درحال بارگذاری ...

تحصیلات 

ایلوش شهریاری در زمینه مدیریت کسب‌وکار و کارآفرینی تحصیل کرده و در همین زمینه‌ها نیز فعالیت کاری خود را ادامه داده است. او با کسب‌وکارهای مختلف دولتی و خصوصی همکاری در سمت‌های مختلف همکاری داشته است. سوابق تحصیلی و آموزشی این مشاور کسب‌وکار به صورت زیر است: 

 • کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی سازمانی از دانشگاه تهران 
 • دانشجوی دکتری کارآفرینی سازمانی 
 • مدرس و مربی سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی بوشهر
 • مربی و مدرس مرکز آموزش‌های تخصصی و آزاد دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران 
 • مدرس دوره‌های تخصصی بازاریابی و ارتباط با مشتری ویژه بانک‌ها و بیمه‌های استان بوشهر 
 • مدیر و برگزار کننده جشنواره‌های مختلف علمی و آموزشی 
 • عضو شواری پژوهش و فناوری دانشگاه علمی و کاربردی بوشهر 
 • مدرس مرکز آموزش‌های بازرگانی وزارت صمت 

ایلوش شهریاری علاوه بر فعالیت‌ها و سوابق گفته شده با بسیاری از سازمان‌ها و مراکز آموزش عالی سابقه همکاری، تدریس و برگزاری کارگاه‌های مختلف دارد. 

سوابق و فعالیت‌ها 

شهریاری از اوایل دهه 80 فعالیت خود را در شرکت‌های مختلف آغاز کرده و اکنون قریب به دو دهه است که در کنار کسب‌وکارهای مختلف حضور دارد. مدیریت واحدهای مختلف سازمانی، انجام پروژه‌های مختلف در زمینه توسعه کسب‌وکار و ارائه مشاوره‌های تخصصی از جمله سوابق وی به شمار می‌رود. در لیست زیر به مهم‌ترین سوابق این مشاور توسعه کسب‌وکار اشاره کرده‌ایم: 

مشاور و مدیر پروژه آبزی‌پروری شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در چابهار (1381-1382)

سهامدار و مدیر شرکت آبزی‌پروری انفال البحار در چابهار (1382-1383)

مدیر تولید کارخانه فرآوری آبزیان پروژه صنعتی پلیمر بوشهر (1383)

مدیر منابع انسانی و توسعه سازمانی شرکت صدفکاران-نماینده رسمی شرکت یانمار در ایران (1383 تاکنون)

موسس و مدیرعامل شرکت تعاونی طبیعت گستر سیراف (1386- 1396)

مشاور موسسه آموزشی راه بهروزی (1386-1390)

عضو هیئت مدیره و هیئت موسس بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان بوشهر (1387)

موسس موسسه آموزشی، پژوهشی و مشاوره‌ای افق دانش ایرانیان 

مشاور و مدیر اجرایی طرح ملی کاشف (کارآفرینان شایسته فردا)

موسس و مدیر موسسه شتابدهی و توسعه مدیریت و کارآفرینی ناوک اندیشه 

پژوهشگر، مشاور و مدرس دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی 

موسس و مشاور راه‌اندازی بنگاه‌های کوچک اقتصادی 

حوزه‌های مشاوره 

این مشاور کسب‌وکار می‌تواند در زمینه‌های مختلفی به شما کمک کند که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

ایجاد کارآفرینی سازمانی 

توسعه کسب‌وکار 

کمک به بهبود فروش و بازاریابی محصولات و خدمات 

کمک به بهبود ارتباط با مشتریان و جذب مشتری بیشتر 

کمک به ایجاد و راه‌اندازی کسب‌وکار 

بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف در توسعه و بهبود فعالیت‌های خود از جمله بهبود فروش محصولات‌شان دچار چالش می‌شوند. آنها به دنبال کسب درآمد و مشتریان بیشتری هستند، اما اطلاعی از چگونگی انجام این کار ندارند. ایلوش شهریاری می‌تواند در این خصوص به شما کمک کند. 

