راهنمابلاگ
ترکمان

مهدی ترکمان

مشاور برندسازی و بازاریابی
وضعیت:
در دسترس
۴.۵
تلفنی
۳۰۰۰
تصویری
۳۶۰۰
حضوری
۴۵۰۰
#بازاریابی و فروش
#کارآفرینی
#تبلیغات و برندینگ
#مدیریت بازاریابی
#راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار
#بازاریابی و فروش
#کارآفرینی
#تبلیغات و برندینگ
#مدیریت بازاریابی
#راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار

سوابق تحصیلی و آموزشی

 • دکتری مدیریت کسب و کار DBA از دانشگاه تهران

 • فوق لیسانس علوم اجتماعی- جامعه شناسی از دانشگاه خوارزمی تهران

سوابق کاری

 • مدیر عامل گروه مشاوران پرسا porsagroup.ir

 • مدیر بازاریابی و برندینگ مجموعه افرند اطلس

 • رییس واحد تحقیقات بازار، شرکت صنایع استیل البرز

 • مدیر بخش تحقیقات بازاریابی شرکت پیمایش راهبردی آراد، دارای گواهینامه صلاحیت مشاور آماري از مرکز آمار ایران

 • همكاري با شركت ها و سازمانهای مختلف در اجراي طرحهاي تحقيقات بازار

 • سرپرست واحد تحقیقات بازار شرکت صنایع بسته بندی شادمهر

 • مشاور بازاریابی شرکت آسیا نگار افزار (لوازم خانگی)

 • مشاور بازاریابی نماینده شرکت REGINOX هلند و SCHOCK آلمان (لوازم خانگی)

حوزه های مشاوره

 • برندسازی

 • استراتژی کسب و کار

برنامه کاری

شنبه

۰۹:۰۰ - ۲۰:۰۰

یکشنبه

۰۹:۰۰ - ۲۰:۰۰

دوشنبه

غیر فعال

سه‌شنبه

۰۹:۰۰ - ۲۰:۰۰

چهارشنبه

۰۹:۰۰ - ۲۰:۰۰

پنج‌شنبه

۰۹:۰۰ - ۲۰:۰۰

جمعه

۱۰:۰۰ - ۱۷:۰۰

نظرات (۲)

محمد جواد رئوفی

عالی

توصیه می‌کنم

۹ ماه قبل

محمد جواد رئوفی

عالی بودن بی نظیر

توصیه می‌کنم

۹ ماه قبل

پرسش و پاسخ

سلام. خسته نباشید. بنده قبلا متصدی اژانس اتومبیل کرایه سنتی بودم که با ورود تاکسی اینترنتی دیگه جای رشدی در شغلم نمیدیدم و سریع اژانس رو واگذار کردم. مدت یک سال تحقیقات خودم رو در مورد راه اندازی تاکسی اینترنتی کامل کردم و برای کد نویسی یک پروژه در حد کشور و حتی در حده نمایندگی به کشور‌های دیگه با یک شرکت که از برنامه نویس‌های حرفه‌ای و باهوش و ایده یاب برخوردار بود قرار داد بستم و پس از مدت ۶ ماه پروژه رو به همراه با کدو سورس درواقع هسته اصلی تحویل گرفتم. البته نا گفته نماند که تو این مدت زمان تکمیل پروژه اقدام به اخذ مجوزات کشوری مربوطه کردم ثبت شرکت ایجاد سایت.. اینماد.. مجوزات اتحادیه کشوری … شامد … درگاه …و راه اندازی دفتر با سرور اختصاصی که کلا حدود ۲۵۰ ملیون هزینه انجام شد. اصل موضوع این هست که بنده سرمایه داریم ولی نقدینگی زیاد نه در حده ۶۰۰ ملیون نقدینگی دارم ولی خب به مشکل درک باور کار از سمت خانواده که اول قرار بود ملکی رو برای فروش و تهیه سرمایه در اختیار بنده قرار بدند ولی بعد با مداخله اطرافیان ورق برگشت و مخالف این کار شدن ونهایت موافق گذاشتن وثیقه برای وام شدند که فایده نداره رقم وام. بنده مهارت کامل و حتی متفاوتی رو برای این استارت اپ با شناخت بازار دارم برای جذب سرمایه میخوام تا ۶۰۰ ملیون ضمانت نامه بانکی بدم به هر نفر با آورده ۱۰۰ ملیون و سپس آورده آنها رو از دباره به صورت ضمانت نامه برای ۶ نفر دیگر با قرار داد محکم یکساله ببندم که میشه ۳ تا ۶۰۰ ملیون و با سود یک میلیاردو هشتصد یا دومیلیارد از سود این پول شروع به راه اندازی کنم. تا ۳ ماه تنفس درآمدی بعد از ۳ ماه به ۱۲ نفر باید ۳۰ درصد پرداخت کنم یعنی مجموع ماهی ۳۶ ملیون سود بدم و در ماه آخر قرار داد جمعا مبلغ ۹ ملیون بابت ۲ ماه تنفس اول قرار داد رو باید به هر نفر پرداخت کنم. در مورد با سود درامد قرار داد بسته نمیشه فقط قرار داد ۱۰۰ ملیون با ضمانت نامه بانکی و سود ۳۰ درصد خالص بسته میشه یعنی رقم سود ثابت است متغیر نیست. میخواستم نظر شما اساتید رو در مورد این ایده بپرسم با تشکر.

