راهنمابلاگ
منفرد

مهدی منفرد

مشاور مالیاتی و حسابداری
وضعیت:
خارج از دسترس
۴
تلفنی
۵۰۰۰
تصویری
۵۰۰۰
حضوری
۵۰۰۰
#مالیات و امور مالی
#حسابداری و حسابرسی
#مالیات
#مالیات و امور مالی
#حسابداری و حسابرسی
#مالیات

سوابق تحصیلی و آموزشی

  • دانش آموخته رشته حسابداری مالیاتی در مقطع کارشناسی

  • فارغ‌التحصیل رشته حسابداری در مقطع کارشناسی ارشد

سوابق کاری

  • همکاری با کسب‌وکارها و شرکت‌ها در زمینه‌های مختلف حسابداری، امور مالی، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر درآمد، تنظیم اظهارنامه مالیاتی، مالیات بر حقوق و سایر حوزه‌های مالی و مالیاتی

  • همکاری با مجموعه بیدبرگ در زمینه برگزاری جلسات، دوره‌های آموزشی و پرسش و پاسخ برای مدیران کسب‌وکارها، حسابداران تازه‌کار و فعالین این حوزه

  • همکاری با موسسه مشاوره مالیاتی فردان در خصوص برگزاری جلسات آموزش حسابداری و امور مالیاتی برای مدیران مالی و مشاوران مالیاتی

  • برگزاری کارگاه‌های آموزشی حضوری برای گروه‌های مختلف

  • ارائه خدمات مشاوره مالیاتی و حسابداری در زمینه‌های گوناگون به کسب‌وکارها و شرکت‌های تولیدی، بازرگانی و خدماتی

حوزه های مشاوره

  • امور مالی و حسابداری

  • تنظیم اظهارنامه مالیاتی

  • مالیات بر حقوق

  • مالیات بر درآمد

  • مالیات بر عملکرد

برنامه کاری

زمانی وجود ندارد

نظرات (۰)

تاکنون نظری ثبت نشده است

پرسش و پاسخ

سلام. بنده به عنوان شخص حقیقی شناسه اقتصادی از امور مالیاتی گرفتم. ایا بابت فروش رسمی باید مبلغ ۹ درصد را روی فاکتور اعمال کنم یا خیر؟ و درصورت مشمول نبودن ایا لازم به دریافت گواهی معافیت هست یا خیر؟

۱۳۹۹-۱۱-۰۴
منفرد

مهدی منفرد

اشخاص حقیقی گروه اول و بند ب قانون سابق مشمول مالیات بر ارزش افزوده هستند و باید ۹٪ را در فاکتور اعمال کنید. در صورت عدم مشمولیت گواهی به این عنوان صادر نمی‌شود.
۱۳۹۹-۱۲-۲۵

سلام روز بخیر من حسابدار یک شرکت بازرگانی هستم که در جواز کس به عنوان خرده فروشی ثبت شده ایم و در اظهارنامه ارزش افزوده و معاملات فصلی فروش مصرف کننده نهایی می‌باشد. آیا فروش مصرف کننده نهایی بدون ۹ درصد باید ثبت گردد. یعنی کل مبلغ فروش به عنوان فروش بدون ۹ درصد است

۱۳۹۹-۱۱-۲۸
منفرد

مهدی منفرد

شما به عنوان یک شرکت مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده هستید. در صورت فروش کالا یا خدمت مشمول (همه انواع کالا و خدمات به جز موارد مشخص شده در ماده ۱۲ قانون ارزش افزوده) ملزم به دریافت ۹٪ بیشتر به عنوان مالیات ارزش افزوده و درج در صورتحساب هستید.
۱۳۹۹-۱۲-۲۵

ضمن عرض ادب و احترام ما یک شرکت تازه تاسیس هستیم، مشخصا ثبت شده در مهر سال ۹۹. لطفا راهنمایی بفرمایید با توجه به اینکه عجالتا فروش محصول نداشته ایم می‌بایست برای مالیات بر ارزش افزوده اقدام نماییم یا عجالتا مشمول این نوع مالیات نمی‌شویم. با سپاس

۱۳۹۹-۱۲-۰۵
منفرد

مهدی منفرد

همه شرکت‌ها فارغ از میزان و نوع فعالیت مشمول مالیات بر ارزش افزوده هستند. باید نسبت به ثبت نام الکترونیک در سایت سازمان مالیاتی و تشکیل پرونده مالیات عملکرد و ارزش افزوده اقدام فرمایید.
۱۳۹۹-۱۲-۲۵

ایا سازمان مالیاتی و ارزش افزوده میتواند در سال ۹۹ مورد سال ۸۸ را پیگیری نماید یعنی سقف زمانی ندارد؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۶
منفرد

مهدی منفرد

بله با توجه به عدم پیش‌بینی مرور زمان در قانون مالیات بر ارزش افزوده رسیدگی به مالیات ارزش افزوده محدودیت زمانی ندارد.
۱۳۹۹-۱۲-۲۵