راهنمابلاگ
عباس زاده

سید ابوالفضل عباس زاده

مشاور و متخصص مالکیت فکری
وضعیت:
خارج از دسترس
۵
تلفنی
۳۰۰۰
تصویری
۳۳۰۰
حضوری
۳۶۰۰
#امور حقوقی و مالکیت فکری
#ثبت اختراع و طرح صنعتی
#ثبت شرکت و برند
#کارآفرینی
#تامین مالی و جذب سرمایه
#امور حقوقی و مالکیت فکری
#ثبت اختراع و طرح صنعتی
#ثبت شرکت و برند
#کارآفرینی
#تامین مالی و جذب سرمایه

حوزه های مشاوره

 • ثبت طرح صنعتی

 • ارزشگذاری دانش فنی

 • ثبت اختراع داخلی

 • تجاری سازی و انتقال فناوری

سوابق تحصیلی و آموزشی

 • کارشناسی مهندسی برق قدرت از دانشکده فنی مشهد - 1394

 • ارائه پایان‌نامه با عنوان «نقش مالکیت فکری در توسعه تکنولوژیک صنایع»

سوابق کاری

 • کارشناس تخصصی تدوین اسناد اختراع از 91 تاکنون

 • مدیرعامل شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت - 95 تاکنون

 • مدیر نوآوری و توسعه مرکز نوآوری و کارآفرینی تک 93 تا 95

 • دبیر اجرایی رویداد کارآفرینی استارت‌آپ ویکند گردشگری خراسان - 97

 • مدیر و کارشناس دفتر مالکیت فکری کلینیک صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی مشهد 92 تا 93

 • ارائه سخنرانی و سمینار با موضوع ثبت اختراع در رویدادهای مختلف

 • مدیر اجرایی سمینار 3 روزه ارزش گذاری ، تجاری سازی و انتقال فناوری با همکاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران - مشهد

 • دبیر اجرایی چندین رویداد مختلف کارآفرینی و استارت آپ ویکند در حوزه های مختلف

 • مشاور کارآفرینی و تجاری سازی بنیاد ملی نخبگان ) خراسان رضوی و خراسان جنوبی (

برنامه کاری

شنبه

۰۸:۰۰ - ۲۱:۳۰

یکشنبه

۰۸:۰۰ - ۲۱:۳۰

دوشنبه

۰۸:۰۰ - ۲۱:۳۰

سه‌شنبه

۰۸:۰۰ - ۲۱:۳۰

چهارشنبه

۰۸:۰۰ - ۲۱:۳۰

پنج‌شنبه

۰۸:۰۰ - ۲۱:۳۰

جمعه

۰۹:۳۰ - ۲۰:۰۰

نظرات (۲)

مسعود مسعود

بسیار عالی و دقیق

توصیه می‌کنم

۱ سال قبل

محمد امیریان

عالی بودن ایشان

توصیه می‌کنم

۱۴۰۰/۱/۳۰

پرسش و پاسخ

سلام بنده یه ایده دارم که اگه عملی شه بالای ۹۰٪انسانها به هیچ عنوان سکته نمیکنن لطفاراهنمایی کنین

۱۳۹۹-۰۷-۲۷
عباس زاده

سید ابوالفضل عباس زاده

باسلام صرف ایده (بدون راهکار و راه حل اجرایی) قابلیت ثبت نداره، اما چنانچه طرح شما دارای شرایط اختراع (جدید بودن در دنیا، گام ابتکاری و کاربرد صنعتی) باشه و از طرفی جزء استثنائات غیر قابل ثبت نباشه میشه اون رو بعنوان اختراع ثبت کرد. که برای این مسیر با توجه به قواعد و شرایط حاکم توصیه میکنم با من در ارتباط باشید که در مسیر به مشکل بر نخورید.
۱۳۹۹-۰۸-۲۷

