درحال بارگذاری ...
دریافت مشاوره

حوزه های مشاوره

 • مدیریت بازاریابی و فروش صادراتی
 • توسعه کسب‌وکار
 • مدیریت استراتژیک
 • مارکتینگ کوچینگ
 • برندینگ

سوابق تحصیلی و آموزشی

 • دانشجوی دکتری مدیریت بازاریابی
 • گواهینامه طی دوره آموزش تخصصی زبان انگلیسی بازرگانی در مرکز توسعه صادرات ایران

سوابق کاری

 • مدیریت کارخانه و مدیر فروش تعاونی پنیر اصفهان
 • عضو هیئت موسس و رئیس هیئت مدیره شرکت مهد
 • مشاور هلدینگ کیش الیت و شرکت شهر آفتاب کیش
 • عضو هیئت مدیره و مدیر فروش گروه تولیدی گل جامه
 • مشاور و مدیر بازرگانی کنسرسیوم ایران و آفریقا
 • تعریف مارکتینگ پلن چیست؟

 • برنامه بازاریابی یا مارکتینگ پلن، برنامه‌ای به منظور دستیابی به اهداف بازاریابی شرکت است که از طریق تدوین و اجرای استراتژی‌های بازاریابی شرکت، این امر را هدایت می‌نماید.
  هر برنامه بازاریابی سه بخش اصلی دارد:
  ۱. اهداف بازاریابی که پس از تجزیه و تحلیل وضعیت شرکت، مصرف کنندگان، ذینفعان و رقبا و همچنین شرایط بازار، تعیین می‌گردند. یک برنامه بازاریابی مناسب، بین محصولات و خدمات شرکت، نیازها و ارزش‌های بازارهای هدف، هماهنگی لازم را ایجاد می‌کند.
  ۲. استراتژی بازاریابی که مسیر و نحوه دستیابی به اهدف بازاریابی و ابزار رسیدن به این اهدف را در زمانی مشخص بیان می‌دارد. در مورد هر یک از عوامل تشکیل دهنده آمیخته بازاریابی، استراتژی خاصی طراحی و اجرا می‌گردد.
  ۳. تاکتیک‌های بازاریابی که شامل فرآیندهای تبدیل استراتژی به برنامه‌های عملیاتی مشخص شده برای هر بخش شرکت است.

 • اهمیت بازاریابی چیست؟

 • به جرات می‌توان گفت که مدیریت بازاریابی، پس از مدیر عامل، مهمترین رکن مدیریت شرکت است. به تایید دانشمندان حوزه مدیریت، بالاترین وظیفه هر شرکت، ارائه ارزش به مشتریان است که این هدف جز با تمرکز بر تدابیر بازاریابی ممکن نیست. با مطالعات بازار، مصرف کننده و اجزاء محیط بازار از طرفی و بررسی امکانات تولید، شاکله شرکت و پتانسیل‌ها و توانمندی‌های شرکت و پرسنل از سوی دیگر، می‌توان به ارزش‌ها، اولویت‌ها و در نهایت رفتار مصرف کننده واقف گردید و با تبیین استراتژی‌های متناسب، مشتریان جدید را جذب، حفظ و وفادار نمود. بازاریابی مناسب اصلاح و بهره وری را برای بخش تولید شرکت به ارمغان می‌آورد.

 • سلام
  من قصد دارم یکسری زیورالات رو تولید کنم و بازار فروش براش پیدا کنم
  مشکلم این هست که اول از کپی کار میترسم دوم چطور براش بازار فروش پیدا کنم که هم سریع باشه هم بازده خوبی داشته باشه

 • سلام و درود بر شما. در وهله اول توان مالی و اجرایی خود را در مورد میزان امکان پذیر تولید در هر ماه را برآورد کنید. در مرحله دوم بازاری را در همان حد، یا کمی بزرگتر به عنوان بازار هدف در نظر بگیرید. نمونه هایی را تولید کنید و به مشتریان بالقوه نمایش دهید و نظر آنها را جویا شوید تا تولیدات شما به سلیقه و خواست مشتریان و بازار هدف شما نزدیکتر شود. با گرفتن سفارش آرام آرام بازاری را برای خود تثبیت نمایید. مثلا اگر ماهیانه ۱۰ گردنبند تولید می‌کنید، حتی یک منطقه تهران هم بازار بزرگی خواهد بود. به هر حال رقبا ممکن است از کارهای شما کپی کنند در مقابل شما باید استراتژی‌های بازاریابی مناسبی را اتخاذ کنید و ضمنا با نوآوری و طرح‌های جدید تلاش آنها را در کرفتن بازارتان عقیم نمایید. موفق باشید.

