درحال بارگذاری ...
مشاوره کسب وکار، تلفنی، حضوری و رایگان

شغل مشاوره کسب‌وکار چیست؟ 

گرفتن مشاوره در بسیاری از زمینه‌ها کاربرد زیادی در جامعه دارد، اما استفاده از مشاور در زمینه‌های مختلف کسب‌وکار چند صباحی است که مورد استقبال قرار گرفته است. فعالان اقتصادی و مدیران شرکت‌ها دریافتند که با این کار تا حد بسیار زیادی در انرژی و هزینه خود صرفه‌جویی می‌کنند و از طرفی باعث جلوگیری از ایجاد هزینه‌های اضافی می‌شوند. مشاوره کسب‌وکار در زمینه‌های مختلف به افراد کمک می‌کند تا بهترین و به صرفه‌ترین تصمیم را اتخاذ کنند. دریافت مشاوره در این زمینه معمولا حوزه‌‌های مختلفی را دربرمی‌گیرد از جمله: 

 مشاور کسب‌وکار کیست و بهترین مشاور کسب‌وکار در ایران چه کسی است؟

کارشناس کسب‌وکار فردی است که هم در زمینه تئوری و هم در زمینه عملی در یک یا چند حوزه مختلف دارای سابقه فعالیت مناسب باشد. از طرفی قابلیت ارائه دانش و تجارب خود را به دیگران دارا باشد. او باید سابقه ارائه مشورت به چندین شرکت یا فرد مختلف را در کارنامه خود داشته و از همه مهم‌تر به حوزه تخصصی خود تسلط کافی داشته باشد. نمی‌توان به طور دقیق گفت که بهترین فردی که می‌تواند در این زمینه در ایران مشاوره بدهد، چه کسی است. اما می‌توان گفت چنین فردی معمولا یکی از ویژگی‌های زیر را دارد: 

 • استاد یا هیئت علمی یک دانشگاه که سال‌ها در یک زمینه تخصصی فعالیت پژوهشی و آموزشی داشته است. نوشتن کتب، مقالات، جستجو و تحقیق در یک حیطه خاص می‌‌‌تواند به او این قابلیت را بدهد که تجارب خود را در اختیار دیگران قرار دهد. 
 • کارآفرین برتر یا فردی که توانسته حداقل نسبت به راه‌اندازی یک کسب‌وکار اقدام کرده و آن را به هدف مقصود رسانده باشد. چنین فردی می‌تواند به دیگران در زمینه مشاوره کارآفرینی و کمک به ایجاد و توسعه یک کسب‌وکار کند. 
عطاءالله افتخاری مشاور تامین مالی و سرمایه‌گذاری: 

در بسیاری از حوزه‌ها در کشور ما فقر دانشی و اطلاعاتی زیادی در بین فعالان کسب‌وکار وجود دارد و به همین دلیل بسیاری از آنها در مراحل مختلف کار دچار مشکل و متحمل هزینه‌های سنگین می‌شوند. مشاوره کسب‌وکار در زمینه‌های مختلف می‌تواند بهترین راه برای رفع این نقطه ضعف باشد. 

 • فردی که مدت‌ها در یک زمینه تخصصی فعالیت داشته و دارای تجارب مختلف است. او می‌تواند یک متخصص سئو، برنامه‌نویس، بازاریاب یا یک وکیل حقوقی باشد. مهم‌‌ترین ویژگی چنین فردی داشتن تخصص در یک زمینه خاص است.
 • برخی از افراد دیگر ممکن است صرفا در زمینه مشاوره فعالیت داشته باشند. آنها معمولا در شرکت‌های مشاوره کسب‌وکار به موارد و کیس‌های مختلف سازمانی و شرکتی برخورد کرده و به آنها در حل مشکلاتشان کمک می‌کنند. 

هزینه و تعرفه مشاوره کسب‌وکار به چه صورت است؟ 

پاسخ به این سوال می‌تواند کاملا متفاوت باشد. چرا که بسته به موارد مختلف دریافت مشاوره ممکن است رایگان یا با همراه با هزینه باشد. از طرفی عوامل مختلفی بر میزان هزینه تاثیرگذار خواهند بود که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • چگونگی دریافت مشاوره؛ حضوری، تلفنی و سایر روش‌ها
 • فرد یا مرکزی که قرار است مشاوره بدهد 
 • سطح تخصص و میزان تجارب مشاور 
 • نوع مساله‌ای که فرد نیاز به مشاوره دارد

روش‌های دریافت مشاوره کسب‌وکار 

نوع مساله، میزان وقت، میزان هزینه و برخی فاکتورهای دیگر تعیین می‌کنند که افراد به چه روشی نسبت به دریافت مشاوره اقدام کنند. در حال حاضر روش‌های متعددی برای این کار وجود دارد، از جمله: 

شرکت‌های مشاوره کسب‌وکار 

بیشتر در گذشته افراد و شرکت‌ها تمایل داشتند تا سوالات و مشکلات خود در زمینه‌های مختلف را با شرکت‌های مشاوره در میان بگذارند. این شرکت‌ها از طریق افراد متخصص در یک یا چند حوزه، به کسب‌وکارها مشورت می‌دهند. رفته‌رفته فضای کسب‌وکار به نحوی که شد که بسیاری نیازمند دریافت مشاوره تلفنی یا فوری شدند. از طرفی این شرکت‌ها تنها افراد محدودی را به عنوان مشاور پیشنهاد می‌دهند و معمولا ارتباط با آنها همراه با بروکراسی‌های اداری و فرایند آن طولانی مدت است. این معایب و روند رو به رشد تکنولوژی باعث شد تا به مرور رویکردهای جدید جایگزین شود. 