شما می‌توانید به روش‌های مختلفی حضوری و تلفنی و از طریق پلترفرم مشاوره کسب‌وکار الوبیزنس با وی مشاوره بگیرید. برای این کار تنها کافی است که درخواست خود را به ما ارائه دهید.

 • مشتری های مشخصی دارم با کالاهایی که به صورت نمایندگی به مشتری ها توزیع میکنم کالاها مصرفی هستن مشکل اینجاست که خرید من باقیمتی نیست که بتونم از نظر ارایه قیمت با رقبا رقابت کنم دوم اینکه کالاها خاص و اختصصاصی نیستن که مراکز بخوان از من خرید کنن و گزینه های زیادی دارن برای خرید اکه بخوام فروش رو بالا ببرم سودم خیلی ناچیز میشه از طرافی مراکز ما دولتی هستن و خیلی بد پول میدن و در زمینه ی مدیریت قیمت به مراکز و مشتری ها هم مشککل دارم

 • سلام
  اول اینکه هرچقدر تعداد مشتریان و پتانسیل فروش خود را بالا ببرید قدرت چانه زنی تان با تامین کنندگان اصلی بیشتر می‌شود و میتوانید تخفیف بیشتر (با توجه به اصل صرفه مقیاس) و حاشیه سود بهتری داشته باشید. و یا با دیگر تامین کنندگاه وارد مذاکره شوید.
  دوم چنانچه تاکنون موفق شده اید شبکه‌ای از مشتریان برای خود تشکیل دهیدو امکانات فروش را فراهم آورده اید، برای ارتباط موثر و حفظ آنان تلاش کنید و از این مزیت و اعتماد برای ارائه محصولات و خدمات دیگر به این مشتریان و همچنین توسعه بازار استفاده کنید.
  سوم روشها و شرایط متنوع فروش را بررسی کنید و پروتکل‌های قیمت گذاری و فروش تان را تنظیم کنید.
  از شبکه‌های اجتماعی، فضای مجازی و اینترنت به صورت حرفه‌ای در ارتباط با کارتان استفاده کنید.
  توانایی‌ها و مزیت‌های خود را در حوزه فروش لیست کنید یک استراتژی مناسب برای توسعه کارتان انتخاب کنید برای مثال چنانجه از کیفیت و کمیت مشتریانتان راضی هستید ولی متوجه شده اید محصول شما کشش لازم را ندارد به فکر توسعه و ارائه محصولات دیگر در کنار محصول کنونی باشید و یا برعکس
  در هرصورت مهارت‌های شناختی و راهبردی بازاریابی تان را تقویت کنید.
  موفق باشید

 • سلام و وقت بخیر. بنده 200 میلیون تومان سرمایه دارم و قصد دارم یک کسب‌وکار اینترنتی راه اندازی کنم. دوستان چه حوزه ای را پیشنهاد می‌دهند؟

 • سلام
  انتخاب حوزه کسب و کار شخصی بستگی دارد به برآیند فاکتور هایی ازقبیل دانش، مهارت‌ها، علایق، تجربیات، شایستگی و توانایی‌های فردی، منابع در دسترس و قابل دسترسی (از جمله سرمایه مالی _ اعتباری و سرمایه اجتماعی …) و همچنین آستانه تحمل ریسک ….
  شما می‌توانید کسب و کارهای موجود و شاخص را جستجو و بررسی کنید، ابعاد و مشخصه‌ها و ملزومات آن را با شرایط کلی خودتان تطبیق دهید و حوزه‌های جذاب و امکان پذیر را انتخاب کنید. سپس از مشاوران حرفه‌ای حوزه‌ای مختلف برای پردازش ایده خود تا راه اندازی، تثبیت و توسعه آن کمک بگیرید و دانش و مهارت‌های کسب و کار را در خود تقویت کنید. موفق باشید

 • سلام وقت بخیر من چند سالی است که بیزنس کوچیکی راه انداختم که شرکت تجهیزات پزشکی هست اما متاسفانه سود اور نبوده و فقط در حد هزینه هام بوده نیاز به کمک و راهنما دارم که بتونم حرکت کنم و اینقدر نگران ریسک نباشم ممنون میشم راهنمایی ام کنید ....

