راهنمابلاگ
شجریان

مسعود شجریان

کارشناس مالی و مشاوره مالیاتی
وضعیت:
خارج از دسترس
۴
تلفنی
۸۰۰۰
تصویری
۸۰۰۰
حضوری
۸۰۰۰
#مالیات و امور مالی
#مالیات
#مالیات و امور مالی
#مالیات

سوابق تحصیلی و آموزشی

  • کارشناسی حسابداری پیام نور اصفهان - 1386

سوابق کاری

  • حسابدار صنعتی شرکت قند نور سپاهان - 89 تا 90

  • مدیر مالی و مشاور مالیاتی کانون آگهی و تبلیغات نفیسچ

  • رئیس دپارتمان حسابداری شرکت اطمینان تجارت جنوب - 90 تا 91

  • مدیر مالی بازرگانی ساحل

  • مشاوره مالیاتی به ده‌ها شرکت و مجموعه مختلف

حوزه های مشاوره

  • پیاده‌سازی سیستم های مالی

  • حسابداری صنعتی

  • انجام کلیه امور مالی و مالیاتی

  • خدمات حسابداری

برنامه کاری

شنبه

۱۰:۰۰ - ۱۴:۰۰

یکشنبه

۱۰:۰۰ - ۱۶:۰۰

دوشنبه

۱۰:۰۰ - ۱۷:۳۰

سه‌شنبه

۱۰:۰۰ - ۱۶:۰۰

چهارشنبه

۱۰:۰۰ - ۱۴:۰۰

پنج‌شنبه

غیر فعال

جمعه

غیر فعال

نظرات (۰)

تاکنون نظری ثبت نشده است

پرسش و پاسخ

سلام با توجه به توسعه الکترونیکی امور آیا لازم است اصل فاکتور خرید یا فروش ضمیمه اسناد مالی باشد. اگر تصویر خوانا همراه با مهر باشد مشکلی ندارد از لحاظ دارایی چطور؟؟؟

۱۳۹۸-۰۳-۲۸
شجریان

مسعود شجریان

سلام پیرامون این سوال باید عرض کنم که طبق قوانین شما باید اسناد مربوط به درآمد و هزینه رو تا زمانی که برگه قطعی مالیات برای شما نهایی و غیر قابل تغییر میشه باید نگهداری کنید پس حتما باید اصل اسناد مدارک رو نگهداری کنید برای این منظور معمولا بعد از شش سال و دو ماهه میتونین اسناد رو امحا کنید یا به بایگانی راکد خودتون منتقل کنید
۱۳۹۹-۰۶-۰۸

آیا اصلاح اظهارنامه مالیاتی امکانپذیر است؟

۱۳۹۸-۰۳-۲۸
شجریان

مسعود شجریان

اگر موردی در اظهارنامه مالیاتی به اشتباه وارد شده باشد، در این صورت می توان اظهارنامه اصلاحی را تا پایان یک ماه، بعد از آخرین مهلت قانونی ارسال اظهارنامه ارائه کرد. برای این کار باید شواهد و قراین کافی هم در دست داشت تا در زمان رسیدگی بتوان به آنها استناد کرد. در غیر این صورت اگر مدارک کافی موجود نیست، نباید اظهارنامه اصلاحی زده شود، چرا که این کار موجب مباحث علی الراس می شود و زیان های مربوط به خود را دارد.
۱۳۹۹-۰۶-۰۸

مالیات اصناف چگونه است؟

۱۳۹۸-۰۳-۲۷
شجریان

مسعود شجریان

برای پرداخت مالیات اصناف اشخاص باید در پایان هر سال در سازمان پرونده تشکیل دهند. اگر گام های موردنظر در سیستم به 45 برسد، سپس می توان اظهارنامه عملکرد را فرستاد. میزان مالیات در هر صنف برای هر موعدی هم طی مذاکرات تعیین و طی اعلامیه ای به اطلاع همه اصناف می رسد. مالیات اصناف از آنجایی که مقطوع است، دولت برای موارد خاص تبصره ماده 100 را قائل شده تا موعدیان با استفاده از آن رسیدگی نشوند و برای پرداخت تقسیط شوند. توضیحات بیشتر در این مورد را در ویدئو تماشا کنید." صدق کنند.
۱۳۹۹-۰۶-۰۸

اظهارنامه مالیاتی چیست؟

۱۳۹۸-۰۳-۲۷
شجریان

مسعود شجریان

در هر زمان که کسب و کاری شروع بکار کرد، باید تا پایان همان سال نسبت به محاسبه مالیات اقدام کنند و برای اشخاص حقیقی سی‌ام خرداد سال بعد و برای اشخاص حقوقی تا سی و یکم تیر سال بعد باید اظهارنامه الکترونیکی مالیاتی ارسال شود. نکته‌ی مهمی که درباره وجود دارد، دقت در پر کردن اظهارنامه های مالیاتی و بارگذاری مدارک و دفتر نویسی است. چراکه عدم همخوانی این موارد مشمول کتمان درآمد یا هزینه و در نتیجه رد دفاتر و قبول نشدن اظهارنامه می شود که این امر سبب ایجاد علی الراس و خوردن ضرایب مالیاتی می شود.
۱۳۹۹-۰۶-۰۸

اگر اظهارنامه مالیاتی رد نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

۱۳۹۸-۰۳-۲۷
شجریان

مسعود شجریان

اگر اظهارنامه مالیاتی برای اشخاص رد نشود، علاوه بر دریافت مالیاتی تشخیصی، در قانون قبلی 40% و در قانون جدید 30% به نسبت آن جریمه غیرقابل بخشش دریافت خواهد شد. چرا که تکلیف محول شده برایشان انجام نشده است و نسبت به تنظیم مدارک اقدام نکرده اند. همچنین از سوی دیگر اگر اداره مالیاتی نسبت به شناسایی مالیاتی اقدام کند، هزینه های انجام شده را در قسمت درآمد ها محاسبه می کند چون هزینه ها غیرواقعی بوده و کتمان شده است. پس توصیه می شود در موعد قانونی اظهارنامه رد شود تا هم مشکلات اضافه نشود و هم دچار ضرر هنگفتی نشوند.
۱۳۹۹-۰۶-۰۸