 • نمیتونم در مغازه بند بشم از شغلم وکله زدن با مشتری خسته شدم می‌خوام وارد کار تجارت بیشتر بخاطر تنوعش و مسافرت و علاقه به ریسک دارم تا جلو بیفتم سن من ۴۲ راهنمایی کنید با حدود یک تومنی جور کن میتونم وارد عرصه بشم خیلی دوست دارم با یک اینکاره مدتی همراه بشم چکار کنم

 • سلام و درود بر شما. برای راهنمایی شما، نیاز به اطلاعاتی از قبیل توانائی‌ها و تجربیات شما، حوزه‌های مورد علاقه، ریسک پذیری و خصوصیات شخصیتی و ارتباطی، نگاه بلند یا کوتاه مدت شما به کسب و کار و … می‌باشد. با تماس و همراهی با یک مشاور مطلع و با تجربه شروع کنید. سرمایه تنها ملاک انتخاب شغل و کسب و کار نیست ضمن اینکه در انتخاب کسب و کار برای حضرتعالی، شرایط اقتصادی و قانونی امروز حاکم بر ایران باید به دقت لحاظ شود. موفق باشید.

 • سلام من در تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۶مبلغ ۷۰ میلیون تومان دارم. در شهر خرم آباد استان لرستان زندگی میکنم …به دنبال کسب و کاری هستم که پر جُنب و جوش باشه مناسب برای اقا و خانم چه کاری رو پیشنهاد میدید؟

 • سلام و درود بر شما. سرمایه، عامل مشخص کننده اصلی برای انتخاب کسب و کار مناسب شما نیست. اطلاعات دیگری از جمله توانایی‌ها و قابلیت‌های شما، تخصص و تجربه، ریسک پذیری، ویژگی‌های شخصیتی، قابلیت‌های محیط زندگی، مشخصات بازارهای در دسترس و …. لازم است. پیشنهاد می‌کنم با مشاور مجرب و متخصصی مشورت کنید و با انتقال اطلاعات لازم، در شروع و ادامه مسیر از همراهی او استفاده کنید. موفق باشید.

 • سلام برای کارخانه لوله پروفیل با تمامی دستگاه‌های جوش و برش در شهرک صنعتی علی آباد تهران به علت کسری بودجه در حال حاضر تعطیل هست. اما تصمیم بر راه اندازی مجدد کارخانه دارم و ایجاد سود دهی با مدیریت و شیوه مدرن، پس نیازمند مشاوره تخصصی هستم.
  عبدالهی

 • سلام. با مطالعه و بررسی دقیق آنچه در گذشته در کسب و کار شما اتفاق افتاده و نیز شرایط و امکانات فعلی داخل مجموعه و همچنین بازار و محیط خارجی کسب و کار جنابعالی، با تدوین بیزینس مدل و برنامه‌های استراتژیک و عملیاتی متناسب، انشاالله می‌توان در سال جدید فعالیت اثربخشی را طراحی و اجرا نمود. موفق باشید.

 • درود بر شما
  من تو بحث مشاوره انبارداری (تمام امور مرتبط با انبار) فعالیت می‌کنم. در حال حاضر به صورت انفرادی کار می‌کنم. مشتریان من رو از طریق سایت و اینستاگرام پیدا می‌کنند. بعضی وقتها به این فکر می‌کنم که کسب و کارم رو گسترش بدم و یک تیم تشکیل بدم و گاهی نیز به این فکر می‌کنتم که کلا کسب و کارم رو بفروشم و کار جدیدی رو شروع کنم. برای هر دو پرسش دارم:
  ۱- اگر بخوام کسب و کارم رو توسعه بدم و تیم درست کنم، چه شرایطی رو باید در نظر بگیرم و هزینه حدودی اون (بخش مشاوره) چقدر میشه؟
  ۲- اگر بخوام به فروش فکر کنم، چطور می‌تونم قیمت اون را تخمین بزنم.
  به این نکته توجه داشته باشید که من نه شرکت ثبت کردم و نه دفتر اجاره کرده‌ام. البته می‌دونم که اطلاعات بیشتری برای پاسخ دقیق لازمه، ولی خوب دوست ندارم تمام اطلاعات رو اینجا ارائه بدم و حتما با مشخص شدن مشاور اطلاعات مورد نیاز هم ارائه میشه.
  با سپاس از پاسخ شما

 • سلام. برای فروش کسب و کار در این مرحله، با در نظر گرفتن میزان مراجعه به سایت و صفحه شما و آمادگی مشتریان برای پرداخت، می‌توان اقدام کرد. در مورد دوم، با تعریف دقیق زوایا و خصوصیات خدمتی که ارائه می‌کنید و همچنین انتظار مشتریان از خدمات شما (حتی در نظر گرفتن خدماتی که مکمل خدمات شما هستند)، می‌توانید تیم متناسبی را آماده کنید و با قراردادهای لازم، ایشان را در سود کسب و کار خود سهیم نمائید. موفق باشید.