 • سلام
  ریسک آمیخته با هر کسب و کار است تنها با کسب اطلاعات و مدیریت صححیح می‌توان درجه آن را کاهش داد. در شرایط کنونی و شیوع بیماری کرونا فرصت خوبی برای کسب و کارهای حوزه سلامت ایجاد شده است و کسب کار شما هم می‌توانست و می‌تواند از این فرصت استفاده کند. به دنبال کشف فرصت باشید. روند کسب و کار شما بسته به اینکه تولیدکننده، تامین کننده و یا توزیع کننده باشید و در سطحی که فعالیت می‌کنید متفاوت است ولی در هر صورت به نظر می‌رسد، نیاز دارید تا با بازنگری مدل کسب و کار و با توجه به امکانات و مزیت هایی که دارید به فکر توسعه محصولات/ خدمت و بازار تان باشید، راهبردها و ابزار‌های بازاریابی تان را بازنگری کنید، لیستی از توانمندی‌ها و شبکه ارتباطی در صنعتی که مشغول هستید به علاوه جدول ذینفعان (شامل مشتریان بالفعل و بالقوه، تامین کنندگان ….) کسب و کارتان را تهیه کنید و برای توسعه آن هدف گذاری کنید. تجربه حضور در بازار و صنعت و اینکه تا کنون قادر بوده اید هزینه‌ها را پوشش دهید نکته مثبتی است که باید از آن استفاده کنید.
  در بخش‌های مختلف توسعه کسب و کار مشاوران حرفه‌ای به شما کمک خواهند کرد ولی تصمیم گیرنده و اقدام کننده خود شما هستید.
  در صورت تمایل، تیم مشاوران الوبیزینس در مسیر توسعه کسب و کار همراه شما خواهد بود. موفق باشید

 • سلام
  وقت بخیر
  در صدد راه اندازی یک کسب و کار استارت آپی هستیم. زمینه فعالیت چیزی شبیه به اسنپ یا دیوار یا شیپور هست. هنوز در ابتدای راه هستیم. سوالات زیادی داریم که نمیدانیم مرجع پاسخگویی به این سوالات چه کسی و کجاست؟هزینه انجام و راه اندازی برای طرحی در
  حد و اندازه های اسنپ چقدر هست؟آیا نیاز به دفتر کار و استخدام و جذب نیرو داریم؟ آیا در هر شهر نیاز به نمایندگی و تعیین یک نماینده داریم؟ و اگر چنین نماینده ای نیاز داریم تقسیم میزان درصد سود بانمایندگان هر شهر چگونه باشد؟چارچوب و نحوه همکاری با نماینده هر شهر چطور منعقد و تنظیم گردد که امکان هر گونه سواستفاده ازبین رفته و درصورت مشاهده هر گونه ضعف یا هر دلیل دیگری که موجب خاتمه همکاری بانماینده شهر شد موجبات دردسر و تبعات حقوقی و قضایی نگردد؟ چه راهکاری جهت شناساندن این کسب و کار جدید درسریعترین زمان ممکن و باوجود رقبایی که از قبل در بازار مشغول فعالیت هستند به مردم پیشنهاد میکنید؟چه مدل و روش تبلیغاتی پیشنهاد میفرمایید؟ چه بودجه ای برای تبلیغات باید کنار گذاشت؟و در نهایت برای شروع از کجا و چکار باید کرد؟آیا نیاز به مجوز خاصی هست؟ میران درآمد اسنپ از دید شما چگونه ست؟در اسنپ فود رستورانها چطور شناسایی و نحوه همکاری مشخص میگردد؟آیا میزان درآمد اسنپ از اسنپ فود و مثلا مشاوره های پزشکی و روانشناسی یکسان است؟