سلام وقت بخیر- سال ۹۱ طرحی که چندین سال روش کار کرده بودم و دنبال تیمی برای اجراش میگشتم رو در دوره کارشناسی برای استاد کارآفرینی که قصد کمک داشت و به اصرار ایشون به طور کامل براشون توضیح دادم و ایشون هم در سررسیدی که داشتند یادداشت میکردند - طبق نظری که دادن در دانشگاه صنعتی شریف شخصی بود که ادعا میکرد می‌توانند کمک کنند و تیم در اختیار بگذارند و مراحل حقوقی ثبت را انجام داده و اجرای پروژه رو شروع کنم و به همین خاطر یک برگه توضیح کامل هم خواستند و چند روز بعد که برگه را بردم ایشان از اون دانشگاه رفته و هرچه برای گرفتن آدرس و شماره تلفن از ایشون اقدام کردم بی فایده بود و به من ندادند و نشد که تماس بگیرم - تا سال ۹۵ که این طرح با همان نام و توضیحاتی که داده بودم توسط شخصی که شرکت دانش بنیان تشکیل داده بود و همراه سه نفر که همگی از اساتید همان دانشگاه صنعتی شریف بودند به اجرا درآمد - بعد از تماس مستقیم با اون دکتر ایشان ادعا کردند که طرح در خارج از کشور ساخته شده و وارد کردند و شخصی هم که من ادعا میکنم برای ایشون توضیحی در این رابطه نداده بودند و حالا برای بومی شدنش اگر میتوانم کمک کنم و از من خواستند رزومه براشون بفرستم که بنده هم گفتم صفر تا صد را اگر تیم بدهند اجرا میکنم و بعد از ارسال رزومه پیگیری درچند مرحله ایشون گفتند در حال بررسی هست و تماسی با بنده نگفته و اطلاع ندادند و بعد از مدتی هم یک دستگاه نمونه بومی شده را ساخته و ثبت کردند - در ضمن بنده با اون خانوم استاد کارآفرینی هم با کلی پیگیری و به دست آوردن شمارشون زنگ زدم و ایشون هم کاملن ادعای بی اطلاعی میکردند و گفتند که اصلن یادم نیست و به خاطر نمیارم - حالا میخواستم بدونم راهی برای طرح شکایت و یا پیگیری برای باز پسگیری این طرح وجود داره یا نه و اگر میشود چگونه و چه کار باید انجام بدهم؟ - ممنون از پاسختون

۱۳۹۹-۰۷-۳۰
عباس زاده

سید ابوالفضل عباس زاده

باسلام اثبات چنین مواردی پیچیده و بسته به مدارک و اسناد شما و میزان محکمه پسند بودن اون داره، توصیه میکنم با یک وکیل و متخصص ترجیحا آشنا با حقوق مالکیت فکری مدارکی که دارید رو در میون بگذارید.
۱۳۹۹-۰۸-۲۷

با عرض سلام وخسته نباشید محرم امد و دلها با نام خدا ارام میگیرد من یه طراحی خطی انجام میدم که هیچکس انجامش نداده یعنی من تا حالا ندیدم کسی انجام داده باشد و این طرح من مخاطب نمیتواند آن را بخواند فقط من میتوانم ان را به مخاطب نمایش بدهم تا راحت‌تر خوانده شود ایا امکان دارد من این طرح خطاطیم را به ثبت برسانم لطفا کمکم کنید. ممنونم

۱۳۹۹-۰۶-۰۴
عباس زاده

سید ابوالفضل عباس زاده

سلام دوست عزیز اگر ابداع شما یک سبک هنری جدید در خطاطی باشد. میتونید اون رو از طریق ثبت آثار ادبی و هنری که متولی اون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هست به ثبت برسونید.
۱۳۹۹-۰۷-۱۲

سلام من یه ماده طبیعی پیدا کردم بدون ضرر که در از بین بردن و درمان سرطان سینه موثره چطور میتونم اینو ثبت کنم

۱۳۹۹-۰۶-۲۲
عباس زاده

سید ابوالفضل عباس زاده

چنانچه درمان بیماری نتیجه انجام یک عمیات فرآوری و یا امثالهم که توسط شما انجام شده باشه یا بتوانید چنین چیزی به آن بیفزایید، به شرط دارا بودن شرایط ثبت اختراع میتوانید بعنوان اختراع تقاضای ثبت بدهید. اما اگر صرف مصرف ماده طبیعی بدون هیچگونه عملیات فنی و فرآوری منجر به درمان بیماری شود که در این صورت این کار جزء دسته کشفیات قرار گرفته و طبق ماده 4 قانون ثبت اختراعات جزء استثنائات غیر قابل ثبت خواهد بود.
۱۳۹۹-۰۶-۲۶

من یک سوال دارم و سوالمم اینه که وقتی که من یک اختراع دارم و بعد از مراحل ثبت و... من اونو وقتی که به محصول تبدیل کردم ایا برای فروش اون نیاز به شرکت یا استارتاپ دارم یا نیازی نیست؟

۱۳۹۹-۰۲-۲۲
عباس زاده

سید ابوالفضل عباس زاده

استراتژی و نحوه تجاری سازی طرح ارتباطی با گواهینامه ثبت اختراع ندارد. بعبارتی الزامی در شکل عرضه اون به بازار در قالب شخص حقیقی یا حقوقی و امثالهم نیست. البته چنانچه عرضه و فروش محصول نیازمند مجوز و یا استاندارد اجباری خاصی باشد باید نسبت به اخذ اون اقدام کنید. مثلا اگر اختراع شما یک دارو برای درمان دیابت باشد. فارغ از دریافت حق انحصاری به واسطه ثبت اختراع اون، برای عرضه اون با بازار نیازمند اخذ مجوز و تاییدیه‌های لازم از سازمان عذا دارو هستید.
۱۳۹۹-۰۶-۲۶