درحال بارگذاری ...
دریافت مشاوره

سوالات متداول

از الوبیزنس چگونه مشاوره کسب‌وکار بگیرم؟ 

قبل از هر موضوعی بد نیست اشاره کنیم که چنانچه با ما آشنایی کمی دارید، می‌توانید از طریق صفحه درباره ما آشنایی بیشتری کسب کنید. اما به هر حال، مخاطبان ما بیشتر شامل دو دسته از افراد یعنی مشاوران کسب‌وکار و متقاضیان دریافت مشاوره هستند.

در اینجا قصد داریم تا به مهم‌ترین سوالات گروه دوم یعنی کاربرانی که خواهان ارتباط با مشاوران هستند، پاسخ دهیم. 

دریافت مشاوره کسب‌وکار از طریق وب‌سایت الوبیزنس 

اولین و آسانترین راه برای گرفتن مشاوره از مجموعه اَلوبیزنس وبسایت مجموعه است. در صورتی که با دستگاه موبایل خود وارد سایت مجموعه ما شوید، با توجه به نمای اپلیکیشنی سایت می توانید دستور تماس با مشاور مدنظر خود را صادر کنید.

دریافت مشاوره آنلاین(تصویری) و حضوری

در صورتی که نیازمند دریافت مشاوره غیر از حالت تلفنی هستید، لطفا با طرح دقیق موضوع و مشاور پیشنهادی درخواست خود را از طریق همین فرم در وبسایت مجموعه برای کارشناسان بفرستید یا برای تسریع در روند پیگیری با واتساپ مجموعه الوبیزنس به شماره 09104961069 ارتباط بگیرید.

دریافت مشاوره از طریق نسخه دسکتاپ

در صورتیکه از طریق نسخه موبایل موفق به انتخاب مشاور مناسب نشدید، می توانید درخواست خود را از طریق دسکتاپ برای ما بگذارید. کارشناسان ما در حد امکان در سریعترین زمان ممکن از طریق تماس یا پیامک با شما ارتباط گرفته و پروفایل مشاور پیشنهادی و راهنمایی های لازم برای تماس با ایشان را به شما ارائه خواهند داد.

مراحل و فرآیند گرفتن مشاوره تلفنی

فقط کافیست دسته بندی مورد نظر را انتخاب کرده و از بین لیست موجود مشاور خود را انتخاب کنید. در صورتیکه در زمان آنلاین بودن (با توجه به ساعت های کاری داخل پروفایل) ایشان اقدام کنید، با زدن دکمه دریافت مشاوره و وارد کردن شماره همراه به منظور لاگین شدن، مدت زمان مشاوره را انتخاب کرده و مبلغ هزینه مشاوره را پرداخت کنید تا سیستم ما در لحظه با شما تماس گرفته و شما را به همان مشاور وصل کند.

نکته قابل ذکر این است که در صورت عدم پاسخگویی مشاور، برای تماس مجدد با مشاور از قسمت پروفایل> مشاوره های قبلی> سفارش تماس مربوطه> گزینه تماس مجدد را بزنید تا به همان شکل ارتباط شما با مشاور مجدداً برقرار گردد. 

اگر از مشاوره ناراضی بودم، برای پس گرفتن هزینه مشاوره باید چه کاری انجام دهم؟

در صورت ناراضی بودن از کیفیت مشاوره می‌توانید با شماره تلفن پشتیبانی 91012595 (۰۲۱) تماس بگیرید. همکاران ما در قسمت پشتیبانی، شما را راهنمایی خواهند کرد.

آیا هزینه تماس تلفنی هم برای من محسوب می‌شود؟ آیا باید هزینه‌ی تماس را روی قبض تلفن خود بپردازم؟

 

 

مشاوره حضوری بگیرم یا تلفنی؟

چطور مشاور مناسب برای مشکلم پیدا کنم؟

برای مشاوره گرفتن باید اکانت داشته باشیم؟

اگر زمان کاری مشاور نبود چه کار کنیم؟ 

هزینه مشاوره بر چه مبنایی تعیین میشود؟ 

مشاورها بر چه مبنایی انتخاب شده اند؟

 
 
خانه دسته‌بندی پروفایل