 • سلام
  به قصد شما برای ورود به دنیای کسب و کار و اینکه در ابتدای راه به دنبال این هستید که با کسب اطلاعات از مشاوران حرفه‌ای و مطالعه در خصوص ایده تان، امید موفقیت خود را بالا ببرید تبریک میگویم.
  قبل از هر چیز باید پذیرفت که دنیای کسب و کار‌ها دنیای تعارض و تضاد هاست. کامیابی و ناکامی، موفقیت و شکست، سودآوری و ورشکستگی … به هم تنیده شده اند و در پس کسب و کار‌های شاخص و پیشرو و موفق، خیل کسب و کارهای شکست خورده و ناموفق مدفون شده است. از اینرو ورود به قصد موفقیت در عرصه کسب و کار ظرافت، دانش، مهارت، توانایی، شایستگی و منابع خاص خود را طلب میکند. و اینکه شما و تیم هم بیان گذاران کسب و کار تا چه اندازه از این قابلیت‌ها برخوردار باشید و تا چه اندازه منابع مورد نیاز کسب و کارتان را به درستی شناسایی و تخمین زده باشید و تا چه میزان به آن دسترسی داشته و تا چه اندازه مهارت و هنر جذب منابع مورد نیاز را داشته باشید مهم است.
  اما پاسخ به سوال چند وجهی شما مستلزم این است که بدانیم مدل ایده کسب و کار شما چیست؟، چگونه شکل گرفته، توسعه یافته و انتخاب شده است؟ آیا این ایده به دنبال کشف یک فرصت کسب و کارانه از دل نیاز موجود در بازار با برسی و غربال ایده‌های متفاوت به همراه دانش و اطلاعات ضمنی، علاقمندی و راهکارهای جدید و ابتکاری و نوآورانه شما برای پاسخ به نیاز بازار متبلور شده است یا اینکه با درک نشانه‌های موفقیت کسب و کارهایی که مثال زده اید (اسنپ- دیوار- شیپور)، به تقلید از آنها قصد راه اندازی کسب و کار‌های مشابه را دارید؟
  تصور من این است که شما به انتخاب یک ایده مشخص نرسیده اید. درست است که اسنپ، دیوار و شیپور هر سه کسب و کارهای اینترنتی محسوب می‌شوند اما واقعیت این است که مدل و نوع این کسب و کار‌ها متفاوت است چرا که مدل شیپور و دیوار در واقع اطلاع رسانی است و حتی درگیر معامله و واسطه گری هم نمی‌شود و تعهد خدماتشان به مشتری بسیار محدود است از طرفی برخی کسب و کار‌های مشابه (دیجی کالا و فروشگاه‌های اینترنتی) واسطه گری , انجام معامله و خدمات تحویل، تعهد اصالت و تضمین آن را هم به عهده می‌گیرند. اما اسنپ علاوه بر واسطه گری خدمات، نظام امنیت و تضمین خدمات را هم به عهده گرفته و مدل کسب و کار و درآمد کاملا متفاوتی دارد.
  اسنپ با استفاده از پلتفرم مناسبی که ایجاد نموده با برنامه ریزی صحیح و اتخاذ استراتژی مناسب همراه با توسعه برند، بازار و زیر ساخت‌ها، مشتریان و کاربران خدمات خود را نیز افزایش داده و از یک تاکسی یاب (مدل اولیه) اکنون به ارایه خدمات متفاوت در حوزه‌های مختلف می‌پردازد و هر خدمت ایجادی بر روی بستر پلتفرم اسنپ همانند یک کسب و کار جدید با مدل درآمدی و اجرایی تازه فعالیت می‌کند.
  نیازی نیست برای شروع کسب و کار مشابه اسنپ وضعیت کنونی اسنپ با ارزش چند ین میلیاردی و پوشش سراسری را مد نظر بگیرید.
  شما باید دنبال پاسخ به این سوال باشید که کسب و کاری که در صدد راه اندازی آن هستید جه جذابیت ومزیتی نسبت به اسنپ و شرکت‌های موجود دیگر برای کاربران شما ایجاد خواهد کرد که به جای اسنپ یا دیگران به شما روی بیاورند؟
