای مختلف شامل فنی، مالی، بازرگانی، حقوقی و قراردادی، لجستیک
  و... بالغ بر 25 نفر و مجموع حقوق دریافتی نامبردگان حدود 40 درصد کل حقوق شرکت
  - تعداد کارشناسان و تکنسین ھا در مجموع 50 نفر و حدود 33 درصد کل حقوق شرکت
  - تعئاد پرسنل خدمات و نیروھای کارگری ساده 15 نفر و مجموع حقوق دریافتی حدود 3 درصد کل حقوق شرکت
  حال چه راه حل هایی رابرای کاهش هزینه ها انتخاب یا پیشنهاد میکنید؟
  1. تعدیل و اخراج پرسنل. در اینصورت معین نمایید از ھر گروه چند درصد کاھش می دھید.
  2. کاھش ساعات کاری موظف معادل 30 درصد
  3. کاھش 30 درصدی میزان حقوق تمامی پرسنل (بدون اخراج)
  4. ترکیبی از راھکارھای 1 الی 3
  5. اگر راھکار دیگری بھ نظرتان می رسد،ارایه بدهید ممنون میشوم.

 • سلام و عرض ادب

  از آنجایی که این بنگاه صد نفر پرسنل دارد پس بنگاه بزرگی است لذا بهتر است به پاسخ دادن در حد چند دقیقه و انتخاب یک راه از راه‌های موجود بسنده نکنیم چون می‌تواند بسیار پرخطر باشد وقتی هیچ شناختی نسبت به بنگاه وجود ندارد. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام من مهندس عمران هستم با ۱۸ سال سابقه راهسازی بدلیل شغلم باید با خانواده چند سال یکبار نقل مکان میکردم الان بدلیل شرایط بد حقوقی وپرداخت خواستم ادامه شغل ندهم ,من بچه گیلان شهرستان رودسر هستم دو واحد آپارتمان و یگ ویلای نیمه کاره تصمیم دارم یکی از واحدها را بفروشم و ویلا را تکمیل و بفروشم و این کار را ادامه دهم ضمنا فعلا در آمدی ندارم از پس اندازم تا تکمیل شدن ویلا و فروشش باید هزینه کنم,لطفا راهنمایی بفرمایید,سپاسگذارم

 • سلام و عرض ادب

  به صورت کلی، اقدام مناسبی است اما سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • با عرض سلام و خسته نباشید سوالی که داشتم ازتون در مورد رفرال مارکتینگ و شرکتیه که ادعا داره که در این حوزه فعالیت داره یعنی شرکت emway سایتش هم emway.ir
  ساختاری شبیه شرکت های نتورک داره ولی کالایی داخلش نمیفروشن خدمات تخفیفی میفروشن
  شرکت یه سری نماینده ی فروش داره کاری که به من هم پیشنهاد شده انجام بدم . نمایندگان فروش در ابتدا مبلغی بین 500 هزار تومن تا دو میلیون پرداخت میکنه و یه پکیج دریافت میکنه توی پکیج دو میلیونی میتونه کارت 50 نفر از دوستان و آشنایان رو ثبت کنه .
  میتونه به ازای ثبت کارت از اونها پولی دریافت کنه میتونه هم رایگان انجام بده .
  شرکت از طریق نمایندها ی فروش با مغازه های مختلف خوراکی پوشاک طلا جواهر و ... قرارداد میبنده که شرکت کار اونها در سایتش رایگان تبلیغ کنه و در عوض مشتری هایی که کارت اعتباری شان توسط نمایندگی های فروش در سایت ثبت شده اجناس رو با تخفیف ثبت شده در سایت خرید کنند و به ازای هر خرید با تخفیف درصدی نیز به شرکت میرسد .
  حالا درآمد افرادی که به عنوان نماینده فروش وارد میشوند از سه طریق است
  1) بین 0.1 – 1 درصد خرید هایی که با کارت های اعتباری که توسط شخص در گروه مشتریان ام وی ثبت شده
  *نماینده فروش میتواند هر تعداد پکیج ثبت کارت اعتباری که خواست مازاد بر 50 تایی که در ابتدا گرفته از شرکت خریداری کنه
  2) درصدی از سودی که ازمغازه های ثبت شده توسط نماینده ی فروش به شرکت میرسد
  3) در ازای عضو گیری و اضافه کردن نماینده فروش جدید به صورت مستقیم و غیر مستقیم که تحت شرایط تعادل چپ و راست در زیر مجموعه است ، شرکت مبلغی به عنوان پاداش پرداخت میکند به ازای هر نفر در حال حاضر 350 هزار تومان
  سیستم عضو گیری هم بصورت باینری یا دوتایی هستش
  در رابطه با مورد آخر یعنی عضوگیری برای من شک ایجاد شده که چون زیر مجموعه ای ایست مبادا شبیه شرکت های هرمی و کلاه بردار باشد و از لحاظ شرعی و قانونی ایراد داشته باشد همین چند وقت پیش شنیدم شرکت هزار خدمات که یک شرکت این مدلی بوده کلاهبردار از آب در اومده
  نظر شما رو میخواستم در مورد این شرکت و نحوه ی کارش و این که قانونیه یا نه ؟
  با تشکر

 • با سلام و احترام

  به هیچ وجه توصیه نمی‌شود

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام من ٢٥٠ میلیون نقد دارم در شرایط فعلی اقتصادی به نظرتون در بازار مسکن سرمایه گذاری کنم یا خرید سکه و دلار

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام
  من مقدار کمی پول دارم قصد خرید ماشین دارم به نظر شما ماشین بخرم
  با وضعیت الان قیمت ماشین که هر روز بالا میرود به نظر شما ماشین بگیرم یا زمین مسکونی ؟
  امکان ارزون شدن ماشین هست؟

 • سلام و عرض ادب

  سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

 • سلام
  وقتتون بخیر
  ببخشید در شرایط اقتصادی الان و با آزاد سازی سهام عدالت ممکنه کسانی که سپرده های بلندمدت دارند ضرر کنند؟ چرا؟
  بهترین کار برای دارندگان سپرده بلندمدت چی میتونه باشه؟
  ممنون از راهنماییتون

 • سلام و عرض ادب
  به صورت کلی ریال نگه ندارید اما سرمایه گذاری بهینه برای هر فرد، تابع بسیاری از پارامترها و متغیرها می‌باشد که برای فرد به فرد، متفاوت بوده و ارایه یک راه حل واحد برای همه افراد جامعه، بسیار خطرناک است. در صورت نیاز به دریافت پاسخ کامل که مختص زندگی شخصی شما باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره اقتصادی بنده در الوبیز استفاده نمایید.

  شاد و پاینده باشید

  سریرافراز

خانه دسته‌بندی پروفایل