۱۳۹۹-۱۱-۲۷
ترکمان

مهدی ترکمان

سلام و درود. اگر درست متوجه شده باشم، هدف شما راه اندازی تاکسی اینترنتی، مانند تپسی و اسنپ است. اگر این چنین است توجه داشته باشید که رقابت با این‌ها و گرفتن سهم کوچکی از بازار بسیار سخت خواهد بود و بجز توانمندی‌های برنامه نویسی نیاز به پشتوانه مالی بسیار زیاد، قدرت سازماندهی و ارتباطات است. ضمن آنکه هزینه‌های تبلیغات و مارکتینگ چندین برابر هزینه‌های برنامه نویسی و سازماندهی است. شرکتهای بسیاری در این حوزه سرمایه گذاری کرده اند وبخاط عدم توان رقابت، با ضررهای هنگفت عرصه راترک کرده اند. بهتر است پیش از هزینه بیشتر؛ با مشاوران حوزه استارتاپ‌ها مشورت نمایید.
۱۳۹۹-۱۲-۲۴

سلام برای کارخانه لوله پروفیل با تمامی دستگاه‌های جوش و برش در شهرک صنعتی علی آباد تهران به علت کسری بودجه در حال حاضر تعطیل هست. اما تصمیم بر راه اندازی مجدد کارخانه دارم و ایجاد سود دهی با مدیریت و شیوه مدرن، پس نیازمند مشاوره تخصصی هستم. عبدالهی

۱۳۹۹-۱۲-۰۹
ترکمان

مهدی ترکمان

دوست عزیز بهتر است یک بیزینس پلن ساده از کسب و کار جدید مکتوب کنید. رعایت اصول و مراحل بیزینس پلن می‌تواند به شما در شناسایی فرصتها و تهدیدات کمک کند. همچنین می‌توانید از بوم کسب و کار برای جان بخشی به ایده تان کمک بگیرید. در صورتی که شرایط عمومی و نیازهای مقدماتی برای خودتان شفاف و قابل تامین شد، می‌توان برای ارائه راهکارهای موفقیت با مشاوران زبده صحبت کنید. یادمان باشد که مطالعه تجربیات شکست خورده در هر صنعت می‌تواند راهنمای خوبی برای کسب و کارهای جدید باشد.
۱۳۹۹-۱۲-۲۴

درود بر شما من تو بحث مشاوره انبارداری (تمام امور مرتبط با انبار) فعالیت می‌کنم. در حال حاضر به صورت انفرادی کار می‌کنم. مشتریان من رو از طریق سایت و اینستاگرام پیدا می‌کنند. بعضی وقتها به این فکر می‌کنم که کسب و کارم رو گسترش بدم و یک تیم تشکیل بدم و گاهی نیز به این فکر می‌کنتم که کلا کسب و کارم رو بفروشم و کار جدیدی رو شروع کنم. برای هر دو پرسش دارم: ۱- اگر بخوام کسب و کارم رو توسعه بدم و تیم درست کنم، چه شرایطی رو باید در نظر بگیرم و هزینه حدودی اون (بخش مشاوره) چقدر میشه؟ ۲- اگر بخوام به فروش فکر کنم، چطور می‌تونم قیمت اون را تخمین بزنم. به این نکته توجه داشته باشید که من نه شرکت ثبت کردم و نه دفتر اجاره کرده‌ام. البته می‌دونم که اطلاعات بیشتری برای پاسخ دقیق لازمه، ولی خوب دوست ندارم تمام اطلاعات رو اینجا ارائه بدم و حتما با مشخص شدن مشاور اطلاعات مورد نیاز هم ارائه میشه. با سپاس از پاسخ شما