  در خصوص منابع مالی و هزینه‌های راه اندازی بسته به اینکه مدل کسب و کار و مدل درآمدی شما چگونه تعریف و طراحی شده باشد بسیار متفاوت است. و پاسخ به سوال‌های شما در گرو طراحی مدل مناسب کسب و کار شماست.
  برای مثال امروزه با یک جستجوی ساده اینترنتی به شرکت‌های برنامه نویس فراوانی بر می‌خورید که نسخه‌های اپلیکیشن‌های تحت وب و موبایل را آماده فروش دارند و ظرف یک هفته با قیمت‌های متفاوت بسته به مدل و امکانات موذرد نظر شما برای شما شخصی سازی خواهند نمود. (از ۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان!)
  شما نیازی یه استفاده از سرور‌های اختصاصی در ابتدای امر ندارید ومی توانید از سرور‌های اجاره‌ای داخلی یا خارجی (با توجه به صلاحدید امنیتی و دور زدن تحریم‌های گوگل و …) توسعه زیرساخت‌های شما به موازات توسعه بازرتان صورت خواهد پذیرفت (امروزه اسنپ از سرور‌های شریک تجاری خود ام تی ان ایرانسل استفاده میکند) و همچنین ایجاد دفاتر کار در بازار‌های جدید بسته به نوع بازار و روشهای متنوع همکاری که طراحی می‌کنید متفاوت است و تمام تصمیم گیری‌ها در این خصوص اقتضایی است و بسته به شرایط مکان و زمان، رقبا و مزیت رقابتی شما، قدرت و منابع در اختیار شما و اعتباری که دارید و مزیت و منفعتی که به شرکای تجاری خود ارایه میکنید متفاوت است
  اتخاذ تصمیم در خصوص انتخاب راهبردهای مناسب بازاریابی مستلزم انجام تحقیقات بازار و تعیین حوزه، محدوده و ججم بازار هدف با در نظر گرفتن مولفه‌های اقتصادی، رقبا، پیوست‌های فرهنگی و … می‌باشد. الگو گیری از استراتزی کسب و کار‌های شاخص و به روز رسانی و شخصی سازی آن با اهداف بازاریابی خود نیز یکی از این راه هاست که با کمک مشاوران حرفه‌ای امکان پذیر است. (استفاده اسنپ از الگوی اوبر: شروع از بازار محدود و تقسیم بازار به بخش‌های کوچک قابل دستیابی.. و در نهایت توسعه فرگیر)
  و ریزه کاری‌های زیادی که در حوصله این گفتگو نخواهد گنجید و جلسات توجیهی مفصل طلب می‌کند.
  پیشنهاد من به شما این است که در ابتدای کار با کمک مشاوران حرفه‌ای به دقت فرایند دقیق ایجاد کسب و کار را فرا بگیرید
  مطالعات امکان سنجی دقیق به منظور توجیه پذبری قانونی، فنی، بازار و مالی و اقتصادی را به کمک یک تیم حرفه‌ای انجام دهید با پیگیری شخصی و یاری متخصصان امر موضوع کسب و کار، منابع انسانی، اطلاعاتی، مالی و فیزیکی را مشخص کنید و روند‌های موجود را تجزیه و تحلیل کنید. هدف گذاری استراتژی‌های توسعه بر اساس چشم انداز خود را تبین نمایید. به کمک خبرگان مدیریت بازار، مطالعه و تجزیه و تحلیل لازم را به منظور اتخاذ راهبرد مناسب و شیوه‌های معرفی و نفوذ به بازار و طرح جامع بازاریابی را تدوین نمایید. و در نهایت بوم مدل و طرح کسب وکار خود را تهیه و نمایید. همچنین شیوه‌های دستیابی به منابع را به کمک متخصصان فرا بگیرید.
  البته احتمالا شما به جواب قطعی و روشن سوال هایی که در ابتدا بیان نموده بودید نرسیده اید. ولی عقب نشینی نکنید.
  چنانچه احساس کردید توضیحات من برای شما مفید بوده است می‌توانیم از طریق تیم مشاوران و متخصصان الو بیزنس در حوزه‌های تخصصی مختلف از مرحله توسعه ایده، شروع، تثبیت و توسعه کسب و کارتان در کنار شما باشیم. موفق باشید.