 • سلام، من به همراه دخترم قصد داریم کارگاه بسته بندی کشک وقره قوروت راه اندازی کنیم مکان کارگاه و داریم و سرمایه در حدود ۱۰۰ ملیون هم داریم ولی میخواییم برند دار عرضه بازار داخلی وخارجی کنیم، از کجا شروع کنیم و ایا در این کار موفق میشیم در ضمن پدرم کارگاه تولید کشک و قره قوروت دارن ولی من فقط می‌خواهم کارگاه بسته بندی بزنم، ممنون

 • سلام. با توجه به اینکه تامین کننده محصول شما، پدرتان هستند، پتانسیل تولید ایشان را در نظر بگیرید و تخمین بزنید (میزان قابل ارائه به بازار را بصورت ماهیانه و سالیانه). سپس با در نظر گرفتن توان ارائه، بازار هدفی را مشخص کنید و با مطالعه بازار، از ارزش‌ها و خصوصیات الزامی کالا نزد مشتریان مطلع شوید و در انتها با روش مناسب معرفی، تبلیغات، بسته بندی، قیمت گذاری و ….. وارد بازار شوید و با رصد مرتب بازار، محصول را هر چه بیشتر به خواست مشتریان نزدیک کنید تا کم کم برند شما در ذهن مشتری ثبت شود. برای برنامه ریزی و اجرای آن حتما مشاور مخربی را بصورت پاره وقت یا پروژه‌ای به خدمت بگیرید. موفق باشید.

 • سلام وقت بخیر
  برای صادرات سبزی خشک با کدام یک از مشاورین عزیز میتونم ارتباط بگیرم؟

 • سلام. صادرات سبزی خشک به بازارهای مختلف، شرایط متفاوتی را می‌طلبد. از طرفی پتانسیل تولید و فروش یا صادرات شما هم باید مشخص شود. در صورتی که تمایل به بررسی این مورد را دارید، در خدمتم. موفق باشید.

 • سلام به چه صورت میشه محصولات خودمون رو تو عراق بازاریابی کنیم و بفروشیم

 • سلام. در کشور عراق می‌توانید با هماهنگی و عقد قراردادهای مناسب، از شرکت هایی که به عراق صادرات دارند استفاده کنید تا به مرور برند شما در عراق مطرح شود. می‌توانید همزمان محصول خود را از روش‌های مجازی به خریداران عمده و مصرف کنندگان عراقی معرفی کنید. بهره برداری از نمایشگاه‌های مرتبط را نیز فراموش نکنید. حتی توصیه می‌کنم تلاش کنید با یکی از عمده فروشان عراقی قرارداد نمایندگی یا فروش امضا کنید تا از قدرت فروش و بازاریابی او در آن کشور استفاده نمائید. موفق باشید.

 • سلام وقت بخیر
  مجموعه‌ی ما یک دستگاه برای ضدعفونی کردن و کاهش آلودگی‌های کف کفش طراحی و تولید کرده است و علاقه مند به صادرات این محصول هستیم. امکانش هست راهنمایی بفرمایید که از کجا باید کار رو شروع کنیم و آیا بهتره خودمون مستقیم وارد عمل بشیم یا از طریق شرکت‌های واسطه این کار رو بکنیم؟

 • سلام. با توجه به اینگه تجربه صادرات این محصول را ندارید، توصیه می‌کنم از طریق شرکت‌های صادر کننده عمل کنید. سعی کنید اطلاعات بازار و مشتری را بگیرید تا با لحاظ نمودن سلیقه، نیاز اصلی، طریقه رفع نیاز مشتری به شکلی که برایش ارزش آفرین باشد و … محصول را بهینه و اصلاح کنید و کم کم بازارهای صادراتی دیگر را بررسی و شروع به بازاریابی در آنها نمائید. اولویت درک بازار هدف و رفع نیاز آنها با مطلوبیت مورد نظرشان است و در مرحله بعد انجام بازاریابی و صادرات توسط خودتان. موفق باشید.

 • درود بر شما
  من امسال بازنشسته می‌شوم.
  یکی از دوستانم طلافروشی دارد
  قصد دارم در منطقه ۵ مغازه طلا فروشی دایر کنم.
  اگر بخواهم بخواهم مغازه را بخرم باید ۸۰ درصد تمام دارایی خودم را بدهم.
  الان مردد هستم
  اصلا وارد این کار بشوم؟ یا کار دیگری انجام دهم.
  مغازه را اجاره کنم یا بخرم؟
  با شرایط اقتصادی موجود و رکود بازار چه پیشنهادی دارید؟
  سپاس

 • سلام. توصیه می‌کنم بدون اطلاعات بازار و تجربه ارتباط با مشتری و فروش، وارد هیچ کسب و کاری نشوید.
  چنانچه ممکن است چند ماهی در کنار دوست طلا فروشتان، با راهنمایی ایشان و سرمایه کمی از خودتان این کسب و کار را شروع کنید ولو اینکه سود حاصله را به ایشان بدهید. پس از مدتی که از کنترل ریسک خرید و فروش و نحوه پاسخگویی به نیاز و خواسته مشتری مطمئن شدید، اقدام به افتتاح کسب و کار مستقل خود کنید.
  مشاوره مناسب، در موفقیت شما بسیار تاثیرگذار است. موفق باشید.

خانه دسته‌بندی پروفایل