اپلیکیشن مشاوره کسب‌وکار 

اپلیکیشن مشاوره کسب‌وکار پلتفرمی است که از طریق آن می‌توان در تمامی زمینه‌ها با افراد مختلف و به صورت‌های گوناگون مشورت گرفت. این روش دارای چندین مزیت است. از جمله آنکه افراد وقت و هزینه کمتری در این روش نسبت به روش‌های دیگر صرف خواهند کرد. دوم آنکه از این طریق می‌توان رزومه، سوابق و تجارب مشاوران مختلف را بررسی و سپس یکی از آنها را انتخاب کرد. بنابراین محدودیتی در این زمینه‌ها وجود ندارد. از این طریق می‌توان به روش‌های مختلف نسبت به دریافت مشاوره اقدام کرد که شامل: 

مشاوره تلفنی کسب‌وکار 

بسیاری از سوالات و مسائلی که افراد درگیر آن هستند به وسیله یک تماس تلفنی کوتاه با افراد خبره قابل حل خواهد بود. به عنوان مثال، کسب اطلاع از یک ماده قانونی یا دستورالعمل خاص از این دست سوالات است. پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌ها این امکان را فراهم آورده‌اند تا با استفاده از تماس تلفنی مسائل خود را با بهترین مشاوران هر حوزه در میان بگذارید. 

مشاوره رایگان کسب‌وکار 

دریافت مشاوره رایگان اگرچه بسیار به صرفه خواهد بود، اما باید دقت کرد که همیشه و برای تمام حوزه‌ها این امکان وجود ندارد. با این حال، می‌توان در برخی زمینه‌ها نسبت به انجام این کار اقدام کرد. 

مشاوره حضوری کسب‌وکار 

اگرچه ماهیت برخی از مسائل به نحوی است که با یک مشاوره تلفنی می‌توان آن را حل کرد، اما در عوض برخی از مشکلات دیگر نیز وجود دارند که حل آنها نیازمند یک یا چند جلسه حضوری است. به عنوان مثال، امکان دارد که شرکتی درگیر یک پرونده حقوقی پیچیده باشد که حل آن نیاز به گفتگو مستقیم و بررسی پرونده است. 

مشاوره رایگان کسب‌وکار؛ حضوری، تلفنی و رایگان 

اپلیکیشن مشاوره کسب‌وکار الوبیزنس به عنوان اولین پلتفرم مشاوره در حوزه‌های مختلف کسب‌وکار، شما را با بهترین مشاور در هر زمینه وصل خواهد کرد. شما می‌توانید از طریق دانلود این اپلیکیشن به صورت‌های مختلف حضوری و تلفنی نسبت به دریافت مشاوره اقدام کنید.                                    

مشاوران مرتبط
تقی فرهنگ نیا - مشاور راه اندازی کسب و کار
تقی فرهنگ نیا
مشاور راه اندازی کسب و کار

تقی فرهنگ نیا با بیش از ۱۴ سال سابقه فعالیت در پارک های علم و فناوری، همراهی با حدود ۲۰۰ ایده و شرکت در دوره سه ساله استقرار آنها در مراکز رشد را تجربه کرده است.

درخواست مشاوره هر دقیقه 1,500 تومان
بیشتر
علیرضا جعفر - مشاور پرورش ایده و تشخیص فرصت
علیرضا جعفر
مشاور پرورش ایده و تشخیص فرصت

علیرضا جعفر در زمینه راه اندازی کسب وکارهای فناورانه و تشخیص فرصت های کارآفرینانه در بازار می تواند به شما کمک کند.

درخواست مشاوره هر دقیقه 3,000 تومان
بیشتر
وحید سعدی - مشاوره تشخیص و بهره برداری از فرصتهای کارآفرینانه
وحید سعدی
مشاوره تشخیص و بهره برداری از فرصتهای کارآفرینانه

وحید سعدی با راه اندزی چندین کسب وکار در زمینه های مختلف به عنوان مشاور راه اندازی کسب وکار می تواند به شما کمک کند.

درخواست مشاوره هر دقیقه 2,000 تومان
بیشتر
 • پرسش شما

  سوال خودتون رو به با جزئیات کامل مطرح کنید تا مشاوران برتر الوبیز به اونها جواب بدهند