۱۳۹۹-۱۲-۰۲
ترکمان

مهدی ترکمان

سلام و درود. در زمینه کسب و کار مشاوره، خیلی نیاز به سرمایه گذاری برای دفتر و شرکت نیست. بسیاری از مشاوران بدون ثبت شرکت فعالیت می‌کنند. دفتر کار می‌تواند پرستیز کاری شما را افزایش دهد ولی الزامی نیست. برای مشاوره داشتن تیمی که بصورت پاره وقت و بر مبنای پروژه با شما همکاری کنند، کفایت می‌کند. و نیازی به حقوق بصورت رسمی و متعارف نیست. بنابراین بهتر است که همکاران خود را بر حسب نیاز هر پروژه انتخاب کنید. آنچه در مشاوره مهم است دو چیز است. اول اینکه مشتریان احتمالی شما را بشناسند و شما را به عنوان یک «متخصص متعهد» بشناسند و دوم اینکه شما شبکه‌ای از ارتباطات داشته باشید که بتوانید برای هر پروژه بنا به ضرورت «تیم سازی» کنید و کار را انجام دهید. برای هر دو این موارد تولید محتوا و حضور در شبکه‌های تخصصی بسیار مفید و زودبازده خواهد بود. یادمان باشد که مشاور شدن راحت است اما مشاور ماندن سخت است. و باید آمادگی نوسان در درآمد و ساعات کاری را داشته باشیم. آرزوی موفقیت می‌کنم برایتان. اینها تجربیاتی از سابقه مشاوره بنده بود.
۱۳۹۹-۱۲-۲۴

سلام و عرض ادب من و دوستانم چند وقتی هست تو فکر راه اندازی کسب و کار خودمون هستیم ولی نمیدونیم چه موضوع و ایده رو انجام بدیم که موفق باشیم. من کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار خوندم. طراحی سایت و تولید محتوا انجام میدم و مدتی هست به صورت فریلنسری تو این زمینه کار میکنم. البته کارهای مربوط به تحلیل داده و داده کاوی هم انجام میدم مثل آمار و پیش بینی یک بیماری با استفاده از مجموعه داده. یکی از دوستانم هم مهندس فناوری اطلاعات و شبکه هست و همینطور یک معلم و مدیر عالی. دروس مربوط به کامپیوتر رو آموزش میده. ما همه دختر هستیم و در شهر کوچکی زندگی می‌کنیم. سفارشات آنلاین و از این موارد برای همه افراد فرهنگ سازی نشده. یه ایده‌ای که داشتیم فروش پکیج‌های آموزشی و ایجاد یک سایت بود که توسط خودمون تدریس و راه اندازی میشه ولی آموزش در سطح اینترنت بسیار زیاد شده و افراد از سایت‌های پربیننده بیشتر استقبال میکنن. یا راه اندازی یک سایت نوبت دهی آنلاین دکترها یا داروخانه آنلاین. در کل دنبال ایده‌ای هستیم که نیاز مردم باشه و همه بتونن ازش استفاده کنن در عین حال اگر بتونه در این شرایط کرونا سرگرم کننده هم باشه خوبه. ممنون میشم در این رابطه نظر یا پیشنهادی دارید، بفرمایید.

۱۳۹۹-۰۸-۱۵
ترکمان

مهدی ترکمان

تولید محتوا و بازاریابی محتوا همیشه موفق خواهد بود. حوزه علاقه خودتان را دنبال کنید و حداقل یکسال برای نتیجه گرفتن به خودتان زمان بدهید. با پیشنهادتان در زمینه آموزش موافقم. شما می‌توانید سبک مخصوص به خود و مشتریان مخصوص داشته باشید. توصیه نمی‌کنم وارد ساخت پلتفرم‌های دیجیتال باشید چرا که توان رقابت با هلدینگ‌ها و سرمایه گذاران کلان را نخواهید داشت.
۱۳۹۹-۱۱-۰۹

باسلام وادب من مغازه‌ای نسبتا بزرگ (بابالکن حدود۸۰متر) دارم وتوانایی سرمایه گذاری حدود۱۵۰میلیون تومان راهم دارم خودم کارمند هستم وپسرم دانشجواست وخودم عصرها فراغت دارم وپسرم باتوجه به وضعیت کرونا وآموزش مجازی فرصت قابل توجهی برای حضوردرمغازه داردچندین ایده ازجمله فروش پی وی سی سقفی (سقف کاذب) ودیواری وهمچنین فروش فوم و پشم شیشه و …تحت عنوان ((پوشش بام)) رادارم خواستم بپرسم آیا باتوجه به وضعیت فعلی بازار وتحت شعاع قرارگرفتن تعطیلی نسبی بازار وبه ویژه نتیجه تاثیرروانی انتخاب جوبایدن بربازار ایران آیادرشرایط فعلی شروع و راه اندازی این کسب وکار بصلاح هست یا باید صبر کرد و بازار رارصد کرد و وقتی بازارثبات پیداکرد کار را آغاز کردچون نگران این هستم که اگر الان اجناس را با قیمت فعلی بخرم محتمل است اجناس قیمتش پایین بیاید و من درهمان اول کار متحمل ضرر و زیان بشوم. پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم.

۱۳۹۹-۰۹-۰۱
ترکمان

مهدی ترکمان

علاقه مندی فرزند شما به آن کسب و کار شاخص مهمی برای موفقیت آن است. همچنین بررسی نیاز منطقه‌ای که مغازه شما در آن قراردارد شرط اصلی انتخاب محصول است. نگران بالا و بلندی بازار نباشید. همیشگی است و شمایید که باید تهدیدات را به فرصت تبدیل کنید.
۱۳۹۹-۱۱-۰۹